Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Twierdza - ulepszenia poradnik Pillars of Eternity

Ulepszenia

Twierdzę można rozbudowywać, remontując kolejne budynki oraz pomieszczenia. W przypadku każdego z nich kosztuje to określoną liczbę monet, ale równocześnie powoduje wzrost prestiżu oraz obrony. Rozbudowując twierdzę, należy zachowywać równowagę między tymi dwoma wskaźnikami. Zapewnisz sobie dzięki temu wysoki poziom podatków, jednocześnie chroniąc się przed zbytnim rozkradzeniem dóbr.

Śpiąc w łóżku w Jasnym Dworze, możesz wybrać bonus, jaki chcesz otrzymać. - Pillars of Eternity: Twierdza - ulepszenia - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Śpiąc w łóżku w Jasnym Dworze, możesz wybrać bonus, jaki chcesz otrzymać.

Przez pierwszy etap gry nie będziesz dysponować nadmiarem gotówki, warto więc oszczędnie ją wydawać na kolejne ulepszenia. Poniżej przedstawiono kilka z tych, których budowa powinna być priorytetem:

Zamek - odbudowując główne pomieszczenie warowni, zyskasz możliwość przyjmowania gości oraz dalszej rozbudowy twierdzy.

Dziedziniec - porządkując otoczenie twierdzy, umożliwisz dalszy jej rozwój.

Gajówka - zyskasz opcję przyjmowania nowych zadań.

Koszary - dzięki koszarom możesz rekrutować najemników, a w związku z tym dość tanio zwiększyć prestiż oraz obronę twierdzy.

Lochy - umożliwiają branie jeńców podczas niektórych walk.

Ogród botaniczny - co turę twoja twierdza będzie generować losową roślinę, która trafi do skrzyni w warowni.

W menu ulepszeń masz dostęp do wielu innych budynków, jednak oferują one dużo mniejsze korzyści niż wyżej wymienione i powinny być stawiane w drugiej kolejności. Większość z nich zapewnia premię do odpoczynku. Aby z niej skorzystać, należy przespać się w łóżku w Jasnym Dworze i wybrać odpowiednią opcję. Łóżko znajduje się na pierwszym piętrze w pokoju na lewo od schodów. Niestety, dostępne bonusy są dużo słabsze niż w przypadku odpoczywania w gospodach, lepiej więc wydać 200 sztuk monet i zyskać lepszy bonus do statystyk niż spać w twierdzy.