Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2014, 08:27

Afro Samurai - gra akcji sprzed kilku lat doczeka się kontynuacji

Versus Evil, wydawca zajmujący się publikowaniem produkcji niezależnych, zapowiedział dwa nowe tytuły. Jednym z nich jest tworzona przez Redacted Studios kontynuacja Afro Samurai - wydanej w 2009 roku gry akcji, opartej na mandze o tym samym tytule.

Po pięciu latach od premiery oryginalnej gry doczekaliśmy się zapowiedzi kontynuacji Afro Samurai. Nadeszła ona ze strony wydawcy produkcji niezależnych, Versus Evil. Tworzeniem tytułu ma się zająć Redacted Studios.

Oryginalny Afro Samurai nie spotkał się ze zbyt ciepłym odbiorem. - Afro Samurai - gra akcji sprzed kilku lat doczeka się kontynuacji - wiadomość - 2014-06-26
Oryginalny Afro Samurai nie spotkał się ze zbyt ciepłym odbiorem.

Afro Samurai 2 ma trafić na PC oraz konsole nowej generacji. Przybliżona data premiery nie została jeszcze podana, ale więcej informacji z pewnością nadejdzie w kolejnych miesiącach. Produkcja ma być przygodową grą akcji, w której oprócz tytułowego bohatera wcielimy się w nowe grywalne postaci. Ponadto dostaniemy świeżą historię oraz usprawnione ruchy specjalne i kombinacje. Przedstawiciele Versus Evil już stwierdzili, że talent Redacted jest „zwyczajnie niesamowity”, powinniśmy więc spodziewać się dzieła nieco lepszego niż pierwowzór.

W drugiej części z pewnością możemy oczekiwać podobnego wizualnego stylu. - Afro Samurai - gra akcji sprzed kilku lat doczeka się kontynuacji - wiadomość - 2014-06-26
W drugiej części z pewnością możemy oczekiwać podobnego wizualnego stylu.

Oryginalny Afro Samurai został stworzony i wydany przez Bandai Namco w styczniu 2009 roku na PlayStation 3 i Xboksa 360. Gra opierała się na mandze o tym samym tytule. Pomimo ciekawego stylu graficznego, świetnej ścieżki dźwiękowej oraz zatrudnienia Samuela L. Jacksona do zagrania głównego bohatera, produkcja została przyjęta z mieszanymi uczuciami ze względu na ogrom trapiących ją błędów, powtarzalność oraz niski poziom trudności.

  1. Oficjalna strona internetowa Versus Evil
  2. Oficjalna strona internetowa Redacted Studios