Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Walka z trudniejszymi przeciwnikami - porady poradnik Pillars of Eternity

Walka z trudniejszymi przeciwnikami

Podczas gry przynajmniej kilka razy natkniesz się na przeciwnika, którego nie będziesz w stanie pokonać, nawet podchodząc do starcia kilkakrotnie. Może to być smok lub niezwykle silna grupa ogrów. Smoka spotkasz m.in. w jaskini w lokacji Palące Wodospady, Świątyni Hylei czy na dolnych poziomach Od Nua. Poniżej przedstawiono kilka warunków, których spełnienie powinno pomóc ci przygotować się do walki oraz odpowiednio ją poprowadzić. Oczywiście możesz stosować tę technikę na każdego przeciwnika, jednak będzie to pochłaniać ogromne ilości czasu oraz środków.

Tuż przed wyruszeniem do walki zapewnij drużynie dobry sen - w warowni lub gospodzie, wybierając droższą opcję, by uzyskać dość długotrwałe podniesienie niektórych statystyk.

Najpierw wybierz postać z najwyższym poziomem skradania. Staraj się odkryć, gdzie znajduje się wróg, czy ma jakichś pomocników itp. Będąc nadal w trybie skradania, rozstaw przynajmniej dwie pułapki, im silniejsze, tym lepiej. Zapewni ci to przewagę już na samym początku starcia.

Nakarm każdego z członków drużyny. Zwiększysz tym samym na czas potyczki ich wytrzymałość oraz inne statystyki.

Korzystając z rzemiosła, stwórz odpowiednie mikstury i zaopatrz w nie wszystkich swoich towarzyszy. Opracuj również zwoje z zaklęciami ofensywnymi i wyposaż w nie kompanów z wysokim poziomem wiedzy. Nie bój się korzystać z mikstur i zwojów podczas walki.

Twoi kamraci często dysponują umiejętnościami wzmacniającymi pozostałych członków drużyny. Niektórych z nich możesz użyć jeszcze przed walką. Najwięcej takich umiejętności posiada klasa kapłana, ale każda inna też zna jakiś czar wzmacniający.

Odpowiednio rozstaw swoją drużynę. Każdy z jej członków ma znajdować się jak najdalej od siebie. Nawet postacie dystansowe nie powinny być blisko siebie. Ataki obszarowe przeciwnika będą dzięki temu mniej skuteczne.

Podczas starcia postacie walczące wręcz ustawiaj tak, by każda z nich stała z innej strony wroga. W momencie gdy jakiś bohater będzie zbyt szybko tracić zdrowie, wycofaj go na bezpieczną odległość, aż przeciwnik zainteresuje się kimś innym. Dopiero wtedy wróć do walki.

Używaj wszystkich dostępnych zdolności dla każdej z klas. Uważaj z czarami i raczej unikaj ataków obszarowych. Na początku potyczki wykorzystuj przede wszystkim zdolności osłabiające przeciwnika.

Stosuj aktywną pauzę tak często, jak tego potrzebujesz.