Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Skład drużyny poradnik Pillars of Eternity

Skład drużyny

Jedną z najważniejszych rzeczy w Pillars of Eternity stanowi odpowiedni dobór drużyny. Będzie się ona zmieniać w trakcie gry. Spotykając nowych towarzyszy, zechcesz ich od razu dołączyć do zespołu, więc czeka cię dokonywanie wielu wyborów. Poniżej propozycja przykładowej, idealnej pod względem klasowym drużyny - maksymalnie uniwersalnej i sprawdzającej się w każdej sytuacji.

Absolutnie wymaganym członkiem ekipy jest wojownik lub paladyn z tarczą. Przynajmniej jedna postać powinna być nastawiona na przyjmowanie ciosów przeciwników. Wszystkie jej statystyki, zdolności oraz umiejętności muszą być nakierowane na obronę. Postać taka będzie praktycznie niezniszczalna, a pozostali członkowie drużyny zostaną odciążeni i będą mogli skupić się na zadawaniu obrażeń. Warto też mieć w drużynie drugą postać walczącą w zwarciu, ale nastawioną na zadawanie obrażeń. Jednak w dalszym ciągu będzie ona w stanie przyblokować przeciwników, żeby nie mogli zaatakować strzelców. Dobrym wyborem jest w tym przypadku barbarzyńca z bronią dwuręczną.

Wojownikom należy zapewnić odpowiednie wsparcie z dystansu. Jednym z towarzyszy powinien być więc łowca. Po pierwsze ma on największy zasięg, więc może względnie bezpiecznie atakować nawet najdalej ustawionych przeciwników, a przy tym dysponuje zwierzęcym towarzyszem, który wspomoże wojowników. Pozostaje jedynie wybrać dwie postacie, które będą skupione w 100% na zadawaniu obrażeń. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie tu mag oraz druid. Wyposażeni są w bardzo silne czary, a skupienie ataku tych dwóch klas w jednym punkcie będzie kończyć się szybką śmiercią przeciwników.

W ten sposób otrzymujesz pięcioosobową drużynę, dysponujesz jednak jeszcze jednym wolnym miejscem. Masz dwie możliwości jego obsadzenia - wybrać albo kapłana, który będzie leczyć oraz wzmacniać swoich towarzyszy, albo pieśniarza. Druga opcja wydaje się o tyle lepsza, że pieśni mają duży dystans oddziaływania, znacząco wzmacniają kompanów, a co jakiś czas postać ta może skorzystać z silnego czaru. Dodatkowo da się wyposażyć ją w ciężki pancerz oraz tarczę, dzięki czemu nie tylko będzie mogła wzmacniać towarzyszy, ale także pomagać paladynowi lub wojownikowi w blokowaniu przeciwników. Zwiększy się także jej żywotność, toteż cały czas będzie bardzo efektywna.

Podsumowując, "drużyna marzeń" powinna składać się z sześciu postaci: paladyna, barbarzyńcy, pieśniarza, łowcy, maga oraz druida. Będzie na tyle uniwersalna, że poradzi sobie w każdej sytuacji z każdym przeciwnikiem.