Komentarze do gry: Mixtape

Forum Gry Przygodowe
Dodaj komentarz
16.06.2024 01:56
1
1
odpowiedz
orvn
26
Centurion

Czekam.

07.07.2025 21:58
2
odpowiedz
Hase-och_NPC
159
Generał

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że to jakaś tania podróbka Life is Strange. Sceneria, ujęcia i cała otoczka promocyjna mają w sobie coś sztucznego. To tak, jakbym oglądał film przez syf zalegający na dnie szklanki – niby coś widać, ale wszystko zniekształcone i tanie.
Gry oczywiście nie skreślam, ocenię dopiero jak zagram.

post wyedytowany przez Hase-och_NPC 2025-07-07 22:01:39
10.05.2026 01:32
FreYpr0
3
4
odpowiedz
FreYpr0
85
Demacia!!!
10
PC

W swojej skali i rodzaju - produkt wybitny. Można nie nazwać tego grą, tylko interaktywnym serialem przeplatanym mini grami, jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. Przedstawione postacie zapadają w pamięć, dialogi autentyczne, niewymuszone, nieprzedłużone. Jest to świetnie opowiedziana historia, z której każdy może wynieść coś innego - i o to w sztuce chodzi. Muzyka, art design, oświetlenie - mistrzostwo. Doświadczenie kompletne i zaskoczenie roku 2026.

post wyedytowany przez FreYpr0 2026-05-10 01:33:28
10.05.2026 13:59
Bartuno96
4
1
odpowiedz
Bartuno96
51
Centurion
10
PS5

Bardzo dobry indyczek! Czekałem na grę od pierwszej zapowiedzi i pozytywnie się zaskoczyłem. Muzyka jest świetna, oprawa graficzna mnie też kupiła swoim komiksowym stylem. Bohaterów da się lubić i bardzo przyjemny voice acting.

Zachwycony jestem i oby jak najwięcej takich małych zaskoczeń w branży gier.

post wyedytowany przez Bartuno96 2026-05-10 13:59:58
11.05.2026 20:35
5
odpowiedz
adam_the_first
1
Junior
5.0
PC

Gra nudna i toporna. Klimat niby lata 90 ale wzięty typowo z filmów, robiony przez 20-latków. Do tego klimat amerykańskich lat 90 więc nawet nie ma elementu nostalgii. Historia mocno przeciętna, opowiada o buncie nastolatków i burzy hormonów. Trwa 3 godziny i to jest jej zaleta bo nie jest przeciągnięta. Tak właściwie nie jest to nawet gra bo nie da się w niej przegrać i jak nie chcesz to nie musisz nic robić. Interakcja to element opcjonalny.

Sama gra 4/10
Muzyka 8/10

post wyedytowany przez adam_the_first 2026-05-11 20:37:24
12.05.2026 11:49
Crod4312
6
odpowiedz
Crod4312
176
Legend
8.5
XSX

Bardzo fajna odskocznia od dużych gier. Przyjemna opowieść, fajny soundtrack. Jak dla mnie bardzo przyjemna gra warta ogrania. Doskonała na jeden wieczór.

13.05.2026 10:55
7
odpowiedz
retrix
1
Junior

Rozumiem ideę nostalgii, ale to jest interaktywny (czasami) film za 50zł. Lepiej to obejrzeć na Youtube. Elementy gry komputerowej sa tu równie emocjonujące, co patrzenie jak farba schnie na ścianie. Twór konsolowy, do oglądania i okazjonalnego ruszenia kciukiem usypiając na kanapie.
A postacie niestety nie budzą żadnych pozytywnych odczuć i w ogóle jest nam obojętne co i z kim się dzieje. Ich język jest tak wulgarny, a sposób mówienia (i myślenia) tak przypomina ciężko upalonego narkomana, że trudno jest mieć z postaciami jakąkolwiek relacje. Przykład: po biegu przez las, który wyglada jak w narkotycznym tripie, znajdują domek w lesie i tu pada koknluzja sceny: 'we can get f..k up here'. Urocza historia.

Rozumiem mały budżet, ale to nie jest gra. To skok na nostalgię w tanim wykonaniu, z odrobiną serducha. Obok LifeIsStrange (pierwszego) to nawet nie leżało.

post wyedytowany przez retrix 2026-05-13 11:10:39
14.05.2026 12:54
8
odpowiedz
Lukxxx
238
Generał
7.5
PC

No nie, tyle to nie.

Fajna gra w tym czym jest. Trzeba przyznać, że mocno dopracowana, co bardzo cenię - jako że cenię mój czas. Tylko tyle i aż tyle. 7.5/10

15.05.2026 07:27
tylkosilka
9
odpowiedz
2 odpowiedzi
tylkosilka
2
Chorąży
8.5
PC

Gry to medium. Twórcy chcieli opowiedzieć pewną historię i zrobili to idealnie. Gra uderzyła mnie nostalgicznie conajmniej parę razy. Bawiłem się świetnie.

19.05.2026 19:11
9.1
odpowiedz
modbampie
1
Junior

tylkosilka A to jest gra czy z czymś więcej poza filmikami i gównem?
C@j z Twoim odbiorem,portale nie mogą gówna oceniać na poziomie gier,które mają 1000% więcej zawartości.
Żałosne!

19.05.2026 23:55
tylkosilka
9.2
odpowiedz
tylkosilka
2
Chorąży

Gra może być wytworem kultury. Tak jest w tym przypadku. Odbiorca dzięki recenzji wie z czym ma do czynienia. Twoja ocena jest tak samo subiektywna jak recenzentów.

16.05.2026 12:53
10
odpowiedz
1 odpowiedź
zdyscyplinowany_muffin
1
Junior
2.5
PC

Co to crap wygląda jak gra za z przed 15 lat albo i lepiej do animacja jest po prostu słaba a nie artystyczna same tekstury niskiej jakości postacie generyczne fabuła nijaka. No taka ekipa przegonów którzy chcieli by być ambicją jest być lokalną patolką .

04.06.2026 11:51
10.1
odpowiedz
nazgul-r4jdowi3c
1
Pretorianin

Zanim zaczniesz cokolwiek pisać, naucz się pisać.

19.05.2026 19:07
11
odpowiedz
modbampie
1
Junior

Jak ten serial można nazwać grą i tym bardziej dać cokolwiek powyżej 6?
Dawanie przez 9+ to jakaś chora sytuacja,gdzie to ma "rozbudowany świat",mechaniki gry,grywalność itp. itd.
Ludzie,to jest chore,ze serial bierzecie za grę.
6,5 to max jaki można dać.

19.05.2026 22:17
Łosiu
12
1
odpowiedz
13 odpowiedzi
Łosiu
292
LeChuck

GRYOnline.pl

9.5
PC

Zacznę od tego, że nie jest to gra dla każdego. Wiele osób może nie zrozumieć, dlaczego powstała i o co w niej chodzi. Dla innych będzie to jednak rewelacyjnie zrealizowana podróż do czasów młodości – swoisty hołd dla lat nastoletnich i muzyki, która im towarzyszyła. Pod tym względem to produkt wręcz bezkonkurencyjny.

Gra wydaje się adresowana głównie do osób 40+, dla których początek lat 90. XX wieku był okresem dorastania. To wtedy chodzili do szkoły średniej, przeżywali pierwsze miłości, a ówczesne przyjaźnie wydawały się trwać wiecznie. 

Fabuła opowiada o ostatnich dniach paczki amerykańskich nastolatków. Kluczowym elementem opowieści jest proces tworzenia specjalnej składanki – tytułowego mixtape’u – która idealnie oddaje nastrój kolejnych scen: od szalonej jazdy na deskorolce po zakrapianą imprezę.

Całość staje się pretekstem do powrotu do własnych przeżyć. Twórcom doskonale udaje się obudzić uśpione emocje i przywołać dawne wspomnienia.

Dla każdego z nas ta podróż będzie czymś nieco innym, ale bez wątpienia – czymś unikalnym i głęboko nostalgicznym. Do tego ta rewelacyjna muzyka.

Nie żałuję i polecam.

19.05.2026 22:26
12.1
1
odpowiedz
Alacer
137
Konsul

"Gra wydaje się adresowana głównie do osób 40+, dla których początek lat 90. XX wieku był okresem dorastania."
No ale mowa o osobach z Hameryki. U nas to tak nie wyglądało. Wiem bo sam jestem 40+.
Już pomijam kwestię muzyki. Ja wtedy słuchałem w 90% zupełnie czegoś innego.

post wyedytowany przez Alacer 2026-05-19 22:27:53
20.05.2026 05:58
Łosiu
12.2
odpowiedz
Łosiu
292
LeChuck

GRYOnline.pl

Alacer 

No ja jestem pod 50 i ciutkę wiem jak wyglądało dorastanie Polsce w tych latach. Ale to dla mnie nie ma znaczenia w tym kontekście. Autor pokazuje swoje wspomnienia, przy okazji wyzwalając moje własne. Każdy ma swoje - uczucia jakie im towarzyszą są podobne. O to w tym wszystkim chodzi, w każdym razie w mojej ocenie. I udaje się to znakomicie. Popołudnia spędzone na bocznym boisku Wisły Kraków, wieczorne pogadanki z paczką kumpli na ławkach w parku Krakowskim, buszowanie po podwórkach krakowskiego starego miasta etc.  

Co do muzyki, ja na takiej wyrosłem. Joy Division... Paaaaanie

20.05.2026 06:28
Szlugi12
12.3
odpowiedz
Szlugi12
133
BABYMETAL

Czyli gra dla starych dziadów :D no to trzeba spróbować, namówiła mnie ta opinia.

20.05.2026 06:45
Łosiu
12.4
odpowiedz
Łosiu
292
LeChuck

GRYOnline.pl

Szlugi12 

Miło. Przy czym dodam, że ta gierka przechodzi się niemal sama. To taki zestaw mini-aktywności, przy których nie trzeba się w ogóle wysilać. To taki interaktywny 3-godzinny seans. Bawiłem się świetnie - telewizor, padzik i wieczorny relaksik.

20.05.2026 10:02
12.5
odpowiedz
Alacer
137
Konsul

No to coś dziwnie ta nostalgia działa. Równie dobrze można by się w takim razie nostalgicznie wzruszyć oglądając film o apartheidzie no bo był aktywny jeszcze w latach 90. Najwyraźniej wystarczy puścić muzyczkę aby poprzyciskać przyciski w naszej głowie. Tanio się sprzedajemy. To doświadczenie (bo grą tego nazwać nie można) nie wywołało we mnie żadnych większych uczuć. Brak fabuły. Brak gry. Brak właściwie wszystkiego. Zbiór teledysków.

20.05.2026 10:19
Łosiu
12.6
1
odpowiedz
Łosiu
292
LeChuck

GRYOnline.pl

Alacer  Czyli to nie gra dla ciebie. I to tyle. Dyskusja na ten temat jest w zasadzie jałowa, bo... 

... ja na przykład nie chodzę do kina bo uważam, że wywalenie 100zł na seans w 2-3 osoby + kupienie popcornu czy czegoś tam, to nie dla mnie. Wolę w domu na TV. Ale jak ktoś lubi, to znaczy że też tanio się sprzedaje? Każdy ma wybór co robi ze swoim czasem i swoimi pieniędzmi.

Ja wydałem na Mixtape i nie żałuję. Było warto. Ty nie chcesz, nie kupuj. I jest gitarka.

post wyedytowany przez Łosiu 2026-05-20 10:19:46
20.05.2026 10:51
12.7
odpowiedz
Alacer
137
Konsul

No i świetnie. Czyli zgadzamy się że nie masz racji pisząc "Gra wydaje się adresowana głównie do osób 40+, dla których początek lat 90. XX wieku był okresem dorastania".

20.05.2026 11:13
Łosiu
12.8
odpowiedz
Łosiu
292
LeChuck

GRYOnline.pl

Alacer Oczywiście że w tym się nie zgadzamy. To gra dla 40+.

 Zgadzamy się natomiast w tym, że nie rozumiesz tej gry i nie jest dla ciebie.

20.05.2026 11:15
12.9
odpowiedz
Alacer
137
Konsul

Przeczysz sam sobie. Gdyby stwierdzenie było prawdziwe doświadczenie byłoby dla mnie. A nie jest jak sam twierdzisz. Zdecyduj się.

20.05.2026 11:19
Łosiu
12.10
1
odpowiedz
Łosiu
292
LeChuck

GRYOnline.pl

Alacer Jeżeli chcesz się czepiać na siłę, to nie zauważyłem, żebym napisał że gra jest dla wszystkich osób 40+. Po prostu jest adresowana moim zdaniem dla osób 40+. Wiadomo, że trzeba jeszcze mieć odpowiednią wyobraźnię, światopogląd i inteligencję.

24.05.2026 15:45
Smoła1985
12.11
odpowiedz
Smoła1985
9
Legionista

Łosiu To nie jest gra zacznijmy od tego

24.05.2026 16:07
Mutant z Krainy OZ
12.12
3
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Smoła1985 wiadomo, przeciez to jest zupa.

21.06.2026 23:59
12.13
odpowiedz
zbysow
27
Chorąży

No już nie pierdolta o tym dla kogo ta gra i tyle, czepianie się na siłę. Ja akurat jestem 45+ i dla mnie to było wspaniałe doświadczenie. Nieważne czy nazwiemy to grą czy jakimś tworem artystycznym. Mnie urzekło, i mnie wzruszyło. Zgadzam się, może 40latkowie lepiej tą grę zrozumieją choćby ze względu na muzykę i tamte czasy, choćby i amerykańskie. Choć polecam ją każdemu!

20.05.2026 13:07
pan martin
13
odpowiedz
pan martin
68
Pretorianin
6.5
PC

Bardzo melancholijnie, pod koniec złapałem sie nad rozmyślaniem o czasach kiedy byłem nastolatkiem i o znajomościach które nie przetrwały do dnia dzisiejszego. Natomiast dla mnie większość tych zręcznościowych elementów totalnie niepotrzebnych, dodanych chyba po to żeby ludzie nie czepiali sie że to nie jest gra. A i tak sie później czepiali więc średnio wyszło. Dla mnie równie dobrze gameplay mógłby sie zakończyć na typowym lifeisstrangowym podejdź do przedmiotu i naciśnij "A" i bohater coś na ten temat powie. Daje finalnie 6.5 bo te krótką gre na kilka sesji musiałem podzelić, jakoś mnie nie wkręciła szczególnie na początku (surrealizm i łamanie czwartej ściany żeby zapowiedzieć kawałek), im dalej tym lepiej ale jak zacząłem faktycznie wsiąkać to wyskoczyły napisy końcowe.

post wyedytowany przez pan martin 2026-05-20 13:16:48
24.05.2026 15:44
Smoła1985
14
odpowiedz
Smoła1985
9
Legionista
2.0
XSX

Nie grajcie w to.Większego gniotu jak to coś dawno już nie widziałem

31.05.2026 11:16
15
odpowiedz
orvn
26
Centurion
7.0
PC

Grafika i artstyle wyszedł bardzo dobrze.
Absolutnie genialny klimat.
Pięknie dobrana ścieżka dźwiękowa.
Ciekawa reżyseria.
Tłumaczę to sobie tym że to w sumie gra o nastolatkach, ale mimo wszystko potrafi momentami lekko zażenować.
Animacja poklatkowa to coś za czym nie przepadam choć szybko przywykłem.
Mało Gry w tej Grze nawet jak na ten "podgatunek".
Pomimo tego, że mój okres nastoletni nijak ma się do tego przedstawianego w historii gry pozwala w ciekawy sposób poczuć nostalgię do czegoś co znałem na mocno inny sposób. Od co taka Nostalgia Nabyta. W tym jest perfekcyjna i po dwóch tygodniach świetnie wspominam jej warstwę artystyczną.

02.06.2026 11:45
16
odpowiedz
Hunterro
0
Junior
0.5
PC

Ta gra to jakiś szrot XD jedyne co robiłem podczas grania to ig oglądałem i sama sie przeszła, co za tort uważa że to jest dobra gra (tak jestem za prawicą, tak, nie wstydze się tego, możesz sie spłakać ale to jest gorsze niż brainrot)

04.06.2026 11:43
17
odpowiedz
Wybawca23
0
Junior
0.5
PC

Total ne nieporozumienie.. chociaż może zmienię zdanie po lobotomii

20.06.2026 01:56
zaye93
18
odpowiedz
zaye93
12
Legionista

Mimo, że generalnie jestem fanem gier w postaci interaktywnych filmów to na Mixtape się srogo zawiodłem. Zgadzam się z jednym komentarzem, że gra na siłę próbuje wzbudzić nieistniejącą nostalgię.

post wyedytowany przez zaye93 2026-06-20 01:59:51
21.06.2026 14:09
Karolus86
19
odpowiedz
Karolus86
29
Chorąży
6.5
XSX

W Mixtape kluczowe jest połączenie nostalgicznej opowieści z muzyką. 3 godzinny teledysk, który albo z Tobą idealnie zarezonuje (stąd u niektórych aż tak wysokie noty) albo nie. Elementy rozgrywki są szczątkowe. Sprawiają po prostu, że jest to gra, a nie serial animowany – i dobrze, bo jednak lepiej przeżywa się historię jeśli samemu można zrobić cokolwiek.

We mnie grze nie udało się wzbudzić pożądanych emocji. Tylko momentami zagrały nuty nostalgii. Wpływ ma na to między innymi fakt, że to jednak amerykańska wizja oparta na zlepku kliszy takich jak np. obrzucanie domu papierem toaletowym czy ucieczka przed policją. Muzycznie, to też nie utwory, których słuchałem w latach 90.

Dialogi, humor, charaktery trójki bohaterów – tutaj są momenty lepsze i gorsze, ale delikatnie mówiąc z nóg mnie nie zwaliły. Za to graficznie wszystko się zgadza. Ładne to, charakterne no i oniryczne wstawki też robią pozytywne wrażenie.

Jeśli historia i muzyka nie chwycą Cię za serce – a mogą, bo dużo zależy od tego w jakim jesteś w danym momencie miejscu w życiu i jak przypadnie Ci do gustu soundtrack – to niestety pozostaje tylko gra przeciętna.

Forum Forum Gry Przygodowe
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl