Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Skradanie - walka, pułapki poradnik Pillars of Eternity

Skradanie

Skradanie wykorzystuje się zarówno w trakcie walki, jak i eksploracji (podczas przemierzania lochów czy otwierania skrzyń) - Pillars of Eternity: Skradanie - walka, pułapki - Pillars of Eternity - poradnik do gry

Skradanie wykorzystuje się zarówno w trakcie walki, jak i eksploracji (podczas przemierzania lochów czy otwierania skrzyń). Można w ten sposób wykryć pułapki, a także je rozbroić. W niektórych sytuacjach w trybie skradania odkryjesz tajne przełączniki otwierające ukryte przejścia. Dzięki temu znacząco skrócisz swoją drogę do celu lub trafisz do pomieszczenia ze skarbami. W trakcie walki wykorzystuj skradanie do poznania pozycji, liczebności oraz siły przeciwnika. Uważnie obserwuj okrąg wokół swojej postaci, będzie się on kolejno zapełniać kolorem żółtym, a następnie czerwonym. Żółty oznacza, że przeciwnik jeszcze cię nie widzi, ale już coś podejrzewa. Kolor czerwony to ostrzeżenie, że przeciwnik cię wykrył.

Przed walką wyślij na zwiady tylko jedną postać, tę, która ma najwyższy poziom skradania. Dzięki temu dasz radę w każdym momencie szybko się wycofać. Zajmuje to więcej czasu, jednak jest bardziej skuteczne niż podchodzenie do przeciwników całą grupą. Natomiast bez przeszkód możesz poruszać się całą drużyną podczas przemierzania lochów i wyszukiwania pułapek.

Uwaga - Niektóre najbardziej skomplikowane pułapki oraz skrytki mogą zostać pominięte przez zwiadowcę jeśli nie rozwinął on dostatecznie Skradania. Dbaj więc o to żeby zwiększać tę umiejętność od samego początku gry. W sytuacji gdy bardzo zależy ci na odnalezieniu jakiegoś dobrze ukrytego skarbu czy przełącznika możesz też np. skorzystać z mikstury podnoszącej tymczasowo percepcję.