Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Łotrzyk | Klasy postaci poradnik Pillars of Eternity

Łotrzyk

Łotrzyk jest jedną z najciekawszych, najbardziej wszechstronnych, ale także najwięcej wymagających od gracza klas w Pillars od Eternity - Pillars of Eternity: Łotrzyk | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry

Łotrzyk jest jedną z najciekawszych, najbardziej wszechstronnych, ale także najwięcej wymagających od gracza klas w Pillars od Eternity. Jako cichy zabójca wykorzystuje swoją zręczność oraz umiejętność skradania się do zaatakowania przeciwnika od tyłu i zadania mu potężnych obrażeń. Posiada małą liczbę punktów życia oraz wytrzymałości. Jest to klasa przeznaczona dla bardziej doświadczonych graczy.

Większość umiejętności łotrzyka odnawia się po zakończeniu każdej walki. Styl gry tą klasą jest bardzo specyficzny. Do pełnego wykorzystania zdolności wymagane jest podejście niezauważonym do przeciwnika. W pewien sposób wymusza to samotne wypady. Wszystko to sprawia, że gra łotrzykiem jest dużo mniej dynamiczna niż w przypadku innych klas. Z drugiej strony jest to prawdopodobnie jedyna klasa, którą można przejść całą grę samotnie, bez żadnego towarzysza.

Tworzenie postaci

Rasa - najlepszym wyborem będzie elf, może być to zarówno elf leśny, jak i blady elf. Dobrze jako łotrzyk sprawdzi się także orlanin.

Zdolność - wybierz na początek oślepiający cios, który sprawi, że przez 10 sekund przeciwnikowi będzie trudniej cię trafić.

Cechy - jak najwięcej punktów przeznacz na zręczność. Do wysokiego poziomu, około 16 punktów, zwiększ także siłę. Możesz dodatkowo odjąć 2-3 punkty od stanowczości i przeznaczyć je na percepcję.

Pochodzenie - zdecyduj się na Archipelag Martwego Ognia, terytorium to daje bonus +1 do zręczności.

Biografia - najlepszym wyborem jest rabuś, który posiada bonus +1 do skradania oraz +1 do atletyki.

Rozwój / zdolności klasowe

Łotrzyk jest praktycznie jedyną postacią, u której najwyższy priorytet przy rozdzielaniu punktów umiejętności powinno mieć skradanie. Warto jednak pamiętać o rozwoju atletyki oraz przetrwania.

Poziom

Decyzja

Polecana ścieżka rozwoju

2

Talent

Cios w plecy

3

Zdolność

Ucieczka

4

Talent

Zakrycie całunem

5

Zdolność

Riposta

Styl gry

Przed każdą walką staraj się podejść wroga i wykonać podstępny atak.

Posiadając niewielką drużynę, możesz niektórych przeciwników po prostu ominąć, używając umiejętności skradania się.

Łotrzyk powinien nosić maksymalnie pancerze skórzane, każdy cięższy będzie zbyt mocno ograniczać jego ruchy.

Korzystaj z możliwości zniknięcia tak często, jak to tylko możliwe. - Pillars of Eternity: Łotrzyk | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Korzystaj z możliwości zniknięcia tak często, jak to tylko możliwe.

Bazuj na dwóch rodzajach uzbrojenia. Pierwszym, podstawowym zestawem powinien być miecz plus sztylet lub dwa sztylety. W zanadrzu wypadałoby jednak mieć także broń dystansową.

Nie zapominaj o umiejętnościach postaci, zwłaszcza tych, które pozwalają na krótki czas "zniknąć". Wykorzystaj czas na zadanie śmiertelnego ciosu lub wycofanie się za plecy towarzyszy.