Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2008, 11:41

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 lipca 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to zbiór wiadomości ważnych i mniej ważnych, ale zawsze podanych w możliwie najkrótszy i najbardziej przystępny sposób. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was informacje o nowym sklepie internetowym JoWooD, szczegółach Splatterhouse, Multiwinii, najbliższych premierach w usłudze Xbox Live Arcade, datach premiery Wii Music i Afro Samurai, o starcie PS3 Greatest

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to zbiór wiadomości ważnych i mniej ważnych, ale zawsze podanych w możliwie najkrótszy i najbardziej przystępny sposób. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was informacje o nowym sklepie internetowym JoWooD, szczegółach Splatterhouse, Multiwinii, najbliższych premierach w usłudze Xbox Live Arcade, datach premiery Wii Music i Afro Samurai, o starcie PS3 Greatest Hits w Stanach Zjednoczonych i innych. Zapraszamy do lektury.

JoWooD

JoWooD Productions Software zapowiedziało na tę środę (31 lipca) na godzinę 15.00 start nowego sklepu online. Pierwszych stu jedenastu klientów może liczyć na 50% obniżkę ceny towaru. Należy pamiętać jednak, aby w stosownym miejscu podczas składania zamówienia wpisać RABATT.

Splatterhouse

Splatterhouse, remake pradziadka gier z dreszczykiem działał będzie na silniku Gamebryo – poinformowała firma Emergent Game Technologies. Co to oznacza dla nas, graczy? Póki co tylko tyle, że przygody Ricka Taylora w nawiedzonym domu dołączą do całkiem pokaźnej grupki produktów, których twórcy również sięgnęli po to narzędzie. Wśród nich znajdziemy chociażby Obliviona i Fallouta 3, jak i również serię Empire Earth oraz ostatnie produkcje Sida Meiera (Pirates!, Railroads! i Civilization IV).

Multiwinia

Multiplayerowa wersja Darwinii skorzysta z dobrodziejstw systemu amBX. Będzie więc wiało, szumiało, trzęsło, migało, a do tego wszystkiego jeszcze grało w 5.1. amBX jest bowiem specjalnym systemem wymyślonym przez firmę Philips, którego zadaniem jest spotęgować atmosferę i klimat tego, co obserwujemy na ekranie. Dzieje się to poprzez podłączenie do komputera specjalnych wentylatorków i diod, a także skorzystania z dobrodziejstw wibracji w kontrolerach.

Xbox Live Arcade

Microsoft zapowiedział przedsięwzięcie o nazwie Summer of Arcade. Poczynając od tej środy, co tydzień w usłudze Xbox Live Arcade pojawiać się będą najbardziej oczekiwane przez graczy tytuły. Poniżej znajdziecie listę wraz z datą premiery:

30 lipca Geometry Wars: Retro Evolved 2 – cena 800 MSP

6 sierpnia – Braid

13 sierpnia – Bionic Commando: Rearmed

20 sierpnia – Galaga Legions

27 sierpnia – Castle Crashers

Wraz z wydaniem Geometry Wars, Microsoft rozpocznie również serię konkursów, w których co tydzień do wygrania będzie 4000 MSP. Na zakończenie Summer of Arcade zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma darmowy rok subskrypcji Xbox Live, konsolę Xbox 360 Elite i 100 000 MSP do wydania. Aby mieć szansę na wygraną wystarczy po prostu ściągać i grać w wymienione powyżej tytuły. Na koniec jedna uwaga: wcale nie trzeba ich kupować. Wystarczy sprawdzić wersję trial.

Afro Samurai

Ciekawie zapowiadający się Afro Samurai otrzymał w końcu konkretną datę premiery. Gra ukaże się 27 stycznia. Przypomnijmy, że producentem programu jest firma Namco Bandai, a on sam bazuje na brutalnej mandze Takashiego Okazaki.

Valve

W wywiadzie udzielonym magazynowi OXM szef marketingu firmy Valve, Doug Lombardi powiedział, że firma rozważa, czy aby nie dostarczyć swoich starszych gier do usługi Xbox Live Arcade. Rozważać coś, a to zrobić, to dwie różne rzeczy, choć serwis Computer and Video Games doszedł do wniosku, że być może konsolowi gracze będą mogli zagrać nawet w Counter-Strike’a. Na razie fani Valve będą musieli zadowolić się jednak Portalem.

Wii Music

Nintendo zapowiedziało, że 16 października na japoński rynek trafi gra Wii Music. A co z resztą świata? Podczas konferencji w trakcie E3, Cammie Dunaway zapowiedziała, że wszystkie pokazywane gry znajdą się w katalogu wydawniczym na ten rok. No dobrze, ale to w Stanach Zjednoczonych. A gdzie w planach japońskiego koncernu znajduje się Europa? Okazuje się, że tego nikt nie wie. Powinniśmy się do takiego traktowania ze strony Big N już dawno przyzwyczaić.

Red Alert 3

Od jakiegoś czasu wiemy już, że Red Alert 3 nie pojawi się na PlayStation 3. Deweloper po prostu sobie nie radzi z okiełznaniem tej wyjątkowo skomplikowanej maszyny liczącej. Do czego zresztą Electronic Arts ustami Amera Ajami samo się kiedyś przyznało.

Niemniej jednak nie oznacza to definitywnego zamknięcia furtki dla posiadaczy japońskiej konsoli. Obecne stanowisko producenta brzmi nieco łagodniej i mówi się w nim o poznawaniu architektury PS3 i możliwym powrocie do idei wydania na niej Red Alerta 3 w przyszłości.

PS3 Greatest Hits

Od wczoraj w amerykańskich sklepach chętni mogą zapatrywać się już w odpowiednik europejskiej Platynowej Serii Playstation, czyli Greatest Hits. Na pierwszy ogień poszły przedstawione poniżej tytuły:

  1. Warhawk
  2. MotorStorm
  3. Resistance: Fall of Man
  4. Call of Duty 3
  5. Need for Speed Carbon
  6. The Elder Scrolls IV: Oblivion
  7. Ninja Gaiden Sigma
  8. Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas
  9. Assassin’s Creed
  10. Fight Night Round 3

Cena to jedyne $30, czyli nieco ponad 60 złotych. Biorąc pod uwagę, że już wkrótce znacznemu podwyższeniu ulegnie wartość towaru, który będziemy mogli sprowadzić bez płacenia cła do krajów Unii Europejskiej, fakt, że gry na PlayStation 3 pozbawione są blokady regionalnej i sytuację, w której na naszym rynku tę samą serię wycenia się na 99 złotych, wniosek wydaje się prosty: import będzie kwitł.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

East India Company

Galactic Civilizations II: Endless Universe

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness: Episode One

Spray

Tecmo Bowl: Kickoff

Zoids Assault

Brothers in Arms: Hell's Highway

Castle Crashers

LEGO Batman: The Videogame

Nitro Stunt Racing: Stage 1

Pirates of the Caribbean Online

Star Trek Online

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Soul Calibur IV - cechy gry

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - wywiad z developerem #1

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - wywiad z developerem #2

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - wywiad z developerem #3

gry