Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Mnich | Klasy postaci poradnik Pillars of Eternity

Mnich

Mnich jest wojownikiem używającym jako broni jedynie swoich pięści - Pillars of Eternity: Mnich | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry

Mnich jest wojownikiem używającym jako broni jedynie swoich pięści. Jego główną zaletę stanowi duża liczba punktów zdrowia, wytrzymałości oraz bardzo dobre zdolności klasowe. Możesz wyposażyć go w broń, jednak nie wszystkie zdolności i talenty będą zapewniać wtedy równie wysokie premie. Jest dość odporny na ataki przeciwnika, chociaż nie zawdzięcza tego pancerzowi, tylko swojej zręczności.

Liczba otrzymanych ran widoczna jest na okrągłym czerwonym polu w prawym dolnym rogu ikonki postaci. - Pillars of Eternity: Mnich | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Liczba otrzymanych ran widoczna jest na okrągłym czerwonym polu w prawym dolnym rogu ikonki postaci.

Mnich do aktywowania umiejętności potrzebuje ran, zdobywanych poprzez otrzymywanie obrażeń. Większość umiejętności wymaga określonej liczby ran. Otrzymane rany należy wykorzystywać na bieżąco, w przeciwnym wypadku po pewnym czasie zaczną osłabiać postać. Umiejętności skupiają się przede wszystkim na zadawaniu bezpośrednich obrażeń przeciwnikowi.

Tworzenie postaci

Rasa - trafnym wyborem będzie każda rasa oprócz orlanina.

Zdolności - dobrą zdolnością na początek są szybkie ciosy kosztujące jedną ranę, ale znacznie zwiększające tempo ataków twojej postaci.

Cechy - skup się przede wszystkim na zręczności, podnosząc ją do mniej więcej 19 punktów, następnie na kondycji (do około 16). Odjąć możesz kilka punktów od inteligencji oraz stanowczości, jednak nie więcej niż po 2. Przeznacz je na zwiększenie siły postaci.

Pochodzenie - należy wybrać między Wędrującą Bielą a Archipelagiem Martwego Ognia. Pierwszy z nich gwarantuje premię +1 do percepcji, a drugi daje bonus +1 do zręczności.

Biografia - najważniejszy jest dla ciebie bonus do atletyki. Masz kilka opcji, ale najlepszą będzie niewolnik, który poza bonusem +1 do atletyki doda +1 do przetrwania.

Rozwój / zdolności klasowe

Mnich jest postacią bardzo wszechstronną i tak też powinny być rozdzielane w jego przypadku punkty umiejętności. Najwięcej wydawaj jednak na atletykę, która musi być na najwyższym poziomie. Nie zapominaj o przetrwaniu, które poprawi działanie mikstur oraz jedzenia. Ważna dla mnicha może okazać się także wiedza, dzięki której będzie mógł korzystać z czarów zawartych w zwojach.

Poziom

Decyzja

Polecana ścieżka rozwoju

2

Talent

Lekkie rany

3

Zdolność

Siła cierpienia

4

Talent

Uderzenie pioruna

5

Zdolność

Ogłuszający cios

Styl gry

Trzymaj się drugiej linii. Atakuj, jednocześnie chowając się za wojownikiem lub paladynem.

W razie konieczności wycofaj się i poczekaj, aż przeciwnik zainteresuje się kimś innym.

Dodając kilka punktów umiejętności do wiedzy, można korzystać z magicznych zwojów podczas walki. Nie bój się używać mikstur.

Noś średnie, a nawet mocniejsze lekkie pancerze. Dużo ważniejsza od obrony jest w twoim przypadku szybkość ataku.

Kontroluj ilość otrzymanych ran i bezzwłocznie je wykorzystuj.