Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Ekwipunek poradnik Pillars of Eternity

Ekwipunek

W miarę postępów w rozgrywce zdobywasz nowe elementy ekwipunku. Przeważnie da się bez problemów porównać dwa przedmioty i wybrać ten bardziej przydatny. Pamiętaj jednak o kilku rzeczach. Nie skupiaj się na hełmach, nie przynoszą one żadnych profitów twojej postaci. Dysponujesz także tylko jednym polem dla dwóch rodzajów przedmiotów - mianowicie na szyję można założyć albo amulet, albo pelerynę.

Jak zdobywać najlepszy ekwipunek? Masz dwie opcje - pierwszą z nich jest wykonywanie kolejnych zadań. W miarę postępów w fabule będziesz pozyskiwać coraz lepsze uzbrojenie. Drugą stanowi kupienie potrzebnego wyposażenia. Kupcy już na wczesnym etapie gry dysponują bardzo dobrymi pancerzami oraz bronią, ale ich ceny wahają się między 8000 a 14 000 sztuk miedzi. Plusem jest jednak to, że tak drogi przedmiot wystarczy do samego końca gry. Nie trać pieniędzy na ekwipunek ze średniej półki cenowej.

Zwracaj szczególną uwagę na przedmioty przeznaczone tylko dla przedstawicieli jednej klasy, np. paladyna czy maga. Są one zazwyczaj bardzo dobre i oferują konkretne, najbardziej potrzebne danej klasie bonusy. Przedmioty takie możesz znaleźć w kilku miejscach w Jelenioborzu, możesz także po prostu je kupić - ich ceny są jednak jeszcze wyższe.

Twoja postać główna posiada jeden dodatkowy slot przeznaczony na zwierzaka. Może to być np. kot, pies, świnka czy nawet małe żmijątko. Zwierzaki zdobywa się w przeróżny sposób, część można kupić w gospodzie, niektóre są nagrodą za misje, a te najciekawsze znajdziesz, przemierzając świat gry. Nie pełnią one żadnej funkcji poza pojawianiem się na mapie i ubarwianiem krajobrazu.