Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Barbarzyńca | Klasy postaci poradnik Pillars of Eternity

Barbarzyńca

Barbarzyńca jest najbardziej siłową klasą w całej grze - Pillars of Eternity: Barbarzyńca | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry

Barbarzyńca jest najbardziej siłową klasą w całej grze. Charakteryzuje się bardzo dużą ilością zdrowia oraz wytrzymałości, niskim poziomem obrony i przeciętną celnością. Najlepiej sprawdza się w walce przeciwko kilku przeciwnikom jednocześnie. Najlepsze efekty osiąga w duecie z wojownikiem lub paladynem, którzy przyjmują na siebie większość ciosów, by barbarzyńca mógł spokojnie zadawać obrażenia.

Nie bój się korzystać ze zdolności barbarzyńcy, odnawiają się one na zakończenie każdej walki. - Pillars of Eternity: Barbarzyńca | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Nie bój się korzystać ze zdolności barbarzyńcy, odnawiają się one na zakończenie każdej walki.

Umiejętności barbarzyńcy można podzielić na dwie grupy - bezpośrednie oraz wspomagające. Zdolności bezpośrednie przeważnie polegają na potężnym ataku, który dodatkowo osłabia przeciwników. Do umiejętności wspomagających zalicza się efekty obszarowe, dzięki którym barbarzyńca może obniżyć statystyki przeciwników na stosunkowo dużym obszarze. Wszystkie umiejętności odnawiają się na zakończenie każdej walki.

Tworzenie postaci

Rasa - z dostępnych ras wybierz aumaua wyspiarskiego, który ma bonus +2 do siły oraz premię do szybkości poruszania się, lub krasnoluda górskiego posiadającego +2 do siły, +1 do kondycji, -1 do zręczności oraz premię do ochrony przed zatruciem i chorobami.

Zdolności - do wyboru masz dwie zdolności: szał, który zapewnia czasową premię do ataku, lub barbarzyński ryk, wzbudzający strach u wrogów na 12 sekund, zmniejszając tym samym ich zdolności bojowe. Lepszym wyborem na początku gry będzie szał.

Cechy - najważniejsze dla barbarzyńcy są punkty siły oraz kondycji. Jeden z tych dwóch atrybutów powinien mieć wartość ok. 20 punktów, drugi może być o 3-4 punkty słabszy. Podnieść trzeba także zręczność. Możesz zmniejszyć percepcję oraz stanowczość (maksymalnie o 2 punkty).

Pochodzenie - najlepszymi wyborami będą: Żyjące Ziemie (+1 do siły), Wędrującą Biel (+1 do percepcji) lub Archipelag Martwego Ognia (+1 do zręczności).

Biografia - dokonaj wyboru pomiędzy niewolnikiem, rzemieślnikiem a rabusiem. Kluczowe jest dla ciebie przetrwanie oraz atletyka.

Rozwój / zdolności klasowe

Podczas rozdawania punktów umiejętności skup się przede wszystkim na atletyce oraz przetrwaniu. Punkty wydawaj mniej więcej po równo, możesz trochę więcej przeznaczyć na atletykę. Wybierz także jedną z dwóch umiejętności - skradanie lub mechanikę i staraj się, by była na jak największym poziomie.

Poziom

Decyzja

Polecana ścieżka rozwoju

2

Talent

Barbarzyński cios

3

Zdolność

Dziki opór

4

Talent

Precyzyjna masakra

5

Zdolność

Samotnie przeciw wszystkim

Styl gry

Barbarzyńca dostaje bonus do statystyk, jeśli walczy z więcej niż jednym przeciwnikiem naraz. Staraj się, by było to tylko dwóch przeciwników jednocześnie, przy większej ich liczbie wycofaj się.

Zakładaj kolczugi lub zbroje łuskowe, wprawdzie zapewniają mniejszą obronę niż pancerze płytowe, ale za to mniej ograniczają ruchy.

Trzymaj się zaraz za swoim "tankiem". Musisz być jak najbliżej centrum walk, jednocześnie ukrywając się za postacią odpowiedzialną za obronę.

Przez całe starcie kontroluj pasek wytrzymałości swojej postaci. Jeśli widzisz, że spada on bardzo szybko, wycofaj się o kilka metrów. Do walki wróć, gdy przeciwnik skupi swoją uwagę na innym członku drużyny.

Nie bój się korzystać ze zdolności. Na początku potyczki zawsze warto użyć zdolności, która osłabi lub przestraszy przeciwników, i dopiero wtedy skorzystać z typowo ofensywnych.