Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gwiezdna Rada (Council of Stars) - zadanie główne | Pillars of Eternity poradnik Pillars of Eternity

Gwiezdna Rada (Council of Stars) - zadanie główne

Zadanie to otrzymasz po spotkaniu się z Sidhą i Rihenwn w Bliźniaczych Wiązach w Dorzeczu Wiązów (M37,6) w ramach głównego questu Morderca na wolności. Zakłada ono pomodlenie się do bogów i poproszenie ich o przychylność i w tym celu wejdź do Teir Evron (M37,7). Udaj się do wschodniej części tej lokacji i odszukaj ołtarz ze świecącym odłamkiem adry (Luminescent Adra Shard). Przejdź z tym przedmiotem do centralnej części Sali Gwiazd (Hall of Stars) i umieść go w odpowiednim slocie. Odblokuje to część pulpitów, z pomocą których będziesz mógł pomodlić się do konkretnych bóstw.

Wybierz co najmniej jedno bóstwo (możesz oczywiście zainteresować się wszystkimi dostępnymi) i wejdź w interakcję z powiązanym z nim pulpitem - Gwiezdna Rada (Council of Stars) - zadanie główne | Pillars of Eternity - Pillars of Eternity - poradnik do gry

Wybierz co najmniej jedno bóstwo (możesz oczywiście zainteresować się wszystkimi dostępnymi) i wejdź w interakcję z powiązanym z nim pulpitem. Załączy to scenkę, w trakcie której konieczne okaże się wybranie opcji dialogowej związanej z poprawną treścią rytuału. Podpowiedzią są księgi odnajdywane w różnych częściach Teir Evron, ale jeśli nie chcesz ich czytać to skorzystaj z poniższych gotowych podpowiedzi. Jeśli dobrze się zachowasz to odblokujesz nowy quest dotyczący danego bóstwa (np. wyświadczenie mu jakiejś przysługi czy przejście serii testów). Jeśli się pomylisz to zostaniesz zaatakowany przez potwory (różne odmiany w zależności od rodzaju bóstwa).

Hylea - Wybierz czwartą opcję dialogową - "Wysłuchaj każdej nuty w pieśni życia" ("Live every note of life's song"). Odblokujesz zadanie Gniazdo ponad chmurami (The Nest Above the Clouds).

Galawain - Wybierz trzecią opcję dialogową - "Wewnętrzna siła to źródło przetrwania" ("Survival begins with strength from within"). Odblokujesz zadanie Dawna królowa i nowy król (The Old Queen and the New King).

Berath - Wybierz drugą opcję dialogową - "W życiu kryje się śmierć, a w śmierci życie" ("There is life in death, and death in life"). Odblokujesz zadanie Sługa śmierci (A Servant of Death).

Rymrgand -Wybierz siódmą opcję dialogową - "Każde życie kończy się bezruchem" ("All life ends in stillness"). Odblokujesz zadanie W objęciach Białej Otchłani (Into the White Void).

Questy powiązane z konkretnymi bogami zostały omówione na stronie "Zadania bóstw otrzymane w Dorzeczu Wiązów".

Po wykonaniu czynności w ramach questu danego bóstwa powróć do pulpitu i ponownie się pomódl. W trakcie nowej wizji wybieraj zawsze akcje z góry listy opcji dialogowych żeby nie zrazić do siebie bóstwa i nie stracić jego poparcia pomimo poczynionych starań. Na potrzeby dalszej przygody potrzebujesz zdobyć przychylność tylko jednego z czterech bóstw, ale warto oczywiście postarać się zaliczyć wszystkie cztery zadania.