Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Walka - porady poradnik Pillars of Eternity

Walka

Używaj aktywnej pauzy. Zmień ustawienia tak, żeby każde starcie rozpoczynało się od aktywnej pauzy. Korzystaj z niej tak często, jak tylko potrzebujesz. Nie masz fizycznych możliwości wydawania poleceń sześciu postaciom jednocześnie.

Uważaj na umiejętności, których używasz. Szczególną uwagę zwróć na ofensywne czary obszarowe. Może okazać się, że zabijesz nie tylko wrogów, ale także całą swoją drużynę. Nawet strzelcy mogą zranić swoich towarzyszy, gdy stoją im na przeszkodzie do celu.

Ustaw swoją drużynę w odpowiednim szyku bojowym. W pierwszym szeregu powinny znaleźć się postacie walczące wręcz, a dopiero za nimi strzelcy oraz magowie.

Bestiariusz zawiera dane wszystkich spotkanych przeciwników. Im więcej potworów zabijesz, tym więcej zdobędziesz informacji. - Pillars of Eternity: Walka - porady - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Bestiariusz zawiera dane wszystkich spotkanych przeciwników. Im więcej potworów zabijesz, tym więcej zdobędziesz informacji.

Wykorzystuj otoczenie, w jakim się znajdujesz. Blokując wojownikiem drzwi, uniemożliwisz wrogom dotarcie do twoich strzelców.

Korzystaj ze wspomagaczy. Podczas trudniejszych pojedynków nie wahaj się używać uwarzonych wcześniej mikstur czy przygotowanych zwojów.

Przeciwnik jest za silny? Wróć później. Czasami spotkasz przeciwnika, którego na danym poziomie nie masz szans pokonać. Wróć, gdy zdobędziesz trochę doświadczenia.

Często przeglądaj Bestiariusz. Znajdziesz tam wszelkie informacje na temat spotykanych stworzeń. Wiedza ta może okazać się przydatna w starciach z silniejszymi przeciwnikami.

Noś ze sobą dwa rodzaje broni. Nieraz zdarza się, że jakiś przeciwnik jest odporny np. na obrażenia kłute, warto w takim wypadku zmienić broń na taką, która zadaje inny rodzaj obrażeń.