Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Eksploracja lokacji - porady poradnik Pillars of Eternity

Eksploracja lokacji

Porady ogólne

Wchodź do wszystkich lokacji. Za odkrycie każdego nowego miejsca otrzymujesz doświadczenie. Nawet jeśli spotkasz zbyt silnych przeciwników, nie powinno być problemu z odwrotem.

Będąc w jakiejś lokacji, staraj się odnaleźć wszystkie punkty wyjścia. Najlepszym rozwiązaniem będzie przejście wzdłuż wszystkich krawędzi mapy i klikanie każdego dostępnego punktu wyjścia.

Staraj się zbadać jak największą część mapy. Znajdziesz dzięki temu nie tylko jaskinie czy skrzynie z ekwipunkiem, ale nawet dodatkowych towarzyszy do drużyny.

Zwracaj uwagę na wyróżniające się elementy. W niektórych lochach czy podziemiach natknąć się można na dziwnie wyglądające ściany. Warto wtedy włączyć tryb skradania się, dzięki któremu da się znaleźć przełącznik otwierający ukryte przejście.

Zwracaj uwagę na miejsca i przedmioty, nad którymi widnieje ikonka lupy. Przeważnie po kliknięciu wyświetli się jedynie informacja o przedmiocie, są jednak sytuacje, gdy rozpoczyna to zadanie dodatkowe.

Zbieraj wszystkie rośliny oraz surowce. Umieszczane są w schowku "bez dna" i okazują się bardzo przydatne przy tworzeniu mikstur, zwojów czy zaklinaniu przedmiotów.

Zwracaj uwagę na miejsca z opcją specjalnej interakcji, np. wspięcia się na półkę skalną. Możesz tego dokonać, posiadając odpowiedni poziom atletyki lub korzystając z odpowiedniego narzędzia.

Narzędzia

W grze występują przedmioty, które mogą stanowić pomoc dla osób o zbyt niskim poziomie określonych umiejętności - Pillars of Eternity: Eksploracja lokacji - porady - Pillars of Eternity - poradnik do gry

W grze występują przedmioty, które mogą stanowić pomoc dla osób o zbyt niskim poziomie określonych umiejętności. Z każdego narzędzia możemy skorzystać tylko raz, po czym jest ono automatycznie niszczone. Najbardziej oczywisty to wytrych. Potrzebny jest do otwierania skrzyń i drzwi zamkniętych na zamek. Liczba zużytych wytrychów zależy od poziomu mechaniki postaci. Przy wysokim do otwierania słabszych zamków nie potrzeba żadnego wytrychu, do średnich zamków niezbędne jest natomiast posiadanie ich od jednego do nawet kilku. Jeśli natomiast poziom zamka jest wyższy o dwa od poziomu mechaniki postaci, nie uda się go otworzyć nawet z użyciem wytrycha. Zapas wytrychów uzupełniaj tak często, jak to możliwe, i noś ich przy sobie przynajmniej pięć sztuk.

Drugą grupę narzędzi stanowią linka z kotwiczką, łom oraz młot i dłuto. Narzędzia te pozwalają na dotarcie do niedostępnych miejsc. Linka z kotwiczką służy do przechodzenia przez zerwane mosty, wspinania się na półki skalne czy też schodzenia do jaskiń. Jest najbardziej uniwersalnym narzędziem i należy mieć ich co najmniej dwie. Łom umożliwia podważenie głazów lub skał i przejście w ten sposób przez zawalony tunel, a młot z dłutem pozwalają przekuć się przez słabsze ściany. Podczas podróży wystarczy, że będziesz nosić przy sobie maksymalnie po dwie sztuki wymienionych narzędzi, gdyż - w przeciwieństwie do linki - używane są dość rzadko.