Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Pirates of the Caribbean Online (PC)
OkładkaPirates of the Caribbean Online (PC)

Pirates of the Caribbean Online PC

Gra z gatunku MMOcRPG przygotowana przez firmę Disney, jako swego rodzaju dopełnienie znakomitych filmów fabularnych z serii Piraci z Karaibów z Johnny Deppem (Jack Sparrow) i Orlando Bloomem (Will Turner) w rolach głównych.

RPG | zagraj za darmo | piraci | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pirates of the Caribbean Online Premiera PC

31października2007

producent: 10tacle Studios wydawca: Disney Interactive Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pirates of the Caribbean Online

Sea Dogs II

Pirates of the Burning Sea

World of Pirates

Gra z gatunku MMOcRPG przygotowana przez firmę Disney, jako swego rodzaju dopełnienie znakomitych filmów fabularnych z serii Piraci z Karaibów z Johnnym Deppem (Jack Sparrow) i Orlando Bloomem (Will Turner) w rolach głównych. Akcja programu osadzona została na Karaibach, w czasach gdy panowali tam wszelakiego rodzaju piraci i bukanierzy. Każdy fan niezapomnianych obrazów kinowych bądź też tej niezwykle interesującej epoki, może stworzyć w Pirates of the Caribbean Online swojego własnego bohatera-korsarza, a następnie wyruszyć z nim na podbój wirtualnego świata. Oczywiście autorzy przygotowali w tym celu specjalne narzędzia pozwalające na sporządzenie dokładnie takiej postaci jaką sobie wymarzyliśmy. Można zmieniać poszczególne elementy ciała bohatera, kolor skóry, rysy twarzy, jak i ubranie, tatuaże, blizny czy w końcu imię. Prawdziwy wilk morski jest niczym bez swego szybkiego i uzbrojonego po zęby okrętu, dlatego też w tytule tym nie zapomniano o tym istotnym elemencie. Już na początku zabawy gracz musi zbudować lub po prostu kupić okręt, następnie wyposażyć go wedle własnego uznania oraz zwerbować odpowiednią załogę. Rzecz jasna z czasem w nasze łapy trafiają lepsze jednostki, działa i inne wyposażenie.

Poza eksploracją trójwymiarowego, wirtualnego świata gry, autorzy przygotowali dla nas całą gamę misji, które umiejscowiono zarówno na morzu jak i na lądzie. Poszukiwania legendarnych skarbów, czy antycznych artefaktów zlokalizowanych na zapomnianych przez Boga wyspach, pełnych najwymyślniejszych pułapek, to nasz chleb powszedni. Tak samo zresztą jak plądrowanie napotkanych statków kupieckich, czy walka ze zwaśnionymi piratami lub okrętami należącymi do flot państw kolonizujących nowy świat. Do dyspozycji grających oddano całą gamę broni jakich można używać oraz zdolności, które można rozwinąć do mistrzostwa (m.in. władanie bronią białą, granie w karty czy umiejętność odnajdywania skarbów). Ciekawostką jest fakt występowania magii Voodoo. Gdy posiądziemy wiedzę z tego zakresu, będziemy w stanie używać zaklęć leczących, szybciej się przemieszczać, rzucać klątwy na nieprzyjaciół, a także ułatwiać sobie życie, korzystając z innych, przydatnych czarów.

Pirates of the Caribbean Online, podobnie jak inne tytuły z tego gatunku, pozwala na łączenie się graczy w zorganizowane organizacje i współdziałanie. W tym przypadku mowa tu nie tylko o zakładaniu gildii, ale również o wspólnym formowaniu załogi okrętu. Nic nie stoi też na przeszkodzie aby handlować z innymi zdobytym łupem bądź znalezionymi artefaktami.

Warto również odnotować, iż twórcy zaimplementowali do programu szereg mini-gier, jak: poker, blackjack i dart, które mają urozmaicić nasze pirackie życie. Co jakiś czas organizowane są specjalne turnieje przy ich pomocy, w których można zgarnąć atrakcyjne nagrody.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pirates of the Caribbean Online: 12+

Pirates of the Caribbean Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce Ti200 lub lepsza)
  • 700 MB HDD
  • Windows 2000/XP
  • łącze internetowe