Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Zdobywanie doświadczenia poradnik Pillars of Eternity

Rozwój postaci

Zdobywanie doświadczenia

O zdobyciu nowego poziomu informuje złoty plus w lewym górnym rogu portretu postaci. - Pillars of Eternity: Zdobywanie doświadczenia - Pillars of Eternity - poradnik do gry
O zdobyciu nowego poziomu informuje złoty plus w lewym górnym rogu portretu postaci.

W Pillars of Eternity funkcjonuje charakterystyczny system zdobywania doświadczenia. Najważniejszą jego cechą jest brak zyskiwania doświadczenia za pokonywanie przeciwników (wyjątkiem jest sytuacja, w której dodany został nowy wpis w bestiariuszu dotyczący danego wroga - za takie czynności zdobywa się doświadczenie). Wygrany pojedynek skutkuje jedynie postępem w wątku fabularnym oraz dodatkowymi przedmiotami. Doświadczenie przyznawane jest całej drużynie, a nie pojedynczym postaciom. W praktyce oznacza to, że drużyna złożona z mniejszej liczby osób będzie po prostu szybciej awansować. Można wyróżnić cztery najważniejsze rzeczy, dzięki którym zdobywa się doświadczenie:

Misje - najwięcej doświadczenia dostaje się za wykonywanie misji z głównego wątku fabularnego, jednak bez wypełniania misji pobocznych nie rozwiniesz swojej postaci do maksymalnego poziomu. Przy grze drużyną złożoną z 6 osób główny wątek fabularny zapewni ci awans do maksymalnie 8 poziomu doświadczenia.

Jak w każdym porządnym RPG, tak i w Pillars of Eternity doświadczenie jest kluczem do rozwoju bohatera - Pillars of Eternity: Zdobywanie doświadczenia - Pillars of Eternity - poradnik do gry

Jak w każdym porządnym RPG, tak i w Pillars of Eternity doświadczenie jest kluczem do rozwoju bohatera.

Eksploracja świata - niewielką pulę doświadczenia otrzymujesz za pierwsze wejście do każdej nowej lokacji (w tym do niektórych budynków czy jaskiń).

Interakcja ze światem gry - doświadczenie zyskujesz za rozbrajanie pułapek, otwieranie skrzyń czy każdy inny rodzaj interakcji ze światem gry.

Doświadczenie wyświetlające się w oknie przebiegu walki przyznawane jest nie za pokonanie przeciwnika, a za uzupełnienie Bestiariusza. - Pillars of Eternity: Zdobywanie doświadczenia - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Doświadczenie wyświetlające się w oknie przebiegu walki przyznawane jest nie za pokonanie przeciwnika, a za uzupełnienie Bestiariusza.

Aktualizacja Bestiariusza - małą liczbę punktów doświadczenia otrzymujesz za kilka pierwszych walk z danym rodzajem przeciwnika. Przyznawane jest ono za odkrywanie statystyk wroga. Szybkość owego odkrywania zależy z kolei od poziomu wiedzy twojego bohatera. Za samą walkę nie otrzymujemy punktów doświadczenia.