Łosiu

Łosiu ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

24.06.2026 17:26
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Last_Redemption A faktycznie zapomniałem, że konsole muszą nadganiać. No nic, witamy w klubie.

24.06.2026 14:45
Łosiu
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

dzl Drenz trumpf DexteR_66

Odnotowane. Uwagi będą uwzględniane przy nowym forum. A co się da zrobić w obecnym kodzie poprawimy po wgraniu nowego premium. Pewnie w wakacje.

24.06.2026 14:42
Łosiu
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

PoCoMiNick? Ale tak już jest od.... ja wiem... 10 lat. To nic nowego.

24.06.2026 10:18
Łosiu
😈
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Bociek69 wszyscy czekamy!

23.06.2026 18:56
Łosiu
3
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

elathir Spoko rozumiem. Przy czym mam takie przebłyski z czasów kiedy Intel miał 90% rynku CPU i to samo się mówiło o AMD. Że jak będzie duże i konkurencyjne to będzie super duper. Tymczasem AMD podgoniło, wyrównało ceny z Intelem i dalej jest jak było - czyli drogo :D

23.06.2026 12:47
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

elathir No ale to takie martwienie się na zapas. Jak na razie tytuł wątku "Steam stał się monopolem gorszym niż cokolwiek, co stworzył Microsoft czy Apple" to jakieś mocne pierdololo

aope Na moje po Half-Life 2: Episode Two i Team Fortress 2 Steam zaczął nabierać takiego rozpędu, że Valve skupiło się nam niemal w 100%.

23.06.2026 10:51
Łosiu
5
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

aope Ale co złego robi Steam? Bo ja nie rozumiem krytyki i ataków. Przecież nie wykorzystuje swojej pozycji żeby atakować innych, ba nawet inni atakują Steam, ale koniec końców i tak wracają do tej platformy bo okazuje się, że sami nie są w stanie zaoferować niczego lepszego (vide EA, Ubi czy w końcu Epic).

Ceny gier w innych systemach też niczym się nie różną od Steamowych, co pokazał choćby Epic - co mnie obchodzi podział kasy pomiędzy deva/wydawcę/pltaformę, jak na końcu płacę jako klient tyle samo.

Nikt nie współżyje tak dobrze ze społecznością jak Steam, nie wprowadza zmian chcianych przez społeczność itd. O co Wam ludzie chodzi. To że Gabe se kupił jacht to taki problem? Niech se kupi i kolejne 3. Przez 25 lat zapracował sobie na to - nikt inny nie wniósł tyle do rozwoju gierek co on.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-06-23 10:52:00
23.06.2026 09:34
Łosiu
😎
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Count me in.

23.06.2026 09:17
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

VoidCosmonaut No Steam Machine ma jedne i te same bebechy. I pod tę konkretną konfigurację można postarać się bardziej. Analogicznie jest ze Steam Deckiem. Bebechy nie są kosmiczne, ale jakoś devowie bardzo się starają, żeby akurat na nich dobrze te gierki chodziły. Analogia jest oczywista.

23.06.2026 09:07
Łosiu
3
odpowiedz
10 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Steam to błogosławieństwo i jedyna przyczyna, przez którą masz taki bogaty rynek gier niezależnych i w ogóle rynek gier PC. Bez niego dalej trwalibyśmy w objęciach kilku dużych wydawców i platformholderów, bez zgody i kasy których nic by nie mogło się ukazać na rynku, jak przed circa 2005 rokiem. Za samo to mogą brać te 30% do końca świata. A dodajmy do tego całe narzędzie community czy wspieranie modów.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-06-23 11:53:09
23.06.2026 08:57
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

VoidCosmonaut Jakim monopolu. Nie rozumiesz. To PC i każdą grę zakupioną na Steam odpalisz na każdym PC. W odróżnieniu od przytaczanego tutaj PS5. Jest natomiast duża szansa, że devowie będą starać się najlepiej zoptymalizować gierki pod właśnie Steam Machine. Analogicznie jak pod Decka.

quark Ja tam widzę różnicę w tym urynole, który pokazałeś, a w gabarytach Steam Machine. Jak chcesz porównywać, to sięgnij raczej do segmentu ITX. Poza tym tutaj nie chodzi o bebechy per se, a o to żeby gry płynnie chodziły. Czy to ważne na czym. Standaryzacja PC Gamingu to imho sedno sprawy w Steam maszynach. Czy się uda - kto to wie. Handheld zawojował świat.

Ergo Nie mam pojęcia co to. Dziś jeszcze sprawdźmy z Dante i Solnicą.

22.06.2026 19:56
Łosiu
4
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

-=Esiu=- Ja tam kibicuje. Cała idea SteamOS i ustandaryzowanego PC do gier, który jest ładnym meblem a nie klocem jak najbardziej do mnie przemawia. Jak zaczną pod to optymalizować gierki to właśnie to będzie end game.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-06-22 19:56:52
22.06.2026 19:49
Łosiu
16
odpowiedz
24 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image
Wideo

Bazując na recenzji Gamers Nexus to sprzęt jest dobrze wyceniony. Idzie w podobnych pieniądzach złożyć coś ciut szybszego, ale nie w tej kubaturze, designie i głośności. Cena jest winą szału na AI i powalonych cen pamięci i dysków. Cudów nie ma.

https://www.youtube.com/watch?v=66QzlDewigE

20.06.2026 10:12
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Racja Podziękowania należą się przede wszystkim Dante

Ja tylko dałem zielne światło, kibicuje i jak trzeba doradzam. No i przymykam oko na inne rzeczy, których realizacja przesuwa się w czasie :D

19.06.2026 11:50
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Felipe OK, czyli to z ciasteczkami pomogło. Roger that.

19.06.2026 11:17
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Felipe Widzisz ale nie widzisz? Nie rozumiem. Może wyjaśnić o co ci chodzi.

19.06.2026 11:07
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Fett Czerwiec drugą połową roku? H2 zaczyna się od lipca.

19.06.2026 10:43
Łosiu
odpowiedz
9 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Musicie wyczyścić cookie. Wtedy wszystko zacznie działać jak trzeba i wyłączenie wątków z Meczami tez zabangla. Tak jak pisałem n-razy już, kod forum to archeologia. Części rzeczy nie przeskoczymy. Napiszemy go od nowa w drugiej połowie roku.

19.06.2026 09:47
Łosiu
😎
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Mutant z Krainy OZ Nie muszą. Lookamy już na to. Do 20 lipca na 100% będzie poprawione. Może nawet wcześniej.

18.06.2026 16:41
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Jerry_D Jak dla mnie AMD miało znacznie mniej czasu na rynku jako lider, a co za tym idzie po prostu mniej znaleziono im brudów i wywleczono byków. Przy aferze z Meltdown, kiedy AMD praktycznie szorowało jeszcze na marginesie rynku, byków praktycznie w CPU AMD nie było (w sensie znalezionych), bo mało kto się tym interesował. Im więcej sprzętu AMD idzie do ludzi, a także do serwerów, tym więcej tego się znajduje, w tym też coraz poważniejsze luki.

Zmienia się też zachowanie AMD z PR-owego rycerza na białym koniu w tech-korpo obliczone na zysk. Intel i AMD niczym się w praktyce nie różnią, poza tym, że Intel był praktycznie monopolistą przez 2 dekady. Stąd też ma więcej na sumieniu. Ale spokojnie. To kwestia czasu - AMD dogania.

18.06.2026 12:17
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

18.06.2026 08:08
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Szkoda, bo bardzo przypadło mi do gustu.

17.06.2026 07:50
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

7.0
PC

Prześliczna i klimatyczna gra, przesiąknięta folklorem południowych Stanów Zjednoczonych, Luizjany i Missisipi. Potrafi dosłownie zauroczyć. Opowiadana historia jest nawet w porządku, choć nie jest to dla mnie jakieś arcydzieło narracji, a gameplay potrafi nieco znużyć po kilku godzinach. Mogło być lepiej. Szkoda, bo artystycznie to majstersztyk, ale jako całość stany mocno średnie.

16.06.2026 13:13
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Jerry_D Webiedia ma obsługę prawną. Mecenasi dali wytyczne - robimy. Nie będę się tutaj doktoryzował czy umierał dla kilku postów na forum Panowie.

16.06.2026 11:01
Łosiu
odpowiedz
5 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

LukaszNaroznyPL Jerry_D nazgul-r4jdowi3c

Wszystkie Wasze posty w tym wątku zostaną wkrótce usunięte na podstawie art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Do Webedia Polska SA wpłynęła skarga na powyższe wpisy, więc zgodnie z przepisami te wpisy zostaną usunięte.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-06-16 11:05:27
15.06.2026 12:13
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

xKoweKx [stalker.pl] Na razie wyedytowałem posta komunikatem technicznym. Prawie znamy przyczynę, ale zostawię do dalszych testów.

14.06.2026 18:36
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

xKoweKx [stalker.pl] Easy. Dante się przy tym doktoryzował w zeszłym tygodniu. Daj mu czas na rozwiązanie sprawy.

12.06.2026 18:29
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

pieterkov Spoko. Pisz czy działa jak chcesz. W razie problemów zadziałamy.

12.06.2026 09:11
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

pieterkov Może zacznijmy tak.

1. Wejdź tutaj: https://www.gry-online.pl/users/ustawienia/powiadomienia_nowe/#www
2. Odfajkuj wszystko poza "Odpowiedzi na mój post - kiedy ktoś odpowie na mój post"
3. wejdź tutaj: https://www.gry-online.pl/users/ustawienia/powiadomienia_nowe/#mail
4. Odfajkuj wszystko poza "Odpowiedzi na mój post - kiedy ktoś odpowie na mój post"

I daj znać co się dzieje.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-06-12 09:11:57
11.06.2026 15:11
Łosiu
odpowiedz
1 odpowiedź
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Posłuchajcie kolegi hopkins i dajcie sobie na wstrzymanie.

11.06.2026 15:02
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Drenz Ejjjjjj!!! Kraków to ty szanuj 😎

11.06.2026 11:48
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

dafton. Powstrzymaj się od wyzywania ludzi od buców i innych wyzwisk uznawanych za wulgarne, to moderacja nie będzie usuwać postów, które są zgłaszane przez innych userów forum.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-06-11 11:51:14
11.06.2026 11:43
Łosiu
6
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Dodałbym jeszcze, że analiza przeprowadzona przez startup AI Oumi dla „New York Timesa” wykazała, że AI Overviews od Google, korzystająca z obecnego modelu Gemini 3, odpowiadała poprawnie w 91 procentach przypadków. To miliony błędnych odpowiedzi w ciągu każdej godziny. Analiza Oumi wykazała również, że 56 procent poprawnych odpowiedzi Gemini 3 nie ma pokrycia w źródłach, do których linkowało Google. AI podaje więc odpowiedzi, których pochodzenia użytkownicy nie są w stanie prześledzić.

To potencjalnie duży problem prawny (odszkodowania) dla Google.

10.06.2026 20:53
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

10.06.2026 14:42
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Felipe U mnie to samo. Zgłaszam byczka Dante

10.06.2026 14:41
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Maniek_MDZ Na poziomie tworzenia listy w obrębie tiera? Czy jakoś inaczej?

10.06.2026 14:40
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

TheLastJedi Jest wyszukiwarka zaawansowana - https://www.gry-online.pl/gry/szukaj/.
Tutaj możesz sobie poszeregować gry np. po dacie wydania i ocenie gola, steama, opencritic, gatunkach, tagach. Opcji po rekomendacjach nie zrobiliśmy.

08.06.2026 19:23
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Lateralus O widzisz. Ja mam w ogóle z tym zajebisty problem, bo ja gram w 90% dla nowych mechanik i pomysłów, w zasadzie od zawsze. Kolejne gry wykorzystujące to samo po prostu mega mnie męczą. Dlatego uwielbiałem pierwszego AC, bardziej niż kochaną przez masy cz.2, bo to był debiut nowych mechanik, dlatego też wróciłem przy Black Flag bo jednak były nowe mechaniki. Dlatego boleje nad tym, że rozwój RTS-ów zatrzymał się na COH w 2006 roku, FPS-y w zasadzie ziew od lat 90. itd. itd. Mogę tak długo :D

Problem w tym, że wymyślić coś nowego, albo zrobić coś w unikalny sposób, jest po prostu trudno. Tak chyba było od zawsze.

08.06.2026 10:21
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

HETRIX22

Temat złożony, ale na pewno rynek gier AAA nie jest już młodzieżową awangardą jak 20-30 lat temu. Obserwuje sobie zachowania kilku znajomych 20-latków i 2h dziennie spędzają wypełniając jakieś dziennie osiągniecia w apkach i gierkach na telefonie. Większość gier przechodzą na youtube, informacje codzienne mają z Tiktoka czy X, a jak grają na PC to raczej latami w jeden mega angażujący tytuł F2P.

Czasy w który skakaliśmy kilka razy z miesiącu po nowych grach AAA przeminęły.
Troszkę się pozmieniało. Choć ja jestem wyznawcą teorii nazwijmy to sinusoidy - wszystko wraca. 30 lat temu byłem świadkiem upadku podcastów, od 2-3 lat widzimy ich odrodzenie. Zakładam, że podobnie może być z rynkiem AAA, gdy do odpowiedniego wieku dojdzie kolejne pokolenie.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-06-08 11:36:31
08.06.2026 08:29
Łosiu
6
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Lateralus

Powiedziałbym raczej, że adaptuje się do wymagań czasów. Młodzi ludzie mają inne priorytety, mniej grają lub grają w inne rzeczy, np. F2P czy mobilki, a branża AAA celuje w retro dziadów, którzy wzdychają do "prawdziwych gier", czyli tak na prawdę takich ze swoich lat młodości. No i dostają takiego Gothica Remake i jarają się jak 20 lat temu, mimo, że gdyby gra nosiła inny tytuł, to pies z kulawą nogą by tego nie tknął.

To samo widać w prasie (CD Action nic innego nie robi tylko jedzie na retro), czy po takich wydawnictwach jak Gamebook i książkach w stylu Heroes of Might and Magic: 30 lat legendarnej serii czy Księga CRPG, które są niczym innym jak przewaleniem Internetu na papier w ładnej oprawie na półeczkę.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-06-08 10:12:23
07.06.2026 09:39
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Rumcykcyk A to byłby wyczyn :D

05.06.2026 17:33
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Mutant z Krainy OZ DexteR_66

Nie przejmujcie się. Za miesiąc wjadą nowe opcje płatne, a wtedy wszystkie modyfikacje będą możliwe.

I serdeczne dzięki za zakupy

03.06.2026 19:27
Łosiu
5
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

papież Flo IV

Oj forum to zawiła historia. To nadal archaiczny kod z roku 2000, ale przy robieniu nowego systemu ocen, rok temu, podjęliśmy decyzję projektową, że recenzje pisane przez userów obsługujemy przez forum i okienko komentarzy. To ma dużo plusów, ale też kilka krytycznych minusów, jak np. to, że nie można napisać swojej recenzji po prostu przy ocenie, tylko jesteście przekierowywani na forum (jeszcze - ale to się z czasem zmieni). No ale ponieważ tak zrobiliśmy to Dante musiał zacząć wgryzać się w kod forum i prowadzić prace archeologiczne, bo kilka rzeczy należało tam zmienić. Do tej pory jedyną osoba, która robiła kod forum był nasz były prezes, więc nie za bardzo mogliśmy cokolwiek na nim wymusić. Nie mogło być odpowiedzi na pierwszego posta bo nie i już. I kupę innych rzeczy...

W każdym razie, po tym jak Dante już coś tam się połapał o co biega, to obudziła się w nim pasja zmian - dosłownie "podjazdowo", co chwila coś tam dorabia, tu coś zmienia, tam poprawi. Więc pojawia się dużo nowych fajnych rzeczy - i chwała mu za to. Niestety, ponieważ to nadal stare forum, to dzieją się niekiedy kosmiczne rzeczy, jakieś błędy znikąd, coś komuś nie działa itp. No ale walczymy. Po tym jak dowieziemy nową strefę Premium, siadamy do forum i systemu osiągnięć, żeby ożywić to skostniałe towarzystwo.

Natomiast wiem, że brakuje nam czytelnego FAQ dotyczącego nowych rzeczy, jakie wprowadzamy, co jak działa itp. Równolegle z Izą (może ją kojarzycie z kilku filmów na tvgry) dziergamy nową stronę o firmie, regulaminy i opisy wszystkich nowości. Przy czym to ma bardzo niski priorytet. Ale w końcu się wydarzy. Może jeszcze w tym roku :D

post wyedytowany przez Łosiu 2026-06-03 19:37:49
03.06.2026 11:17
Łosiu
😎
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

M@co Jest dokladnie tak jak mówisz. Nasze premium zatrzymało się w czasie i w pierun mnie to boli. Wraz z Dante, Solnicą i Soulem siedzimy nad zmianami od pewnego czasu. No ale Ruletka nas ciutkę zatrzymała. Ja zwalam winę na DexteR_66 i Mutant z Krainy OZ i kilku innych 😁

post wyedytowany przez Łosiu 2026-06-03 11:17:47
03.06.2026 07:26
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

M@co O widzisz. Gole są i zostaną rozliczone przy zmianach mam nadzieję za pi razy oko miesiąc. Zmiany są krytyczne bo nasze Premium to cierń w moim oku - nie odpowiada wymogom czasów.

01.06.2026 18:49
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

mgr. Kuba Da się - to ta opcja "nastrój posta". Nie wiemy jak nazwać to ustrojstwo z sensem wiec jest tak :D

01.06.2026 17:09
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

cycu2003 no taki był zamysł. Czy się uda - zobaczymy. Różnice czasowe i brak naszej reprezentacji nie pomagają.

01.06.2026 12:46
Łosiu
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

mohenjodaro Jesteś po prostu za stary. Jaka przekombinowana :D

01.06.2026 12:40
Łosiu
13
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Rozpoczynamy kolejna edycję Piłkarskiej Ruletki! Serdecznie zapraszamy do głosowania pod tym linkiem:

https://www.gry-online.pl/mecze/

Tyle słowem tradycyjnego rozpoczęcia zabawy. Tym razem dodam jeszcze kilka rzeczy od siebie.

Nie zamierzaliśmy robić w tym roku ruletki, ze względu napięte terminy związane z modernizacją strony i szeregiem innych problemów z jakimi walczymy. Ale ferajna w tym wątku https://www.gry-online.pl/forum/mistrzostwa-swiata-2026-pilkarska-ruletka-wpisujemy-sie-w-watku-z/z0102313f była tak przekonująca, że postanowiliśmy nie tylko uruchomić ruletkę kolejny raz, ale na dodatek mocno ją zmodernizowaliśmy. Mam nadzieję, że zmiany Wam się spodobają, a jeżeli napotkacie na jakieś błędy czy niedoróbki, to ładnie zgłosicie - my je naprawimy ASAP.

Szczególne podziękowania od Łosia w całym tym temacie należą się:

DexteR_66
Mutant z Krainy OZ
Solnica
Dante
Zmroku
i Przemek z Cenegi.

Miłej zabawy.

P.S. Ponieważ mecze są rozgrywane na drugiej półkuli to wyniki będą aktualizowane dopiero kolejnego dnia rano. Raz dziennie.

post wyedytowany przez Admina 2026-06-01 14:20:28
30.05.2026 12:08
Łosiu
3
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Wideo

DexteR_66 https://youtu.be/gZaalrubu9A

Się robi. Chyba ruszamy w poniedziałek, jak tylko dorobimy grafiki i takie tam duperele.

28.05.2026 16:23
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

DexteR_66 Mutant z Krainy OZ Dodam, że Dexter obiecał ze wszyscy kupicie roczne Premium 😉😎

Słowo.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-28 16:23:31
28.05.2026 05:58
Łosiu
6
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

cycu2003 Co możemy to dziergamy. Część rzeczy, które będzie się dało przenieść na nowe forum zrobiliśmy. Nie mowie, że nic nie poprawimy jeszcze, ale to robota mega opcjonalna.

Poza tym sami nas wpakowaliście w robienie ruletki w tym roku i właśnie zjada nam to tydzień życia. 😉

Nie da rady robić wszystkiego.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-28 05:59:10
27.05.2026 21:29
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

DexteR_66 Siur! Ta jest generale!

27.05.2026 19:33
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

DexteR_66 Panowie. Musicie zrozumieć, że kod forum to 2000 rok. W tym się nie da już normlanie pracować - to hak na haku. Musimy to napisać w zasadzie od postaw, żeby spełniało oczekiwania. Dodawanie kolejnych haków to męka i kupa czasu... do tego straconwgo bo za kilka miesięcy to zaoramy.

27.05.2026 14:58
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

trumpf tomazzi Przerabiać forum będziemy po wakacjach. To nadciąga. Wtedy zrobimy co się da, żeby forum było tak proste do używania jak to możliwe.

27.05.2026 13:56
Łosiu
😂
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Poczekajcie aż jiker zacznie odliczać do premiery. Postaram się powtrzymać, ale za nic nie ręczę 😂

27.05.2026 12:15
Łosiu
4
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Szlugi12 No termin deczko zaskoczył. Ptaszki ćwierkały, że jesień 2026, ale jak widać, albo ucieczka przed GTA 6 (które pewnie w USA wyssie tlen z rynku), albo po prostu prace się wydłużają.

27.05.2026 11:25
Łosiu
18
odpowiedz
8 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Mówiłem, że się doczekacie 😎

26.05.2026 11:55
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

26.05.2026 08:25
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ja poznałem Smugglera na żywo bodaj w 2006 roku. Byliśmy razem z Tymonem Smektałą (były red. nacz. Clicka) na E3, i mieszkaliśmy w jednym hotelu. Przez tydzień tułaliśmy się jednym samochodem po LA. W sumie na żywo spoko gość i takim go zapamiętam. W dramy netowe z jego udziałem nigdy nie wnikałem, bo w necie jak to w necie - dużo jest wywrócone do góry nogami.

Książkę raczej kupię, bo jakby nie było, jedna z niewielu okazji do wniknięcia w kulisy polskiego giereczkowa sprzed lat.

25.05.2026 14:55
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Dante mobilka spoko oko loko

25.05.2026 12:18
Łosiu
😁
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

NewGravedigger

Ja ci powiem, że najlepiej działa reinstalacja Androida, ale Dante mówi, że naprawia.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-25 12:18:33
25.05.2026 10:36
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Popromuje deczko bo grałem na Dragonach. Jak ktoś wychował się na Boulder Dash i zręcznościówkach z Atari to pozycja obowiązkowa. Do tego gra jest prześliczna na żywo. 😎

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-25 10:36:26
25.05.2026 06:06
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Adamus No solnica siedzi nad nowym Premium. Jak coś skopiemy to jego wina :D

21.05.2026 21:59
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

mohenjodaro którą naszą. Bo skorzystamy chyba z trzech xd

21.05.2026 21:35
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

mgr. Kuba 

Nigdy nie ma jednej przyczyny. Prowadzenie takiego biznesu to jak granie w FTL czy teraz Battlestar Galactica: Scattered Hopes. Codziennie masz 3 problemy i czas na rozwiązanie 1 może 2, jak dobrze pójdzie. I wiesz - wybieraj, dżuma czy trąd :D

Zajęcie czasu IT, red. nacza. i jeszcze kogoś do pomocy, żeby ogarnąć ruletkę, dorwać jakiegoś managera od wydawcy z gierką co ma prawa, żeby się pod to podpiąć, musi być czymś uzasadnione. Przy zainteresowaniu w postaci 20 osób to wygląda deczko słabo. Ale już jebać. Działamy w temacie - może coś się uda. 

Niżej podpisany

Gardło Sobie Podrzynam Łosiu

21.05.2026 20:00
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

elo elo

21.05.2026 18:37
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

mohenjodaro Piłka jest w grze. Jeszcze coś kombinujemy. Easy. do startu mistrzostw trochę mamy.

21.05.2026 17:13
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

mgr. Kuba 

Wiesz fajnie się gada, ale jakiś czas temu, jeszcze przed pandemią FIFA uderzyła do nas z prawnikami na pełnej k..... Ledwośmy się wybronili. Nigdy więcej - to nie jest tego warte.

21.05.2026 14:48
Łosiu
3
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ange Ushiromiya 

Pyrkon świetna rzecz - szczerze polecam. Byłem kilka razy. Słuchaj ereboss - dobrze prawi.

21.05.2026 13:55
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

mgr. Kuba Dajemy temu dalej czas i jeszcze finalna decyzja nie zapadła, ale mistrzostw nie przesuniemy. Im wcześniej coś się zdecyduje tym lepiej. Co do reszty Twojej wypowiedzi.

1. Ruletki bez drogich nagród nie były spektakularnymi sukcesami. Tych nie ma obecnie. Dodatkowo w tych MŚ nie ma Polski. Więc zysku dla strony tutaj realnego nie będzie. 
2. Inna sprawa do Prawa do Mistrzostw, których nie mamy. Zawsze udawało nam się to obchodzić ugadując z dystrybutorem gry, która maiła licencję MŚ, ale Ci już wynieśli się z kraju. Nawet nie wiem w tej chwili czy jest z kim gadać. Nie chce ryzykować wojny z FIFĄ, której nie wygramy. 
3. Zbiorka nie jest potrzebna - mamy abonament premium.

Podsumowując. To nie tak, że nie chcemy. Nasz rozmowa jest dowodem na to, że chcemy. Ale jak widać na razie zainteresowanie i sentyment nie do końca uzasadniają odciągania naszych już mocno przetrzebionych zasobów od prac nad rozwojem strony. Nie da się zrobić wszystkiego.

21.05.2026 12:09
Łosiu
3
odpowiedz
22 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

No dobra ferajna. Jak widać "akcja" zakończyła się na 15 osobach które zaserduszkowało postulat (w tym ja i dante) i 20 uczestnikami dyskusji (w tym ja i dante). Czyli powiedzmy sobie szczerze nie ma opcji, żeby robić ruletkę w starym stylu. Ale możemy spotkać się w połowie drogi. Możemy Wam zrobić kategorię na forum poświęconą imprezie, wybrany przez Was as (lub kilku) stworzy sobie tam wątki odpowiadające meczom (możemy Wam w tym pomóc, żeby utrzymać jakiś standard) . Dorobimy Wam ankiety na forum, żeby można było typować mecze w tychże wątkach. A dalej to już Wasza inwencja - co WY na to?

21.05.2026 06:20
Łosiu
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

raziel88ck Cóż można powiedzieć. Czasy się zmieniły. Google nas wszystkich zabija. Rzeczy które były kiedyś możliwe, teraz stają się niemożliwe. Pozwól, że zacytuje jeden z komentarzy po tego tygodniowej konferencji google:

"Google took your content, fed it into Gemini, answered the question itself, then put your website underneath 4 ads, a Reddit thread from 2019, and a YouTube Short made by a guy named CryptoDad420."

20.05.2026 19:51
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

papież Flo IV  To nie tak :D 

Przede wszystkim kwestie prawne - już raz FIFA się chciała do nas dowalić, za podpinanie się pod mundial. To mega śliskie.

Poza tym ruletka wymagałaby przeróbki pod nowego GOL-a, a na to za bardzo nie ma czasu.

Nagród nie udało nam się dorwać (a staraliśmy się  zrobić coś z pompą w tym roku) bo kryzys i wszyscy mają węża w kieszeni. Poza tym część firm łączy to z hazardem i zakładami. 

Dziś jak o tym rozmawialiśmy, to zrodziła się jakaś idea ruletki na forum, z pomocą oddzielnej kategorii, wspomaganej przez userów itp. To może jest do zrobienia, ale tu muszą być tłumy :D

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-20 19:52:58
20.05.2026 17:42
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Kompo  nastrój posta to nazwa robocza, bo w sumie nie wiemy jak to nazwać jeszcze 😉

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-20 17:42:25
20.05.2026 17:40
Łosiu
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Cowboy Bebop, Violet Evergarden, Erased.... poza tym mega wspominam Ghost in the Shell i Akirę jeszcze z lat szkolnych.

EDIT:

Aaaaaaaa, no i zapomniałem o hitach Polonii 1, czyli Tsubasa Ozora, Generał Daimos i Gigi :D

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-21 09:28:15
20.05.2026 16:25
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Mutant z Krainy OZ a to słuszna uwaga - Dante

20.05.2026 15:58
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Klawisze delete działa idealnie.

20.05.2026 14:07
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

tadek[5] Raczej słabo, bo dopuszczam sytuacje, gdzie emotka jest częścią wypowiedzi i bez niej przekaz traci sens.

20.05.2026 11:19
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Alacer Jeżeli chcesz się czepiać na siłę, to nie zauważyłem, żebym napisał że gra jest dla wszystkich osób 40+. Po prostu jest adresowana moim zdaniem dla osób 40+. Wiadomo, że trzeba jeszcze mieć odpowiednią wyobraźnię, światopogląd i inteligencję.

20.05.2026 11:13
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Alacer Oczywiście że w tym się nie zgadzamy. To gra dla 40+.

 Zgadzamy się natomiast w tym, że nie rozumiesz tej gry i nie jest dla ciebie.

20.05.2026 10:19
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Alacer  Czyli to nie gra dla ciebie. I to tyle. Dyskusja na ten temat jest w zasadzie jałowa, bo... 

... ja na przykład nie chodzę do kina bo uważam, że wywalenie 100zł na seans w 2-3 osoby + kupienie popcornu czy czegoś tam, to nie dla mnie. Wolę w domu na TV. Ale jak ktoś lubi, to znaczy że też tanio się sprzedaje? Każdy ma wybór co robi ze swoim czasem i swoimi pieniędzmi.

Ja wydałem na Mixtape i nie żałuję. Było warto. Ty nie chcesz, nie kupuj. I jest gitarka.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-20 10:19:46
20.05.2026 09:55
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Mutant z Krainy OZ I zaczepianie działa fajowo. 😎

20.05.2026 06:45
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Szlugi12 

Miło. Przy czym dodam, że ta gierka przechodzi się niemal sama. To taki zestaw mini-aktywności, przy których nie trzeba się w ogóle wysilać. To taki interaktywny 3-godzinny seans. Bawiłem się świetnie - telewizor, padzik i wieczorny relaksik.

20.05.2026 05:58
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Alacer 

No ja jestem pod 50 i ciutkę wiem jak wyglądało dorastanie Polsce w tych latach. Ale to dla mnie nie ma znaczenia w tym kontekście. Autor pokazuje swoje wspomnienia, przy okazji wyzwalając moje własne. Każdy ma swoje - uczucia jakie im towarzyszą są podobne. O to w tym wszystkim chodzi, w każdym razie w mojej ocenie. I udaje się to znakomicie. Popołudnia spędzone na bocznym boisku Wisły Kraków, wieczorne pogadanki z paczką kumpli na ławkach w parku Krakowskim, buszowanie po podwórkach krakowskiego starego miasta etc.  

Co do muzyki, ja na takiej wyrosłem. Joy Division... Paaaaanie

20.05.2026 05:52
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

DexteR_66 Nie. Po latach zrywamy z tradycją. Za dużo innych projektów.

19.05.2026 22:17
Łosiu
1
odpowiedz
13 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

9.5
PC

Zacznę od tego, że nie jest to gra dla każdego. Wiele osób może nie zrozumieć, dlaczego powstała i o co w niej chodzi. Dla innych będzie to jednak rewelacyjnie zrealizowana podróż do czasów młodości – swoisty hołd dla lat nastoletnich i muzyki, która im towarzyszyła. Pod tym względem to produkt wręcz bezkonkurencyjny.

Gra wydaje się adresowana głównie do osób 40+, dla których początek lat 90. XX wieku był okresem dorastania. To wtedy chodzili do szkoły średniej, przeżywali pierwsze miłości, a ówczesne przyjaźnie wydawały się trwać wiecznie. 

Fabuła opowiada o ostatnich dniach paczki amerykańskich nastolatków. Kluczowym elementem opowieści jest proces tworzenia specjalnej składanki – tytułowego mixtape’u – która idealnie oddaje nastrój kolejnych scen: od szalonej jazdy na deskorolce po zakrapianą imprezę.

Całość staje się pretekstem do powrotu do własnych przeżyć. Twórcom doskonale udaje się obudzić uśpione emocje i przywołać dawne wspomnienia.

Dla każdego z nas ta podróż będzie czymś nieco innym, ale bez wątpienia – czymś unikalnym i głęboko nostalgicznym. Do tego ta rewelacyjna muzyka.

Nie żałuję i polecam.

19.05.2026 20:44
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

19.05.2026 16:28
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Wideo

hopkins Żadne cuda - po prostu będzie działać. Poza tym na jego bazie są recenzje w obiekcie ocen, wiec tam też wkrótce pojawią się ulepszenia itd itd. Małymi kroczkami modernizujemy nasz skansen i przygotowujemy się pod nowe forum i funkcje społecznościowe w drugiej połowie tego roku. 💪

https://www.youtube.com/watch?v=hAM-vo_QvNw

19.05.2026 16:21
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

hopkins  To nie tyle emotki, co całe nowe okienko do postowania, które działa już jak powinno w XXI wieku a nie na kodzie z 2000 roku. 

Na razie działa tylko redakcji. Jutro chyba włączymy wybranym asom, czyli ludziom z Premium i VIPem. A potem całej reszcie. 

Po prostu testujemy i poprawiamy byczki. 

A na koniec. 🎮🕹👾🎯🏆🥇🛡

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-19 17:08:06
19.05.2026 16:14
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

hopkins  💀🤡🤪😈👿🤠🤓💩

Będzie PIĘKNIE

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-19 17:08:02
19.05.2026 15:46
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

claudespeed18 Zapowiedzi CDP są zawsze po zamknięciu giełdy. Przed 17 nic się nie spodziewajcie. Nie tyle dziś co w ogóle IMHO.

19.05.2026 15:42
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Wideo

Łosiu  

https://www.youtube.com/watch?v=eaHbjnXItXc 🔥🙃🤬🤯😱😨😰🙄😡😤

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-19 17:07:53
19.05.2026 15:37
Łosiu
😎
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

claudespeed18  Oj zobaczysz. Jeszcze będziesz oceniał na 9/10

😄😷

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-19 17:08:13
19.05.2026 15:26
Łosiu
🥳
odpowiedz
1 odpowiedź
Łosiu
292

GRYOnline.pl

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-19 17:07:37
19.05.2026 15:25
Łosiu
😎
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Dante  

spoiler start

Jest bosko

spoiler stop

🤘

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-19 17:07:33
19.05.2026 15:24
Łosiu
😁
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

💀🤡👺👻💩🐉🗡

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-19 17:07:29
17.05.2026 15:09
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

ZuzaNna_X

Pięknie prowokujesz Tiramisiu, ale oczywiście to nie kwestia gry-online. I to też wszyscy już wiedzą.

Tymczasem, używanie multkont i trollowanie jest na forum zabronione. Papa.

17.05.2026 15:04
Łosiu
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

ZuzaNna_X

Ja ci odpowiem. Przyczyną jest google i jego algorytmy, które wymuszają na wszystkich w sieci www taki a nie inny sposób pisania. Inaczej napisane treści nie trafią do usługi Google Discover, która odpowiada obecnie za od 80-90% ruchu w serwisach informacyjnych. Autorzy treści muszą tak pisać żeby zarobić na chleb, albo zmienić zawód albo iść na bezrobocie.

15.05.2026 18:33
Łosiu
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

Missile Command na Atari 2600.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-15 18:33:32
15.05.2026 18:21
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ludzie na zachodzie, którzy kupują sobie 3-5 gierki w roku dla fanu nie podchodzą do tego w ten sposób. Jak coś daje fun, i to w perspektywie, setki godzin, to to czy wydasz 300zł czy 500zł nie robi większej różnicy.

W naszej "hardocore" / "prawdziwy gracz" bańce to wszyscy się plują o grosiki, ale casual player (90% rynku) nie bardzo.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-15 18:23:33
15.05.2026 14:08
Łosiu
😎
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Co jak co, ale w piractwie jest moc.

15.05.2026 09:01
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

15.05.2026 06:03
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Messerschmitt

Ja kocham takie motywy osaczonego zagubionego statku w obcej przestrzenni - i se radź. Poza tym styl graficzny dużo bardziej mi odpowiada niż przytoczony przez Dead Mana The Last Starship. No i to Fiński game dev :D Bodaj dwóch braci i kolega.

A co do gameplay'u, wiadomo, że z czasem się znudzi - Wartales mi obrzydło po bodaj 80h - ale przy tej cenie to na prawdę świetny wybór. Wątpię żebyś żałował.

14.05.2026 19:15
Łosiu
odpowiedz
4 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Gra roku. Mówię wam!

14.05.2026 12:07
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Trwa batalia - włączyć / wyłączyć / zmienić na coś innego. Każdy rabin chce inaczej :D

Ale ogarniemy - obiecuję.

14.05.2026 12:02
Łosiu
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Czyli jak dobrze rozumiem - jest wipe, ale nie łatają gry żeby poprawić ekonomię i exploity, więc cały ten wipe to tylko skok na kasę? OMG

14.05.2026 10:34
Łosiu
😎
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Nic lepiej nie zabija gry niż wipe po kilku latach zbierania dobytku. Przeżyłem w Naval Action chyba 2 lub 3. Nigdy więcej.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-14 10:34:38
14.05.2026 08:37
Łosiu
😎
8
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Podpuścicie jikera żeby było codziennie to się chłop przejął :D

13.05.2026 08:36
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

pieterkov

Ty odnosisz się konkretnie do strony serii, a w podanych przez ciebie linkach nic takiego nie ma miejsca. Felipe, wafcio i Mówca Umarłych odnoszą się do kolekcji gier. Więc ciutkę naginasz rzeczywistość.

Ale nie jesteś nikim. Wbrew pozorom, cały czas zbieramy dane i uwagi i spisujemy je, by za jakiś czas zrobić poprawki zarówno w sekcji moich gier jak i całej encyklopedii. Wcześniej czy później staną się faktem.

13.05.2026 05:56
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ergo

Wsio jasne. Będziemy kminić.

13.05.2026 05:55
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Inquerion

Ja raczej patrzę na to z tej strony, że w będą fajne gry, w które bedzie można pograć i się nimi zajarać.

12.05.2026 21:07
Łosiu
😎
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

:D

12.05.2026 21:03
Łosiu
8
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Raczej nie. Bardzo nam zależy, żebyś pod każdym napisał, że GTA 6 cię nie interesuje :D I przy każdym dam serduszko - słowo!

12.05.2026 20:53
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

Tak do kolejnych już ci nie powinny przychodzić. A te co juz masz możesz sobie odfajkować tutaj https://www.gry-online.pl/users/ustawienia/powiadomienia_nowe/#watki

Generalnie system zakłada że każdy ma deczko inne oczekiwania i preference więc dajemy dość szerokie spectrum opcji włączania/wyłączania co kto chce i lubi.

"filtrowanie gier wg platformy na stronie serii gier" - szczerze chyba nikt przez pół roku nam nie zgłaszał, że mu tego brakuje. Więc nawet tego nie planowaliśmy ruszać.

12.05.2026 20:48
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

VoidCosmonaut

AA okej. Czaję. Słuszna uwaga. Obgadamy to jutro w biurze z ferajną.

12.05.2026 20:35
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Po zaznaczeniu domyślnej zakładki będziesz zawsze otwierał ją jako pierwszą po kliknięciu w dzwoneczek. Nic więcej.

12.05.2026 20:32
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Nie rozumiem? Przeszkadza ci opcja w menu, której nie używasz?

12.05.2026 20:29
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

"co nowego" to opcja dla ludzi niezalogowanych. Zakładam, że osoby zalogowane skupią się tylko na zakładce Moje.

Co do reszty. Każdy wątek ma opcje powiadomień o nim. Resztę możesz sobie ustawić jak chcesz wchodząc tutaj https://www.gry-online.pl/users/ustawienia/powiadomienia_nowe/#www

Zakładam, że wystarczy odznaczyć "Wątki w komentarzach - aktywność w wątkach na forum w których napisałem komentarz" i będzie jak chcesz.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-12 20:30:14
12.05.2026 20:24
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

1. Jest dokładnie tak jak piszesz. Jak jesteś zalogowany do domyślna zakładka.
2. Sprawdzimy co i jak
3. Nie musisz z niej korzystać. Możesz ustawić np. Dyskusje jako opcję domyślną i olewać resztę.

12.05.2026 19:46
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Irek22

Teraz nie mam innych postów, bo to forum to skansen techniczny :D Zapytam czy Dante nie ma gdzieś tego odłożonego.
Anyway obiecuje, że jak zrobimy nowe forum, to już po nowemu i zdecydowanie lepiej pod tym względem.

12.05.2026 19:12
Łosiu
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Irek22

O to ci chodzi? Wklejam już po odsianiu wulgaryzmów.

"No nie pomaga PiS fanom wyjść z nor. Po - ciągnących się od klęski popieranej przez nich ruskiego szeryfa na Węgrzech i wybuchu Przewałucrypto - różnych wtopach i problemach w ostatnich tygodniach, jeden z ich dalej ucieka jak ostatni tchórz, potwierdzając tym kilka rzeczy (że de facto przyznaje się do winy, że jest zakłamanym hipokrytą i że raz na zawsze "niezależność i obiektywność" Telewizji Republika można wsadzić między bajki), a niemal jednocześnie PiS nagle robi zwrot o 180 stopni i wyskakuje z projektem, który stoi totalnie w sprzeczności z tym, o czym PiS-owcy mówili jeszcze kilka-, kilkanaście dni temu oraz z projektem Nowogrodzkiego, którego weta do wcześniejszych ustaw nie chcieli odrzucić, a za który to projekt zaczęła w nich walić również Konfederacja.
Wtopy narcystycznego socjopaty zza oceanu, będącego bożyszczem pisiorstwa, to tylko wisienka na torcie.
Człowiek posługujący się rozumem, potrafiący łączyć kropki i kierujący się rozsądkiem, z powodu tego wszystkiego, co ostatnio się dzieje w PiS i w związku z PiS, powinien mieć mindfucka gigantycznego.
Tusk zresztą też nie pomaga im wyjść z nor - cały czas nie chce pierdnąć. Może wreszcie dzisiaj?"

Co do moderacji, to zgłaszacie się wszyscy na okrętkę za wulgaryzmy, i ręce opadają jak co linijkę w poście lecą epitety. Podnieście ciutkę poziom dyskusji, jak sugeruje Asmodeus, a nie będzie za co zgłaszać i moderacja nie będzie tego kasować.

12.05.2026 15:19
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

PRO

12.05.2026 08:32
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Zacna lista.

10.05.2026 10:29
Łosiu
3
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ja tam przewijałem ołówkiem tak jak na gifie :D

A co do gierki - Ania mnie przekonała. Dziś kupię i zagram.

10.05.2026 10:15
Łosiu
8
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Świetnie. Proszę o komentarz pod każdym z nich.

10.05.2026 07:33
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

8.0
PC

30h zajęło mi skończenie Indiany, tak z 60-70% dodatkowych rzeczy. Dla fanów pierwszych trzech filmów pozycja obowiązkowa - gra to w zasadzie czwarta, pełnoprawna część sagi. Audiowizualnie prezentuje się rewelacyjnie, a twórcom udało się coś bardzo trudnego, tzn. oddać feeling oryginalnych filmów - momentami można się poczuć jak Harrison Ford ogrywający postać słynnego archeologa.
Poza tym gra oferuje wciągająca fabułę, dość rozbudowane i różnorodne lokacje do eksploracji, walkę żywcem wyjętą z filmowej trylogii - w zasadzie wszystko to czego można oczekiwać po Indiana Jonesie. Głównym problemem są wszechobecne byki i niedoróbki techniczne oraz masakrycznie słabe AI przeciwników. W zasadzie głupie zachowanie oponentów psuje zabawę najbardziej. Mimo to IMHO tytuł obowiązkowy, zdecydowanie jeden z najlepszych z roku 2024.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-10 07:33:50
09.05.2026 11:52
Łosiu
😍
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Centurion: Defender of Rome!

08.05.2026 18:12
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Civka i Strike Commander - moje największe miłości pierwszej połowy lat 90. Tak po prawdzie Strike Commander to była moja pierwsza oryginalna gra jaką kupiłem.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-08 18:12:22
08.05.2026 12:48
Łosiu
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Fett No właśnie ale jest zasadnicze pytanie. Prawą czy lewą?

08.05.2026 11:33
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Spoko. Widziałem starego posta. Miło, że doceniasz. Jeszcze nad tym siedzimy. Wersja final będzie do poniedziałku. Twoje uwagi są all time brane pod uwagę.

08.05.2026 08:18
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Taki jest plan. Kategorię Polityka i religia już teraz odsiewamy w wielu statystykach i mechanikach, bo wiadomo..... to coś special i nijak ma się do gierek. To taki forumowy free fight :D

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-08 08:19:00
07.05.2026 18:44
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Żebyś wiedział. Jak robię sobie te topki od 2001 to mam takie poczucie straty. Wtedy dobrych gierek dla mnie było od groma. Teraz jak jest kilka rok to cud boski.

07.05.2026 10:26
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

RoboRock S6. Fajowe urządzenie. Jak już ogarniesz to, że musisz mieć podłogi mniej więcej wolne od gratów, które uniemożliwiają mu pracę, to codzienne odkurzanie 5-10min MEGA polepsza ogólny stan zakurzenia mieszkania i wydłuża interwały w jakich musisz wziąć zwykły odkurzacz i odkurzyć klasycznie każdą szparę. Polecam, przy czym teraz do już chyba S8 wersja jest.

05.05.2026 20:05
Łosiu
6
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

Dzięki. Tak po prawdzie, to ekipa od dobrej dekady chciała robić nowe rzeczy, ale nam na to nie pozwalano odgórnie. Od pewnego czasu mam wolną rękę i możemy w końcu robić coś fajnego. Efekty powoli widać.

Niestety nie jest łatwo, bo to co odwala od kilku lat google z siecią i algorytmami jest makabryczne. Nie wiem czy media i ogólnie strony www przetrwają kolejne kilka lat - zobaczmy.

Tymczasem na moją kolejną prezentację dla bossów z zagranicy przygotowałem taki piękny art jako wstęp. Mam nadzieje, że docenią :D

05.05.2026 19:55
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Fajnie. Tak się akurat złożyło, ze dziś rozmawiałem z Soulem o nowym projekcie strony usera. Jak macie więcej tego typu propozycji - dawajta.

05.05.2026 19:39
Łosiu
4
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

No starsi stażem userzy płakali kiedyś, że przez komentarze nic nie widzą z wątków. Łosiu nie zapomina. Zrobione.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-05 19:41:00
05.05.2026 19:34
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

kliknij - zobaczysz :D

05.05.2026 19:29
Łosiu
5
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

I wsio jasne. Mam nadzieję, że ta funkcja się przyda.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-05 19:30:40
05.05.2026 08:05
Łosiu
5
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ta jakość dyskusji, co :D

04.05.2026 18:35
Łosiu
😎
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Fajny pomysł i inspiracja na nową stronę wizytówkę na GOL-u

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-04 18:35:44
30.04.2026 15:54
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Irek22

Ja sobie te listy robię czysto dla zabawy, więc to nie coś super turbo akademickiego. Każdy input jest na wagę złota.

Gunslinger dodany. Dzięki.

30.04.2026 15:51
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ufam swojemu instynktowi.

30.04.2026 15:51
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Drenz

Oki doki. Ta dwójka dodana.

30.04.2026 15:46
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Kurde człowiek zapomina jak ten czas szybko leci. Juarez wywalony.

30.04.2026 15:45
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Painkiller wywalony. Co do reszty... no nie wiem. Dla mnie takie tło wydawnicze. Nic czym by się można na poważnie chwalić. Trek to Yomi moooze.

30.04.2026 15:42
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

no dobra - 15 lat :D

29.04.2026 18:08
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

focia 2

29.04.2026 18:07
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

Nie ma problemu. Masz już w ustawieniach opcje wyłączenia auto-subskrypcji. A na dole sekcji odznaczenia wszystkich aktualnych subskrypcji. Powinno to ci dał pełne możliwości wyłączenia wszystkiego.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-29 18:08:14
28.04.2026 10:10
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Generalnie skądkolwiek nie trafisz do wątku z linkiem bezpośrednim do posta w tym wątku, to ten post jest podświetlony. Po to żebyś nie musiał go szukać itd. Po kilku tygodniach testów mogę powiedzieć, że bardzo pomaga się rozeznać.

27.04.2026 18:42
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Kompo xKoweKx [stalker.pl]

Tak jak pisałem to nie wersja finalna. Wasze uwagi są cenne. Pomyślimy jak pogodzić nowe ze starym i wrócimy do Was.

xKoweKx w temacie wyłączania powiadomień, nie byłaby pomocna opcja np. wyłącz powiadomienia o wszystkich wydanych? I kilka podobnych? Poza oczywiście wyłącz wszystko.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-27 18:43:23
27.04.2026 16:54
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Do forum jeszcze nie doszliśmy. Ale dojdziemy. Easy.

27.04.2026 16:20
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

To coś do obadania. Docelowo tylko oceny redakcji i ekspertów miały się pojawiać. Tutaj chyba jest coś na yolo Dante looknij pls. Ewentualnie można zmienić na to, że pokazują ci się oceny userów, których obserwujesz.

Anyway obadamy mohenjodaro

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-27 16:21:04
27.04.2026 12:23
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Pry obserwowaniu chodzi o kliknięciu w ten dzwonek nad tematem - Subskrybuj wątek? - jest dokładnie tak jak piszesz.

Co do zamykania feeda. Na razie jest X w prawym górnym rogu i strzałeczka o jakiej mówisz. Co dalej - rozważymy.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-27 12:29:02
27.04.2026 12:06
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Felipe

Tam jest bodaj limit, chyba ostatnie 50. Więcej nie będzie.

27.04.2026 11:56
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Na razie dostajesz powiadomienia o akcjach dotyczących gier jakie masz w moich grach. Możesz sobie tam wejść i ułatwiać jak tam chcesz przy grze. Ewentualnie dodamy jakieś extra opcje, ale to niech to deko pochodzi i więcej osób się zapozna i wypowie.

27.04.2026 11:20
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Tak. To ostatnio oglądane przez Ciebie gry. Pełny automat.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-27 11:21:05
27.04.2026 11:11
Łosiu
10
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

Dziś wleciały na produkcję powiadomienia www. W zasadzie miały to być proste powiadomienia, ale ciut nas poniosło i zrobiliśmy tak jakby feed sajtu + powiadomienia tworzące de facto feeedy tego co się dzieje na GOL-u, spersonalizowane pod każdego z Was. Już pokrótce wyjaśniam.

Teraz klikając na dzwoneczku na górze strony otwiera Wam się z prawej strony panel. Macie tam dwie sekcje: “Co nowego” i “Moje”.

“Co nowego” to sekcja widoczna dla wszystkich i zalogowanych i niezalogowanych. Macie tam po dacie jak leci wszystkie aktualizacje wątków na forum oraz najważniejsze rzeczy jakie dzieją się na stronie w kontekście gier, czyli dodanie i modyfikacje wpisów gier, zmiany dat wydań, wymagania sprzętowe, nowe screeny, trailery czy materiały publicystyczne itd.

Zawartość “Moje” widoczna jest tylko dla osób zalogowanych i dostajecie tam tylko to co Was interesuje. Idąc po kolei:

- W sekcji "Dyskusje" są powiadomienia o tym, że was przywołano, aktualizacje wątków w jakich się udzieliliście oraz te które obserwujecie.
- W sekcji "Gry" są wszystkie aktualizujcie na stronie dotyczące obserwowanych przez was gier oraz gier jakie macie w moje gry oraz tych, w które zadeklarowaliście, że chcecie zagrać.
- W sekcji czytelnicy macie updejty o nowych top-listach obserwowanych użytkowników oraz o otrzymanych serduszkach.

Wszystkim tym możecie dowolnie sterować z nowego panelu administracyjnego dotyczącego powiadomień - https://www.gry-online.pl/users/ustawienia/powiadomienia_nowe/. Albo też bezpośrednio z feedu powiadomień klikając na ikonę trzech kropeczek.

Jak już wynika z powyższego, dodaliśmy opcję obserwowania użytkownika.

Poza tym, klasycznie - na razie cała funkcjonalność jest w fazie release candidate, czyli komunikujemy tylko na forum. Poprawiamy błędy i wprowadzamy Wasze sugestie.

Z tym wszystkim idą w parze powiadomienia mailowe, ale tutaj Dante jeszcze kończy z nimi robić, zarówno maile informujące o aktywności na forum, jak i związanej z grami. Powinny być ogarnięte do majówki.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-27 11:15:38
25.04.2026 06:37
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Nie no wiadomo, że żartuję. Ale pomysł kategoryzacji świetny.

24.04.2026 18:59
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

No jak. Za kasę. Zrobimy to w formie opłaty :D

24.04.2026 18:58
Łosiu
3
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

mohenjodaro

Generalnie jest tak jak mówisz. W next week wgrywamy nową funkcjonalność, potem siedzimy nad Premium, a potem, po wakacjach przechodzimy do forum i osiągnięć, które mają spiąć cały site i nowe rzeczy tworząc fajną całość. Dlatego też już kreatywnie kombinujemy co i jak zrobić na forum. Ta idea ma potencjał. Bardzo możliwe, że ją wykorzystamy :D

24.04.2026 14:23
Łosiu
😁
odpowiedz
4 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Hmm już widzę te frakcje;

- Czajniczki / ludolodzy/ (czy idąc za NRGeekiem) MasturbateGamerzy
- DadGamerzy / Stare dziady
- ...

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-24 14:25:14
24.04.2026 11:05
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

To byczek - chodziło o MMO Star Wars: The Old Republic.

24.04.2026 10:52
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Bo to najlepszy DA dla mnie.

24.04.2026 09:57
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

To lista najlepszych gier. Zatem Skyrim to najgorsza z najlepszych gier.

21.04.2026 06:02
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

claudespeed18

Jakoś nie byłem ich fanem. Wiedziałem, że istnieją, ale wolałem inne rzeczy.

20.04.2026 20:49
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Szyszkłak Nie da się grać we wszystko.

20.04.2026 16:19
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

T_bone aaaa soon poprawię :D

Anyway, piękne czasy, nie to co teraz.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-20 16:20:04
20.04.2026 09:36
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Szczerze, to mało istotne co było przyczyną. Ludziom się wydaje, że w takich przypadkach winny jest jeden gość, a tych 200+ innych w tle (od managementu, przez devów po marketing inne) to jest powietrzem.

Natomiast w rzeczywistości jak w grę wchodzą duże pieniądze, duże ambicje, fura umów i jeszcze korpo za plecami, to często gęsto co nie zrobisz, wychodzi słabo. Ale jak widać, jak masz samozaparcie i wizję, to da radę przezwyciężyć wszystko.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-20 09:37:21
20.04.2026 06:08
Łosiu
👍
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Pamiętam jak gracze wieszali na nim psy 10 lat temu. Tymczasem koleś siedział i robił swoje. Efekty widać.

19.04.2026 07:37
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Smart Home w mieszkaniu - jak najbardziej. U mnie jest tak:

1. Oświetlenie górne - wszystko w Yeelight (https://allegro.pl/uzytkownik/Yeelight_Polska). Dosłownie każde pomieszczenie. Poza tym paski led Govee (mają spoko rozwiązania za TV, za kanapę itd (https://eu.govee.com/).
2. Ogrzewanie - wszystkie głowice TP-Link KE100. Wcześniej próbowałem 2 systemów na Toya, ale TP-link zjada je na śniadanie.
3. Wizjer - EZVIZ,
4. Audio w pomieszaniach - Sonos/Ikea Sonos.
5. Inteligentne Wtyczki - głównie Xiaomi i Gosund.
6. Inne pierdółki, jak odkurzacz Roborock, filtry powietrza Xiomi Air Purifier itd.

I to wszystko działa ślicznie jak masz lokalną integrację Home Assistanta (https://www.home-assistant.io/) - u mnie stoi na NAS-sie Synology, ale można postawić na dowolnym mini-pc z Allegro. I nie tylko chodzi o sterowanie z jednej apkji na telefonie, ale możesz sobie dowolnie zaprogramować zachowanie urządzeń. U mnie termostaty są dopasowane pod mój cykl dobowy, grzeją tylko jak jestem w domu, a jak jestem poza nim albo śpię wchodzą w tryb max 18 stopni), oświetlenie (nazwijmy to ambientowe) włącza mi się równo z zachodem słońca, a wyłącza o 23 itd. Generalnie fajna rzecz.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-19 07:42:55
18.04.2026 14:59
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Powoli zastanawiam się wymanią swojego IPS-a, ale tyle widzę wątków o problemach z OLED-ami na reddicie (od rys po problemy z tekstem), że raczej skłaniałbym się w stronę Mini-ledów. Problem w tym, że wybór jest raczej znikomy. Ktoś ma jakąś 27 calówkę albo 34 calówkę ultrawide i może coś powiedzieć?

17.04.2026 07:28
Łosiu
3
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Wideo

Właśnie nad czymś takim pracujemy :D

https://youtu.be/baE_xDO3VCw

16.04.2026 15:18
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Generalnie wszystko będzie dalej zmieniane i rozwijane. Profil usera jest do przeróbki, i moje gry są do poprawek, cały mechanizm oczka i publikacji recenzji przez userów, okienko do postawania na forum, powiadomienia i kupa innych. Ale po kolei. Na razie kończymy powiadomienia na www i email. Jest szansa że wjadą na sajt w tym miesiącu.

16.04.2026 06:05
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

WolfDale

Hmmm. Czekaj. Mówisz o tym, na samej górze, w głównej nawigacji strony?

16.04.2026 06:02
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

xKoweKx [stalker.pl]

Główna wyszukiwarka to problematyczny temat i żeby nie było nie podoba mi się obecna, bo to po prostu wyszukiwarka on site google. Mamy praktycznie zerowy wpływ na jej działanie, ale wyszukuje gry nawet jak wpiszesz ich nazwy z pięcioma błędami. Stara tego nie potrafiła i dlatego jej poziom używalności był mega niski (mówię o statystykach, a nie że mi się wydaje). Kiedyś będziemy musieli zrobić nową, która łączy pozytywne cechy obu.

Co do screenów to idea jest taka ze ten obiekt ma pokazać ewolucję graficzną serii. Foty dobierane są bodaj, jak dobrze pamiętam, po popularności. Tutaj możliwy jest tunning - przyjrzymy się temu.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-16 06:03:39
15.04.2026 17:17
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Pierwsza i ostatnia rzecz zrobiona.

Druga to problem rodem z lat 90 i 2000 - nie dotyczy mobilek, więc może kiedyś. Trzecia działa tak jak chcemy.

15.04.2026 08:25
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

WolfDale

Tak to ma działać. Guzik forum pod materiałem prowadzi do wątku z komentarzami do tego materiału. Taka legacy funkcja dla tych którzy wolą komentować z poziomu forum.

15.04.2026 08:04
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

cswthomas93pl Po wprowadzeniu funkcji zgłaszania naruszeń bezpośrednio przy każdym poście, przestał mieć sens.

13.04.2026 06:11
Łosiu
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Raczej nie zamierzamy weryfikować jakości gustów ludzi xd

W zamyśle to jest narzędzie, które daje Wam możliwość realizowania się, każdemu tak jak chce. Wkrótce dodamy możliwość obserwacji userów na GOL-u, więc będziesz mógł sledzić tych, którzy twoim zdaniem robią godne listy.

11.04.2026 21:14
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Thx. Fixed.

11.04.2026 07:01
Łosiu
😎
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Same dobre gierki. No może poza Gothic xd

10.04.2026 06:26
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Fajnie, że doceniłeś Need for Speed Unbound. Gra jakoś przepadła na rynku, ale ja bawiłem się rewelacyjnie.

03.04.2026 19:05
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

aaaa pomyłeczka :D

03.04.2026 12:13
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ciuchcie rządzą!

02.04.2026 16:47
Łosiu
odpowiedz
1 odpowiedź
Łosiu
292

GRYOnline.pl

02.04.2026 15:15
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

mohenjodaro Zapomniałeś o Sid Meier’s Railroads!. DRAMA!

01.04.2026 10:50
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Tak, więcej gier miało 10/10 ale gdzieś w okolicach 2010-2015 (nie pamiętam dokładnie kiedy) było przejście z systemu 100 and 10 i były przeliczane oceny. Wtedy np. taki Dark Age of Camelot stracił swoje 10/10.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-04-01 10:50:50
30.03.2026 20:21
Łosiu
5
odpowiedz
7 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Sytuacja jest dość dynamiczna. W tej chwili dział ciągnie Oskar. Ale jakimś cudem udało mi się dogadać z niemieckim właścicielem i od kwietnia wraca Smoczy, więc będą we dwoje robić wideo. Do tego wspiera ich Asia (apsik) robiąc shorty.

Wideosy wracają do korzeni z lat 2011-2013 i będą raczej stricte materiałami o grach, często we współpracy z naszą publicystyką, a mniej rzeczami luźno-rozrywkowo-growymi. W teorii, a jak wyjdzie to zależy tak na prawdę od Oskara i ferajny, bo nie wcinam im się w program. Wierzę, że zrobią wspólnie z redakcją co mogą najlepiej.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-30 20:22:35
29.03.2026 09:00
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ergo

Możesz sprawdzić, czy będzie ok?

29.03.2026 08:03
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ergo

Ale ja pytam poważnie. W którym miejscu będzie Twoim zdaniem wygodniej?

28.03.2026 18:46
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

28.03.2026 18:18
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

O to chodzi mohenjodaro :D

To mój cel - robić coś dla ludzi i na bieżąco dopasowywać funkcjonalność do feedbacku. W przyszłym tygodniu uda się chyba dodać strony zbiorcze list w encyklopedii, żeby wszystkie się ładnie katalogowały i można było pooglądać.

Kolejne pomysły będziemy stopniowo realizować. To zabiera w ciul czasu.

28.03.2026 18:10
Łosiu
odpowiedz
1 odpowiedź
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Staro to się czuje jak myślę, że GOL startował 25 lat temu, ja byłem na 2gim roku studiów, a E3 2005, które pamiętam jak wczoraj, co do sekundy, było 21 lat temu.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-28 18:11:28
28.03.2026 18:07
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ergo Gdzie byś je wolał?

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-28 18:08:06
28.03.2026 18:03
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

NightGeisha System ocen od A do F to tzw. S-rank system pochodzący od japońskiego systemu oceniania akademickiego, dość szeroko przyjęty w grach. Szerzej o tym masz tutaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/Academic_grading_in_Japan

https://tiermaker.com/blog/news/15/s-tier-meaning-what-does-s-tier-stand-for

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-28 18:04:14
28.03.2026 18:03
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

abesnai To coś z naszymi powiązaniami w bazie.

Dante musi się temu przyjrzeć w poniedziałek. Pewnie jednostkowy błąd ludzki przy wiązaniu gier w bazach. Poprawimy

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-28 18:06:17
27.03.2026 21:15
Łosiu
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

W tym wypadku jestem przeciw limitom, ale wcześniej czy później zawiesisz stronę lub przeglądarkę. Wtedy poznamy limit :D

27.03.2026 20:22
Łosiu
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

A chłopaki chcieli limit na 100, a ja im mówię dadzą radę więcej.... :D

27.03.2026 13:42
Łosiu
👍
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Road 96 szczerze polecam. Fajne, świeże podejście do gier przygodowych.

27.03.2026 10:57
Łosiu
😎
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Wjechała wersja uaktualniona o głosy ludzi tu i na socialach.

27.03.2026 08:08
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

GTA1 i GTA2 - potwierdzam. Mieliśmy na serwerach FTP, ale po latach przyszło T2 i mocno się dowalało, że jeszcze to mamy. Trzeba było skasować.

26.03.2026 18:37
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

katai-iwa Mówisz masz.

26.03.2026 16:39
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Planujemy kilka rzeczy. Przede wszystkim docelowo listy będą podpięte pod karty wpisów encyklopedycznych. Na przykład przy Wieśku 3 będziesz miał linka do strony zbiorczej list, w których występuje wiesiek 3. Poza tym będziemy wyróżniać najbardziej wartościowe listy. Co dalej. Zobaczmy ile tego zostanie stworzonego i na ile ta opcje będzie wykorzystywana przez ludzi. Na razie dajemy Wam narzędzia - na bazie tego jak ich będziecie używać dorobimy potrzebne strony, listy etc.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-26 16:40:11
26.03.2026 15:07
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Słusznie gadasz. Fixed

26.03.2026 14:28
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Fortnite, League of Legends i Valoran dodane.

P.S. Przepraszam, że zraniłem Twoje uczucia. Peace.

26.03.2026 14:21
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

I to jest świetny pomysł na Twoją UBER listę. Gry których nie poleciłbym największemu wrogowi. Serduszkował bym!

26.03.2026 14:18
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Działamy. Thx

26.03.2026 14:13
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

fixed.

26.03.2026 14:13
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Wciąż czekamy na Twoją, najlepciejszą :D

25.03.2026 20:28
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Piractwa nie cierpię. Kupowania lewych kluczy też. Ale tak po prawdzie nie ma tu żadnych linków do warezów, a jedynie gadka o sofcie do emulacji i o Denuvo, których w pierun w giereczkowie. Raczej nic strasznego.

25.03.2026 19:14
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Drenz

Oki doki. Zakładam, że to już poprawiliśmy. Ale jakbyś trafił na to samo kolejny raz - daj znać. Ogarnięcie tego na mobilkach to jest jakieś wyzwanie.

25.03.2026 18:54
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

W sumie u mnie podobnie. jakoś nigdy nie przekonałem się do gier Mystopodbnych. Szanuje, ale to nie dla mnie .

25.03.2026 18:48
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Czyli mniej więcej wbiłeś się w wersję rozwojową tego co dziś robiliśmy. Teraz jest raczej finalny kreator pozwalający na tworzenie 3 typów list. Jakbyś miał jakiś uwagi - wal śmiało.

Można m.in opisywać rzędy jak np. tutaj - https://www.gry-online.pl/top-listy/legendarne-klasyki-lucasarts/

albo po prostu robić listy numerowane - https://www.gry-online.pl/top-listy/166/

I kilka innych bajrów.

25.03.2026 18:31
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Drenz O ktorej mniej więcej robiłeś tę listę?

25.03.2026 18:24
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Dziwna sprawa norfik bo nie potrafię odtworzyć tego co masz. Nam to działa.

spoiler start

Serio

spoiler stop

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-25 18:38:35
25.03.2026 12:49
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Możesz coś więcej? Nic na forum raczej nie dotykaliśmy ostatnio.

25.03.2026 12:35
Łosiu
😍
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

:D

25.03.2026 08:11
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Obecnie raczej nikt w to gra. Było minęło. Na liście są gry, które wciąż są na okrętkę ogrywane przez ludzi. A przynajmniej tak mi się wydaje.

24.03.2026 19:40
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Diablo 2 it is.

23.03.2026 16:05
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

Przykład 3

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-23 16:18:14
23.03.2026 16:04
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

Przykład 2

23.03.2026 16:03
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

Przykład 1.

22.03.2026 14:31
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

A nie było tam czasem Tsubasy jakiegoś? Pamiętam, że u kumpla zagrywaliśmy się w to w opór.

21.03.2026 15:12
Łosiu
😎
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Za Dawn of War II w kategorii S masz mój wieczny szacunek.

20.03.2026 17:13
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

aa pomyłeczka :D

20.03.2026 17:12
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

OOOOOO good point T_bone. JA2 dodany.

20.03.2026 17:11
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Herosy 3 do dziś mają jakieś mistrzostwa Polski. Panie - kult :D

https://mistrzostwa.heroes.net.pl/

20.03.2026 17:09
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Nic mi nie zmienisz. Zrobisz swoją listę podpisaną jako Ty, ale już na wstępie masz wszystkie moje gry wybrane i możesz się pobawić coś dodać, coś zmienić. Oszczędzasz czas.

20.03.2026 16:56
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

Bardziej chodziło mi o takie gry, które Polacy na przestrzeni lat jakoś tam sobie upodobali i wciąż żyją i są owiane kultem. Ale macie tam guzik pozwalający stworzyć listę na bazie mojej od kopa i modyfikować - feel free :D

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-20 16:57:40
20.03.2026 11:27
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Gry dzieli rok, czyli dokładnie tyle ile dzieli Dragon Age: Inkwizycja i Wiedzmin 3, a obie gry nagminnie były ze sobą porównane przy premierze W3 i później. Tutaj jest analogicznie. Więc nie obraź się ale gadasz bez sensu.

20.03.2026 10:55
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Jeżeli nie rozumiesz, że porównanie animacji postaci i technologii użytej do przedstawiania świata, w dwóch grach z tego samego gatunku, jest jak najbardziej na miejscu, to cóż. Raczej nie ma o czym gadać.

20.03.2026 10:48
Łosiu
😎
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Tu masz oficjalny test na bycie Polakiem -> https://www.gry-online.pl/top-listy/82/

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-20 10:49:19
20.03.2026 09:28
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Takie czasy cycu.

Procenty jakie podaje z dupy, ale wiadomo, że chodzi o zobrazowanie zjawiska. Więc pewno z 50% ludzi zainteresowanych tytułem oceniło grę na podstawie filmów na youtube na tydzień przed premierą i wypowiada się w sieci głosząc obiektywną prawdę. Z tych co kupili pewnie z 5% napisało recki. Ale nawet z tych co napisali recki to połowa poniżej 2h rozgrywki, więc odbili się od sterowania, zwrócili i płaczą. Tak na prawdę może 20 osób z recenzujących liznęło na tyle gry, żeby wypowiedzieć się, że ukończyli część tutorialową. I tak to się kręci :D

20.03.2026 06:49
Łosiu
odpowiedz
4 odpowiedzi
Łosiu
292

GRYOnline.pl

9.0
PC

Gra jest pod każdym względem lepsza niż część pierwsza. Historia jest ciekawsza, początek jest bardziej wciągający i płynny, poprawiono w zasadzie każdy aspekt poprzedniczki. Niestety pomimo tych poprawek, nawet bardziej przestępnej walki, z gry dalej wali siermiężność technologiczna, a postacie poruszają się bardzo sztywno, a już szczególnie kuriozalnie wyglądają walki z większą ilością NPS-ów. To festiwal problemów w kolizji, zapętlających się skryptów czy blokujących się rycerzy w drzwiach, na schodach, drabinach itp - komedia. Strasznie biednie to wygląda porównując na przykład z animacjami i technologią z Crimson Desert.

Mimo to cała historia Henryka (czyli KCD1i KCD2) to pozycja obowiązkowa dla rana RPG-ów i klimatów rycerskich. Warto zagrać.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-20 06:49:59
20.03.2026 06:03
Łosiu
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Łosiu
292

GRYOnline.pl

mohenjodaro jak kiedyś zrobimy osiągnięcia, a zrobimy, to dostaniesz pierwsze, specjalnie i epickie. Za to coś.

19.03.2026 09:14
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Jest na liście. W najniższej kategorii, ale to wciąż lista najlepszych gier z roku. Doceń!

19.03.2026 09:11
Łosiu
2
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ja należę do obozu antyfanów drewienka :)

19.03.2026 06:20
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

:D

19.03.2026 05:50
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Musisz myśleć szerzej. Lista gier jakie podobały mi się na TGA 2026. Gier dzieciństwa z C64 (których oceni nie ma na stronie), lista gier z najlepszymi bohaterami etc. Powstrzymuje Cię tylko wyobraźnia.

18.03.2026 19:23
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Fajna rzecz ale z tego co wiem (ale mogę się mylić) to już nie do zrobienia dla nowych podmiotów. Funkcja legacy. Kiedyś się do tego zabieraliśmy, ale odbiliśmy się bo już się nie da. Dante - potwierdź proszę jak możesz. Chyba nie powaliłem rzeczy.

18.03.2026 18:53
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Walczymy. Mamy sporo pomysłów i będziemy je stopniowo realizować, bo chce zaoferować ludziom coś więcej niż kolejne treści pod Google Discover. Czy to ma senes? Jak widać po filmwebie ktoś pomyśli podobnie.

18.03.2026 18:52
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Czysty przypadek, ale pokazuje, że chyba zmierzamy w dobrym kierunku. Warto dodać, ze idea stworzenia tego czegoś zakiełkowała bodaj w 2020 roku, a zaproponował ją jeden z naszych tłumaczy związanych z GamePressure.

18.03.2026 14:15
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Moje początki. Stare dzieje :D

18.03.2026 13:00
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

To co dałem to zwykły print screen z ekranu. Generacji do grafiki jeszcze nie ma. Ale już ci mogę powiedzieć ze bedzie wybór jpg i webp. Dzięki twoim postom :D

18.03.2026 12:57
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Spokojnie. Jeszcze tego nie zrobiliśmy. Wgramy to zobaczycie :)

18.03.2026 12:48
Łosiu
8
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

/UPDATE: Mamy już funkcjonalność dzielenia się listami w formie graficznej. Kilka przykładów w postach poniżej.

Dziś wgraliśmy pierwszą z naszych nowych funkcjonalności nad jakimi pracujemy: Top-listy. Na razie na afiszujemy się z tym na stronie głównej serwisu, tylko oddajemy ją w Wasze ręce, bo kto jak kto, ale weterani z forum najlepiej wyłapią największe błędy czy problemy całego systemu.

Idea całości jest prosta – możecie tworzyć dowolne listy swoich gier i dzielić się tym w sieci. Można przygotować zarówno listę stopniowaną z poziomami od A do bodaj F, lub też bez podziałów, pakując gry do jednego wora. Możecie też tworzyć top-listę na bazie innej top-listy, już istniejącej. Co kto lubi.

W listach możecie zawrzeć nie tylko gry znajdujące się w naszej encyklopedii, ale także setki tysięcy innych, z ponad 100 platform, w tym z 8-bitowych komputerów Atari, Commodore, ZX Spectrum czy nawet Odyssey z lat 70. XX wieku. Integracja zewnętrznej bazy danych z naszym systemem jest powodem, dla którego nie zdążyliśmy z top-listami w lutym, ale wierzę, że było warto, bo teraz nic Was nie ogranicza.

Całość jest jeszcze przez nas dopieszczana, cały czas trwają prace łączące bazy danych, dodajemy też różne usprawnienia, ale wszystko jest na tyle działające, że możecie zacząć się tym bawić. W tym wątku możecie pytać/zgłaszać błędy/czy proponować funkcjonalności. Niczemu nie służące złośliwości będą kasowane.

Link do Top-list -> https://www.gry-online.pl/top-listy/
Znajdziecie go też w sekcji Encyklopedii.

post wyedytowany przez Admina 2026-03-23 16:09:09
18.03.2026 07:17
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

9.0
PC

Marvel's Guardians of the Galaxy to dla mnie gra roku 2021. Podchodziłem bez jakichś wielkich oczekiwań, ale gra mnie MEGA zaskoczyła. Rozgrywka dosłownie wciąga od pierwszych minut i podobało mi się praktycznie wszystko, a szczególnie interakcje pomiędzy poszczególnymi bohaterami, ich dyskusje, przytyki itp. To wszystko jest takie naturalne, niewymuszone, zabawne i przede wszystkie wierne komiksowemu pierwowzorowi, na jakim bazuje.
Poza tym fabuła i tempo akcji są tak skonstruowane, że w zasadzie nie nudziłem się w ogóle i płynnie przeleciałem przez całość. Podobała mi się też walka i jej, nazwijmy to, bezproblemowość - walczyłem faktycznie z przeciwnikami, a nie ze źle zaprojektowanym interfejsem czy coś w tym guście. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że walki jest sporo i osobom, które szczególnie doceniają ten aspekt gier, może wydać się za łatwa czy monotonna. U mnie nie miało to jednak miejsca.
Prawdę mówić do dziś zachodzę w głowę, czemu Marvel's Guardians of the Galaxy przeszedł tak nieco bez echa i tytuł w zasadzie został nieco zapodany. Szkoda.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-03-18 07:18:10
18.03.2026 06:37
Łosiu
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Image

:D

17.03.2026 08:47
Łosiu
1
odpowiedz
Łosiu
292

GRYOnline.pl

Ja właśnie kończę KCD2, jestem przy oblężeniu Suchdola. Gra jest bardzo dobra pod każdym względem (widoczki są zajebiste), ale ciężko nie zauważyć klasycznej czeskiej siermiężności silnika, blokujących się postaci czy kulawych animacji. Najbardziej śmieszy mnie walka większej ilości postaci - to raczej parada zacinających się, zbugowanych paralityków niż walka. Ale idzie przywyknąć.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl