Komentarze do recenzji: Recenzja Mixtape. Ta gra to hołd dla kultowej muzyki z czasów, gdy przewijało się taśmy ołówkiem

Forum Gry Przygodowe
Dodaj komentarz
10.05.2026 11:06
4
24
odpowiedz
19 odpowiedzi
teraxus
2
Junior

Średniak z fałszywymi recenzjami i nic więcej. Karykatura amerykańskich lat 80~90. To nawet nie jest gra tylko krótki film rozciągnięty na siłę bo inaczej można by to skończyć w 20 minut.

10.05.2026 11:49
Czarny  Wilk
7
16
odpowiedz
1 odpowiedź
Czarny Wilk
150
Generał

GRYOnline.pl

Przed chwilą skończyłem. Myślałem że będzie to jeszcze jeden klon Life is Strange których ostatnio mam przesyt - Lost Records wisi mi od pół roku rozgrzebane w połowie i nie mogę się zabrać żeby dokończyć. Ale Mixtape okazało się mieć zupełnie inną energię i klimat, cudowną energię i klimat. Fantastyczny nostalgia trip i jak na razie moje największe pozytywne zaskoczenie roku.

10.05.2026 11:31
id404
5
14
odpowiedz
19 odpowiedzi
id404
6
Chorąży

Straszny crap. I ta animacja postaci w kilku klatkach na sekunde. Po 10 minutach az chce sie zwrocic obiad. Gniot na miare Mindseye i Samsona. Ewidentnie jesli IGN i GOL zachwycaja sie jakas gra to to musi byc syf.

10.05.2026 20:02
Kwisatz_Haderach
😍
17
9
odpowiedz
Kwisatz_Haderach
26
GIT GUD or die trying

Via Tenor

No wezcie mie czymejcie! Ale to dobre bylo!

Niesamowity "nostalgia trip", chwilami mocno grajacy na strunach, o ktorych czlowiek zapomnial ze je wogole posiada (i sie dziwi ze jeszcze potrafia wydawac dzwieki).
Proste, ale mocno chwytajace za serce. Mimo ze nie przezywalem dziecinstwa w juesej, nie ma zadnych problemow zeby wczuc sie i zidentyfikowac z tym co dzieje sie na ekranie. I oczywiscie z tym co slychac w glosnikach, bo muzyka tutaj to rowniez glowny bohater.

Gra to w sumie ciezko nazwac, ale bardzo fajne... doswiadczenie.
Drugi (po Dispatch) moment w tym roku o ktorym nie wiedzialem, ze go chce i potrzebuje. ;) ;)

post wyedytowany przez Kwisatz_Haderach 2026-05-10 20:09:24
10.05.2026 13:57
9
7
odpowiedz
5 odpowiedzi
MH-Kage
27
Pretorianin

Nie rozumiem hejtu jaki panuje w sieci na tę ''grę''. Owszem, może nie jest to do końca gra, i nie ma tutaj praktycznie gameplayu, ale w swojej kategorii jako interaktywne doświadczenie audiowizualne jest zrobione bardzo dobrze i nie widzę sensu tego krytykować.
Jak na 3 godziny doświadczenia, też cena nie jest zbyt wygórowana.

post wyedytowany przez MH-Kage 2026-05-10 13:59:00
10.05.2026 14:16
ojtamojtam
10
7
odpowiedz
4 odpowiedzi
ojtamojtam
10
Centurion

Jako argument przeciw grze jest podawana tutaj większość graczy którzy oceniają ta grę negatywnie.

Jeżeli Ci gracze swoją opinię wyrabiaja tak samo jak niektórzy komentujący, tzn. po godzinie gry, a Ci którzy dają pozytywna ocene tą grę ukończyli, to wnioski wyciągnijcie sobie sami

post wyedytowany przez ojtamojtam 2026-05-10 14:17:52
10.05.2026 09:52
1
5
odpowiedz
Kode
35
Pretorianin

Taśm nie przewijało się ołówkiem. Był to sposób na uratowanie kasety kiedy magnetofon wciągnął taśmę.

10.05.2026 10:24
kalevatar
1.1
3
odpowiedz
kalevatar
54
Pretorianin

GRYOnline.plRedakcja

Oj przewijało się, wystarczyło mieć rozklekotany magnetofon, który właśnie wtedy wciągał taśmę.

10.05.2026 11:10
1.2
1
odpowiedz
Kode
35
Pretorianin

kalevatar do przewijania był przycisk REWIND.

10.05.2026 11:15
kalevatar
1.3
1
odpowiedz
kalevatar
54
Pretorianin

GRYOnline.plRedakcja

Wiem.

10.05.2026 11:28
DM
1.4
3
odpowiedz
DM
237
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

do przewijania był przycisk REWIND
burżujstwo... w moim pierwszym była wajcha do przewijania na sprężynie, którą trzeba było cały czas przytrzymywać. Pierwsze walkmany miały tylko przycisk FF

10.05.2026 11:34
1.5
1
odpowiedz
Kode
35
Pretorianin

kalevatar czyli zgadzasz się ze mną, że taśm nie przewijało się ołówkiem, bo była od tego odpowiednia funkcja na magnetofonie. Nawet jak miał tylko przycisk fast forward to można było go użyć do przewijania, wystarczyło wsadzić kasetę odwrotnie.

10.05.2026 11:48
kalevatar
1.6
4
odpowiedz
kalevatar
54
Pretorianin

GRYOnline.plRedakcja

Nie, po prostu mówimy o dwóch różnych rzeczach. Wiem, że używanie ołówka nie było jednym jedynym sposobem przewinięcia taśmy, ani nawet sposobem optymalnym, ale po latach tę czynność pamiętam bardziej niż wciśnięcie "rewind", bo jest bardziej charakterystyczna dla kaset. Podobnie jak te małe plastikowe zaślepki u góry kasety, których wyłamanie miało zabezpieczyć taśmę przed nadpisaniem, a które można było potem zastąpić skrawkami papieru, żeby móc nagrać coś nowego.

10.05.2026 12:03
Metaverse
1.7
1
odpowiedz
Metaverse
87
Senator
Image

DM zgadza sie mialem kiedys taki sprzet

10.05.2026 20:09
VoidCosmonaut
1.8
1
odpowiedz
VoidCosmonaut
7
Pretorianin

Kode Oczywiście, że się przewijało bo często wkładając w taśmę ołówek i kręcąc taśmą dookoła jak hulahopem przewijało się szybciej niż mechanizm w takim jamniku. A tym bardziej w walkmanie gdzie oszczędzało się baterie.

post wyedytowany przez VoidCosmonaut 2026-05-11 16:32:16
10.05.2026 10:29
Łosiu
2
3
odpowiedz
Łosiu
292
LeChuck

GRYOnline.pl

Via Tenor

Ja tam przewijałem ołówkiem tak jak na gifie :D

A co do gierki - Ania mnie przekonała. Dziś kupię i zagram.

10.05.2026 11:00
T_bone
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
T_bone
281
CMDR

GRYOnline.plNewsroom

Naciągałem palcem jak się rozjechało, przewijało normalnie w magnetofonie.

post wyedytowany przez T_bone 2026-05-10 11:02:01
10.05.2026 16:53
RoyPremium
3.1
odpowiedz
RoyPremium
33
Konsul

T_bone w sumie to właśnie bez kitu nie wiem, po co ołówek, bo jak coś to palca się wkładało i sprawniej szło.

11.05.2026 11:25
Zmroku
3.2
odpowiedz
Zmroku
101
Redaktor Bezczelny

GRYOnline.plRedakcja

T_bone Przez całe dzieciństwo miałem rozdupcony magnetofon, w którym rewind pożerał taśmę. Tylko ołówek!

11.05.2026 14:36
darkhulk
3.3
odpowiedz
darkhulk
60
Pretorianin

Zmroku Wiesz że mogłeś po prostu obrócić kasete, dać play bez głosu i się nakręcała/ odkręcała xD ?

12.05.2026 10:23
Zmroku
3.4
odpowiedz
Zmroku
101
Redaktor Bezczelny

GRYOnline.plRedakcja

darkhulk no tak. Ale wtedy musisz czekać aż przeleci kaseta, a to były lata 90, a ja byłem dzieckiem, które odkrywa Amerykę. Chciałem słuchać i słuchać teraz, zaraz, natychmiast, bo wypieki na twarzy same się nie zrobią :)

10.05.2026 11:06
4
24
odpowiedz
19 odpowiedzi
teraxus
2
Junior

Średniak z fałszywymi recenzjami i nic więcej. Karykatura amerykańskich lat 80~90. To nawet nie jest gra tylko krótki film rozciągnięty na siłę bo inaczej można by to skończyć w 20 minut.

10.05.2026 11:34
Gandohar
4.1
15
odpowiedz
Gandohar
36
Pretorianin

teraxus Może dla Ciebie. Na szczęście zdecydowana większość osób jest grą zachwycona.

10.05.2026 11:39
4.2
5
odpowiedz
nie_lubie_marud
1
Junior

teraxus odpaliłeś chociaż? Ile czasu grałeś?

10.05.2026 13:13
4.3
7
odpowiedz
Szark
20
Legionista

Gandohar Może dla Ciebie. Na szczęście gracze potrafią już wyczuć tego typu badziewia i nie kupują. Ty i te 2k ludzi na steam niech się dobrze bawi

10.05.2026 13:19
4.4
8
odpowiedz
teraxus
2
Junior

Gandohar Tak? To zobacz najwyżej oceniane recenzje na steam i opinie graczy na innych stronach. Gra jest co najwyżej 5~6/10 ale media gamingowe i oceny "krytyków" to już dawno dno i metr mułu i nic pozytywnego nie wnoszą.

post wyedytowany przez teraxus 2026-05-10 13:22:08
10.05.2026 13:21
4.5
5
odpowiedz
teraxus
2
Junior

nie_lubie_marud Pograłem i zwróciłem po nieco ponad godzinie.

10.05.2026 14:05
tenad
😂
4.6
7
odpowiedz
tenad
20
Pretorianin

teraxus czekaj, pograłeś godzinę i już zdobyłeś ultymatywna wiedzę na temat gry, na tyle żeby opinie innych nazywać fałszywymi?

10.05.2026 14:12
Bartuno96
4.7
1
odpowiedz
Bartuno96
51
Centurion

Zagraj i dopiero oceniaj bo gry nie da się skończyć w 20 minut! Masz na Steam zwrot do 2 h więc zdążysz zapoznać się z grą.

10.05.2026 14:13
ojtamojtam
😉
4.8
odpowiedz
ojtamojtam
10
Centurion

.

post wyedytowany przez ojtamojtam 2026-05-10 14:14:12
10.05.2026 17:18
DexteR_66
😂
4.10
8
odpowiedz
DexteR_66
20
Dawnwalker

Premium VIP

Chłop pograł godzinę i będzie coś pisał xD następni idioci mu to plusują, dramat.

post wyedytowany przez DexteR_66 2026-05-10 17:19:11
11.05.2026 08:02
4.11
4
odpowiedz
michalcie
26
Chorąży

DexteR_66 Biorąc pod uwagę że ta gra jest na +- 5h to gość przeszedł 20% gry. Po takim czasie już można chyba ocenić gameplay,ścieżkę dźwiękową i masę innych systemów. Jak dla mnie na luzie można ocenić grę po tych 2h bo raczej ta gra kompletnie nie zmieni się o 180 stopni po 3h czy więcej. Muzyka będzie pewnie podobna, jakość tekstur będzie podobna, mechanika walki będzie podobna, system levelowania będzie podobny itd (mówię tu o grach ogólnie a nie koniecznie o tej jednej). Co najwyżej te rzeczy mogą się rozwinąć ale core gry pozostanie taki sam.

11.05.2026 13:23
K I R O S H I
4.12
3
odpowiedz
K I R O S H I
54
Konsul

DexteR_66 5 godzin jak michalcie napisał to byłby cud jakiś, gierka jest na 2-3 godziny zależy od osoby ale dłużej nie da się przejść tej produkcji bo nawet to grą nie można nazwać, to po prostu jakbyś oglądał film z historią o nastolatkach którzy tylko leją litrami alkohol i powodują więcej przestępstw niż ty przez całe życie, praktycznie żadnej interakcji oprócz jeżdżenia deską przy licencjonowanej muzyce.

11.05.2026 13:48
Khebeln!
4.13
1
odpowiedz
Khebeln!
22
Centurion

tenad On az godzine wytrzymal. Nie potrzebujesz wiecej niz 15min aby wiedziec co to za gra. To nie Path of Exile.

12.05.2026 23:07
4.14
odpowiedz
Sztuka98
2
Junior

teraxus właśnie tym zdaniem siebie podsumowałeś xDDD
Jakim przygłupem trzeba być żeby wydawać wyrok na grę po godzinie grania xD

12.05.2026 23:08
4.15
odpowiedz
Sztuka98
2
Junior

Khebeln! Podbijam 2minuty xD

13.05.2026 09:01
4.16
odpowiedz
user8365134944
2
Junior

tenad a wiesz że ta gra na 3 godziny wiec skączył 1/3

13.05.2026 09:03
4.17
odpowiedz
user8365134944
2
Junior

DexteR_66 tylko ta gra jest na 3g wiec prawie połowy gry przegrał i zwrócił  wiec kto tu jest idiotą?

13.05.2026 09:05
4.18
1
odpowiedz
user8365134944
2
Junior

Sztuka98 jak gra jest na 3-5 g to nie jest gra na setki godzin debilu

14.05.2026 23:24
4.19
odpowiedz
Wiosna ap Kain
0
Junior

tenad Ja go podziwiam. Godzina spędzona w tej syfiastej gierko-podobnej produkcji to i tak zbyt wiele cierpienia.

14.05.2026 23:43
VoidCosmonaut
4.20
1
odpowiedz
VoidCosmonaut
7
Pretorianin

Wiosna ap Kain Dobrze, że założyłeś dzisiaj kolejne konto tylko po to by nam to powiedzieć.

10.05.2026 11:31
id404
5
14
odpowiedz
19 odpowiedzi
id404
6
Chorąży

Straszny crap. I ta animacja postaci w kilku klatkach na sekunde. Po 10 minutach az chce sie zwrocic obiad. Gniot na miare Mindseye i Samsona. Ewidentnie jesli IGN i GOL zachwycaja sie jakas gra to to musi byc syf.

10.05.2026 11:37
Gandohar
5.1
25
odpowiedz
Gandohar
36
Pretorianin

id404 Ewidentnie nie każda gra jest dla każdego. Jeżeli nie lubisz takich gier, to po prostu odpuść sobie podobne gry i nie dawaj później upustu swoje frutstracji i goryczy na forach. Wszystkim wyjdzie to na dobre.

11.05.2026 16:37
5.2
2
odpowiedz
nicosław
39
Pretorianin

Gandohar Dokładnie. To jest po prostu gra dla ludzi nienawidzących gier.

11.05.2026 16:41
Kwisatz_Haderach
🥳
5.3
3
odpowiedz
Kwisatz_Haderach
26
GIT GUD or die trying

Via Tenor

Nienawidzacych? Gier?

eeee nie....

"Tru Graczy" z youtubem i grifterami mowiacymi im jak zyc, czego nienawidziec i jak rozumiec swiat naokolo nich (nie za bardzo)? A to juz predzej.

post wyedytowany przez Kwisatz_Haderach 2026-05-11 16:43:36
11.05.2026 17:01
5.4
3
odpowiedz
nicosław
39
Pretorianin

Kwisatz_Haderach Ale się spłakałeś. No dalej, wyrzuć z siebie, kto cię jeszcze tak mocno gnębi i odbiera smak życia? 
Tak, jeśli gra jest pozbawiona wszystkiego, co charakterystyczne dla gier i zbliża się maksymalnie do filmu, to jest to gra ewidentnie kierowana dla ludzi, którzy wolą oglądać film niż grać w grę. Jeśli poszedłbym do kina, a tam film byłby w istocie przewijaną przez dwie godziny ścianą tekstu, to powiedziałbym, że to film kierowany dla ludzi nienawidzących filmu i chcących przeczytać książkę. Jest to logiczna, grifterska, youtuberska konsekwencja rugowania z medium wszystkich jego cech charakterystycznych i jego zalet, maksymalnie upodabniając do innego medium.

11.05.2026 17:08
Silas1415
5.5
odpowiedz
Silas1415
31
Konsul

nicosław Jak rozumiem zarzuty, że bardziej film niż gra itd., że za mało w tym interaktywności, to to i tak bardzo daleko idące wnioski, że ktoś tu musi nienawidzić gier - no nie, po prostu najwyraźniej lubi też to drugie medium, do którego tytułowi jest blisko. Ogólnie trochę kuriozalna jest ta kontrowersja w giereczkowie wokół tej gry, że niektórzy mają silną potrzebę komuś umniejszać jak mu się ta podoba.

11.05.2026 17:09
Ergo
5.6
1
odpowiedz
Ergo
105
Senator

nicosław

Zgadzam się w 100%, ale też nie przesadzajmy. Nie bez powodu takie gry nazywa się walking simami, a jeśli są ludzie którzy to lubią to nic w tym złego. Gorzej jak ktoś taki wciska komuś kit, że gry to przede wszystkim fabuła.

11.05.2026 17:20
5.7
1
odpowiedz
nicosław
39
Pretorianin

Silas1415 Umniejszanie? To czysto grifterski, logiczny wniosek. Jeśli dla kogoś wybitna jest gra, w której element interaktywny istnieje tylko formalnie ( do tego nie ma żadnego sensu i tylko burzy tempo narracji, a więc ta produkcja tylko zyskałaby na jakości, gdyby była po prostu animacją, a nie udawała gry), to taki odbiorca po prostu przedkłada film nad grę i tego potrzebuje. Czyli to jest gra dla ludzi, którzy nie chcą gry, skoro to ma być produkcja 9/10. Nie ma w tym nic złego, ale niepokoi mnie fakt, że w redakcjach portali o grach siedzą ludzie, którzy oceniają grę tym wyżej, im mniej ma ona wspólnego z grami - i jest to trend powszechnie zauważalny.

11.05.2026 17:34
5.8
odpowiedz
nicosław
39
Pretorianin

Ergo Nie jestem specjalistą od gatunku, ale wydaje mi się, że walking simulator powinien mieć przynajmniej element eksploracji, minimum organiczności w poznawaniu gry. Ta gra jedzie na szynach.

11.05.2026 17:42
Silas1415
5.9
odpowiedz
Silas1415
31
Konsul

nicosław Z umniejszaniem to piję tutaj bardziej do innych komentarzy, ot niżej ktoś zakłada konto, by specjalnie napisać jak to odbiorcą gry muszą być najwyraźniej ludzie po 30, których nie przytulano w dzieciństwie - bo olaboga, gierka im pasuje, czy też wczoraj pod tym postem ktoś komuś sugerował samobójstwo (i tu niestety nie zmyślam). Co do zarzutu, że najwyraźniej ludzie nie chcą gry, to dla mnie nadal - przesada, bo tu po prostu dopuszczają tą małą część interaktywności na rzecz historii i ogólnie treści. No dla mnie to okej, nawet jak niekoniecznie moja bajka, prędzej sprawdzę Dispatch z takich czysto narracyjnych gierek, jak już będzie w tej cenie co teraz jest Mixtape.

11.05.2026 17:51
Ergo
5.10
1
odpowiedz
Ergo
105
Senator

nicosław

Jedziesz tę grę za nic. Nikt nawet z tobą nie wszedł w dyskusję odnośnie tej gry, nikt kto lubi tę grę nie próbuje nikomu wmawiać, że to jest jakaś wybitna gra. Ot, bardzo dobra gierka w swoim gatunku, a wy się mścicie na tej grze i ludziach którzy w nią grają, bo tak.

Trochę odklejka.

11.05.2026 18:17
5.11
odpowiedz
nicosław
39
Pretorianin

Ergo Odklejką to jest twierdzenie, że nikt nie próbuje nikomu wmawiać, to gra wybitna. Sama chwali się w materiałach promocyjnych ocenami 10/10 i 9/10 od recenzentów, w tym od takich mocarnych autorytetów jak IGN. Gra oceniana jako wybitna, a to nawet trudno nazwać grą, ze względu na to, że nie spełnia definicji. To powinno być oceniane jako film albo zabawa (ze względu na brak wyzwania), bo w kategorii gier to jest to 0/10.

11.05.2026 18:31
Ergo
5.12
1
odpowiedz
Ergo
105
Senator

W swoim gatunku. Ja wiem, że myślenie jest ciężkie, ale bez przesady.
A tym komentarzem jeszcze bardziej się odklejasz.

post wyedytowany przez Ergo 2026-05-11 18:35:07
11.05.2026 18:43
5.13
odpowiedz
nicosław
39
Pretorianin

Ergo W jakim gatunku? Cały jej gameplay, czyli możliwość chodzenia i klikania w element interaktywny, ewentualnie jeżdżenia na jakimś wehikule, nie pozwala jej zaklasyfikować do żadnego gatunku gier. Bo to nie jest nawet gra.

11.05.2026 19:16
Ergo
5.14
1
odpowiedz
Ergo
105
Senator

nicosław No jest to słabe i co w związku z tym? Ludzie kupują i dobrze się bawią.
Gatunek gier przygodowych point&click czy coś w tym stylu.

Podaj mi uniwersalną definicję gry? Gra to program i tym też jest Mixtape.

Jeśli jest na takie "gry" nisza to nic w tym złego, a ty się oburzasz jakby ktoś cię skrzywdził wydając tę grę.

11.05.2026 19:38
Drenz
5.15
1
odpowiedz
Drenz
49
Senator

Cały jej gameplay, czyli możliwość chodzenia i klikania w element interaktywny, ewentualnie jeżdżenia na jakimś wehikule, nie pozwala jej zaklasyfikować do żadnego gatunku gier. Bo to nie jest nawet gra.

A czym jest, jeśli nie jest grą?

post wyedytowany przez Drenz 2026-05-11 19:39:08
11.05.2026 19:43
5.16
odpowiedz
nicosław
39
Pretorianin

Ergo

Gatunek gier przygodowych zakłada odpowiednie cechy gatunku: jest oparta na narracji, posiada element eksploracji i rozwiązywania zagadek. Mixtape posiada tylko jedną z tych cech, czyli oparcie o narracji. Nie posiada eksploracji i zagadek. Nie jest to więc gra przygodowa.

Wszystkie definicje gry zakładają istnienie wyzwania, kryterium zwycięstwa i porażki. Np. na angielskiej wikipedii można przeczytać, że gra to "czynność określona przez wyzwanie i zestaw reguł, zwykle wykonywana dla rozrywki, rywalizacji i rozwoju". Jeśli program komputerowy nie posiada wyzwania, to ciężko to nazwać grą. Mixtape nie posiada wyzwania większego niż zdolność obsługi komputera czy konsoli.

Nie oburzam się na tę grę. Jeśli już byłbym blisko uczuciu oburzenia, to na branżę grową, która coraz rzadziej wypuszcza gry wysokiej jakości, za to wynosi na piedestał takie produkcje, które nawet trudno nazwać grami, a bardziej produktami postgamingowymi.

11.05.2026 19:45
5.17
odpowiedz
nicosław
39
Pretorianin

Drenz

Jest programem komputerowym.

11.05.2026 19:57
Ergo
5.18
odpowiedz
Ergo
105
Senator

nicosław 

Jak się zgadzam z tym, że takie gry nie mają za bardzo sensu bo mało w tym "gry", tak nie rozumiem z czym ty walczysz?

To co, ktoś ma zabronić produkowania takich prostych gierek które bardziej się ogląda niż gra? Absurd.
Czy może recenzenci mają wystawiać takim grom ocenę 1/10?

W sumie to są chyba gry visual novel więc ta gra wpisuje się idealnie w ten gatunek.

11.05.2026 21:47
5.19
odpowiedz
nicosław
39
Pretorianin

Ergo

Ale dlaczego zakładasz, że ja o coś walczę, że chcę czegoś zakazać? Wyrażam swoją opinię na temat tej produkcji i - z tej perspektywy - na stan mediów growych, które się tym zachwycają. Po prostu warto wiedzieć, jaki typ ludzi pracuje na tych portalach, jaki typ ludzi zachwala kolejne samograje i wystawia im 9/10. Każdy może sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy mu to odpowiada, i tylko o to chodzi.

Nie, to nie jest visual novel, bo te gry stawiają przed graczem wybory, które wpływają na przebieg fabuły. Mixtape jesd do bólu liniowe. Możecie na siłę szukać jakichś dopasować gatunkowych, nawet możecie to nazywać grą wyścigową, bo się jeździ na deskorolce, ale prawda jest taka, że nie dopasujecie tego do żadnego gatunku, bo ta produkcja nie ma rzeczywistego gameplayu i wypadnie przez to z każdej ramy gatunkowej. To nie jest gra, to co najwyżej symulator gry.

10.05.2026 11:48
Wrzesień
👍
6
5
odpowiedz
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

Bardzo ciekawie to wygląda, chętnie zagram. Cieszę się, że soundtrack poszedł bardziej w tę stronę, bo np. to hipsterskie plumkanie na akustyku było jedną z rzeczy przez które odbiłem się od Life is Strange.

post wyedytowany przez Wrzesień 2026-05-10 11:49:28
10.05.2026 11:49
Czarny  Wilk
7
16
odpowiedz
1 odpowiedź
Czarny Wilk
150
Generał

GRYOnline.pl

Przed chwilą skończyłem. Myślałem że będzie to jeszcze jeden klon Life is Strange których ostatnio mam przesyt - Lost Records wisi mi od pół roku rozgrzebane w połowie i nie mogę się zabrać żeby dokończyć. Ale Mixtape okazało się mieć zupełnie inną energię i klimat, cudowną energię i klimat. Fantastyczny nostalgia trip i jak na razie moje największe pozytywne zaskoczenie roku.

13.05.2026 18:32
SmyQ23
7.1
odpowiedz
SmyQ23
40
Centurion

Czarny Wilk Polajkowanie postu Wilka zmusiło mnie do zastanowienia się czy na pewno jestem w odpowiednim obozie. xD

10.05.2026 13:19
8
odpowiedz
genocidegeneraI
22
Chorąży

mi się wydaje czy oni spierdolili to przewijanie kasety ołówkiem (będące jednym z bardziej interaktywnych elementów tej gry)?

10.05.2026 13:57
9
7
odpowiedz
5 odpowiedzi
MH-Kage
27
Pretorianin

Nie rozumiem hejtu jaki panuje w sieci na tę ''grę''. Owszem, może nie jest to do końca gra, i nie ma tutaj praktycznie gameplayu, ale w swojej kategorii jako interaktywne doświadczenie audiowizualne jest zrobione bardzo dobrze i nie widzę sensu tego krytykować.
Jak na 3 godziny doświadczenia, też cena nie jest zbyt wygórowana.

post wyedytowany przez MH-Kage 2026-05-10 13:59:00
10.05.2026 14:23
Silas1415
9.1
1
odpowiedz
Silas1415
31
Konsul

MH-Kage Może efekt tego, że za bardzo przez niektórych chwalona, niż na zdanie większości zasługuje... no i szczerze? Nie zdziwiłbym się, gdyby jakaś część graczy przez wzgląd polityczny miała tu już do gry uraz. Nawet nie wiem za wiele o fabule, ale jak tak bardzo kojarzy się z Life Is Strange, Paper Girls itd., ma w tagach LGBT, to może to niektórych mierzić niemiłosiernie i jakby już pewien typ "twórców" obrał ją sobie przez to na cel, to w ogóle bym się nie zdziwił.

10.05.2026 19:03
Chomik_W_Zbroi
9.2
1
odpowiedz
Chomik_W_Zbroi
2
Chorąży

Silas1415 Co to znaczy za bardzo chwalona? Kim jest ta "większość" (bo nie jej posiadaczami)? Za bardzo chwalony to był Marathon, gdzie sprzedaż, liczba graczy i oceny jakoś ze sobą nie grają, a nie niszowa gra, którą możesz doświadczyć w jeden wieczór.

10.05.2026 19:14
Silas1415
9.3
1
odpowiedz
Silas1415
31
Konsul

Chomik_W_Zbroi Ja tak tylko gdybam nad powodami krytyki, niż coś rzeczywiście zakładam, ale no widzę, że źle skonstruowałem zdanie i tak to można odebrać. Niemniej jednak często tak jest - coś jest mocno chwalone, jest właśnie w jakiejś niszy, a reakcja publiki (i tu może nie większość, ale często po prostu dość głośny tłum) to krzyk, że tytuł nie zasługuje to na taki poklask.

post wyedytowany przez Silas1415 2026-05-10 21:54:27
10.05.2026 19:20
Chomik_W_Zbroi
9.4
odpowiedz
Chomik_W_Zbroi
2
Chorąży

Silas1415 może tak być, na steam przydała by się funkcja wyfiltrowania bojówek z forów, ale może w końcu coś z tym zrobią, jak się czara przeleje

11.05.2026 14:43
darkhulk
9.5
odpowiedz
darkhulk
60
Pretorianin

Silas1415  Ponoć to było fałszywe dodane tag LGBT.

10.05.2026 14:16
ojtamojtam
10
7
odpowiedz
4 odpowiedzi
ojtamojtam
10
Centurion

Jako argument przeciw grze jest podawana tutaj większość graczy którzy oceniają ta grę negatywnie.

Jeżeli Ci gracze swoją opinię wyrabiaja tak samo jak niektórzy komentujący, tzn. po godzinie gry, a Ci którzy dają pozytywna ocene tą grę ukończyli, to wnioski wyciągnijcie sobie sami

post wyedytowany przez ojtamojtam 2026-05-10 14:17:52
10.05.2026 18:59
10.1
2
odpowiedz
SabiSabi
7
Legionista

Znaczy się - wystawiający pozytywne opinie mają swego rodzaju dysonans poznawczy i starają się udowodnić, że nie zmarnowali pieniędzy/czasu na kiepską produkcję?

11.05.2026 08:05
10.2
2
odpowiedz
michalcie
26
Chorąży

ojtamojtam To po jakim czasie masz prawo stwierdzić że gra kompletnie ci się nie podoba? Po przejściu połowy? Całości? Grę na 5h chyba można już oceniać po przejściu tych 20% bo szanse na to że nwm nudny system walki nagle stanie się super dynamiczny są bardzo małe. Generalnie jak pierwsze 2h danej gry nudzą a systemy męczą to po 30h prawdopodobnie też by tak było. Max co się rozwinie to fabuła i akurat fabułę można oceniać dopiero po skończeniu gry ale grafikę,muzykę czy inne systemy na spokonie po 1-2h można już ocenić

11.05.2026 13:34
tenad
10.3
2
odpowiedz
tenad
20
Pretorianin

michalcie rzetelnie po całej rozgrywce. Po godzienie to co najwyżej jestem w stanie stwierdzić że to gra nie dla mnie i ją zwracam na steam, a nie wymądrzam się w sieci...

11.05.2026 14:46
10.4
1
odpowiedz
michalcie
26
Chorąży

tenad No widzisz a ja akurat umiem ocenić grę po tej godzinie lub dwóch. Jaka jest jakość grafiki to widać od początku (tak, może są potem śliczne lokacje ale jak sam początek wygląda szpetnie to mogę spokojnie założyć że po 3h nie będzie nagle skoku jakościowego), jakość muzyki też można ocenić od początku (czy faktycznie wpada w ucho czy po prostu jest), system levelowania jesteś też wstanie ocenić i stwierdzić czy zamysł jest dobry czy jest tych skilli mało czy cokolwiek, jesteś wstanie ocenić optymalizację na twoim sprzęcie i całą masę innych elementów spokojnie można ocenić wcześniej bo one raczej nie walną 180 w czasie rozgrywki. Po 2h nie ocenisz fabuły czy długości gry ale takie podstawowe elementy jak najbardziej można.

10.05.2026 14:23
Bartuno96
11
5
odpowiedz
Bartuno96
51
Centurion

Bardzo pozytywne zaskoczenie! Poprzednia gra studia The Artful Escape też była wybitnym doświadczeniem audiowizualnym, ale tutaj dostajemy tego jeszcze więcej – i to na całego. Grafika i dźwięk są po prostu zachwycające! Wszystko razem tworzy tak spójną, wciągającą całość, że od pierwszych minut trudno się oderwać. Największym hitem jest dla mnie jednak atmosfera lat bananowego i beztroskiego USA z lat 80. Ten klimat, ta nostalgiczna, radosna energia – wszystko idealnie oddane. To coś, co zawsze mnie kupuje, a tutaj to działa. Gra staje się dzięki temu czymś więcej niż tylko produkcją – to prawdziwa podróż w czasie, która pachnie winylem i beztroską wolnością tamtych lat.

Czego chcieć więcej? Jedyny minus tej gry to to, że mogłaby potrwać o 1–2 godziny dłużej, bo po jej ukończeniu zostaje mi lekkie poczucie niedosytu.

post wyedytowany przez Bartuno96 2026-05-10 14:25:37
10.05.2026 14:37
adam11$13
👍
12
1
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Wygląda prześlicznie - na pewno sprawdzę.

10.05.2026 18:17
JohnDoe666
14
4
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Skończyłem dzisiaj przed południem. Niesamowita rzecz. Jest dla mnie absolutnie jasne skąd te wszystkie zachwyty. Myślałem o tym żeby wrócić do gry bo pewnie łatwo w niej wbić "calaka" i pewnie kiedyś to zrobię, ale narazie chcę zostawić sobie w głowie wspomnienie tego jednego przejścia. Na pewno będę o tej grze dużo myślał.

10.05.2026 18:55
Chomik_W_Zbroi
15
4
odpowiedz
Chomik_W_Zbroi
2
Chorąży

Bardzo fajne doświadczenie. Ukończyłem grę, żadnego woke tam nie widziałem, najwięcej krzyczą ci co nawet nie zagrali i widać to tu, czy w komentarzach na steam. Każdy ma prawo do własnego gustu, ale krytyka powinna opierać się na faktach z rozgrywki, a nie na uprzedzeniach.

10.05.2026 19:11
Chomik_W_Zbroi
16
2
odpowiedz
Chomik_W_Zbroi
2
Chorąży

93% pozytywnych ocen (steam) to całkiem niezły wynik wykręcili

10.05.2026 20:02
Kwisatz_Haderach
😍
17
9
odpowiedz
Kwisatz_Haderach
26
GIT GUD or die trying

Via Tenor

No wezcie mie czymejcie! Ale to dobre bylo!

Niesamowity "nostalgia trip", chwilami mocno grajacy na strunach, o ktorych czlowiek zapomnial ze je wogole posiada (i sie dziwi ze jeszcze potrafia wydawac dzwieki).
Proste, ale mocno chwytajace za serce. Mimo ze nie przezywalem dziecinstwa w juesej, nie ma zadnych problemow zeby wczuc sie i zidentyfikowac z tym co dzieje sie na ekranie. I oczywiscie z tym co slychac w glosnikach, bo muzyka tutaj to rowniez glowny bohater.

Gra to w sumie ciezko nazwac, ale bardzo fajne... doswiadczenie.
Drugi (po Dispatch) moment w tym roku o ktorym nie wiedzialem, ze go chce i potrzebuje. ;) ;)

post wyedytowany przez Kwisatz_Haderach 2026-05-10 20:09:24
10.05.2026 21:08
ZjemCie18
18
1
odpowiedz
ZjemCie18
14
Centurion

Obadam ,dodane do listy życzeń.

11.05.2026 13:12
19
1
odpowiedz
Szto91
22
Centurion

Kolejny WOKE kupsztal, gol 9/10 IGN 9/10 no przecież wy kochacie te klimaty !

11.05.2026 13:17
20
3
odpowiedz
1 odpowiedź
GrifterManiac
1
Junior

ta gra to najnudniejsza rzecz na świecie. Dla kogo niby jest ta "gra". Czy to wg jest gra?
Nawet jako telltale wychodzi słabo, slaba ekspozycja historii. Dziwne decyzje dla animacji postaci.
Ani to gra, ani to dobry film. Serio, recenzje to są jakieś żarty. Goty 10/10. 
drodzy "dziennikarskie". Przeczytajcie definicje recenzji dziennikarskiej i powrot do podstwowki

11.05.2026 13:37
tenad
20.1
3
odpowiedz
tenad
20
Pretorianin

GrifterManiac może po prostu nie dla Ciebie?

Czemu nie jesteś w stanie zaakcpetować, że są ludzie którym się podoba. Jak widać niemało, choć to pewnie gra dla specyficznej grupy odbiorców.

Czy latasz też po forach/grupach kulinarnych, żeby krytykować każdą jedną potrawę która ci nie smakuje? Wyzywasz wszystkich tych którym smakuje to co Tobie nie smakuje?

11.05.2026 13:19
benVrzeka
21
1
odpowiedz
1 odpowiedź
benVrzeka
36
Chorąży

"skonfrontować się z własną krótkowzrocznością, strachem przed utratą kontroli, małostkowością i głupią brawurą."
Że niby gdzie?

11.05.2026 13:22
21.1
odpowiedz
GrifterManiac
1
Junior

benVrzeka dokladnie

11.05.2026 13:21
22
1
odpowiedz
GrifterManiac
1
Junior

chyba juz wiem dla kogoto gra:
Jesli nie miales wystarczajaco przytulen jako dziecko czy nastolatek a teraz masz 30 plus lat. Odnajdziesz sie swietnie. 
Jest to smutne

11.05.2026 14:37
23
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Olilvun_NPC
1
Legionista

Szacunkowy czas gry 5 godzin? Gra na jeden wieczór, gdzie najpewniej po pewnym czasie całkowicie o niej zapomnimy.

11.05.2026 15:34
23.1
2
odpowiedz
tomekxs
1
Junior

zirek a po co dłużej? Przy takiej liczbie gier, to bardzo spoko czas...

11.05.2026 20:28
pieterkov
24
2
odpowiedz
pieterkov
169
Senator

Niestety zgadzam się z negatywnymi ocenami. Gra na 3 godziny, z czego po godzinie macie już dość. Gameplay to bieganie i zjeżdżanie na deskorolce oraz oglądanie zdjęć na ścianach pokoju. Nie ma tam w zasadzie historii, postacie są nudne i nie angażujące. Już bloom and rage było ciekawsze bo tam chociaż była fajna historia pomimo durnych postaci. No jak dla mnie to nie umywa się to do pierwszego life is strange, sorry.

12.05.2026 09:04
T_bone
25
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
T_bone
281
CMDR

GRYOnline.plNewsroom

Biorąc pod uwagę, że to gra o amerykańskich nastolatkach i szkole w latach 90., istnieje duży potencjał, że dwójka będzie rozgrywać się w latach 2000. i będzie już strzelanką, a główna bohaterka będzie słuchać P.O.D., Papa Roach i Slipknota.

post wyedytowany przez T_bone 2026-05-12 09:05:22
12.05.2026 10:00
VoidCosmonaut
😁
25.1
odpowiedz
VoidCosmonaut
7
Pretorianin

Jako pierwsze DLC będzie zatłoczone kino, a jednym z przedmiotów kosmetycznych będzie maska Bane'a.

12.05.2026 10:05
T_bone
25.2
1
odpowiedz
T_bone
281
CMDR

GRYOnline.plNewsroom

Właśnie tak wyglądałaby współpraca Annapurna Interactive z polskim Destructive Creations.

13.05.2026 09:08
adam11$13
25.3
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Via Tenor

dwójka będzie rozgrywać się w latach 2000. i będzie już strzelanką, a główna bohaterka będzie słuchać P.O.D., Papa Roach i Slipknota.

12.05.2026 19:19
-=Esiu=-
26
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Pewnie kiedyś wypróbuję, ale po opiniach/filmikach widzę, że tak wygląda legendarny "SAMOGRAJ", czyli coś o co ciągle jest oskarżane Sony przy wypuszczaniu swoich gier...  To nawet w Heavy Rain się więcej robi niż w Mixtape :DDD

13.05.2026 15:02
Sebo1020
27
odpowiedz
Sebo1020
196
Senator

Tytuł przetestowałem w game pasie i po spędzeniu z pół godzinki, stwierdzam, że to nie dla mnie, na plus wizualnie "gra" prezentuje się świetnie, natomiast na minus odrzuciła mnie poklatkowa animacja bohaterów, mały stopień samej rozgrywki a sama historia bardzo usilnie bazuje tylko i wyłącznie na nostalgii, aż tak do porzygu, natomiast główna bohaterka zaczęła mi przypominać szkolnego hipstera z lat szkolnych, co to tylko akceptował kino nie mainstreamowe, bo tylko w takim czuć prawdziwą głębię...

post wyedytowany przez Sebo1020 2026-05-13 15:04:05
13.05.2026 18:30
SmyQ23
28
2
odpowiedz
SmyQ23
40
Centurion

Bawiłem się świetnie. A szczekacze niech szczekają dalej xD

14.05.2026 12:44
29
odpowiedz
Lukxxx
238
Generał

No nie, tyle to nie.

Fajna gra w tym czym jest. Trzeba przyznać, że mocno dopracowana, co bardzo cenię - jako że cenię mój czas. Tylko tyle i aż tyle. 7.5/10

15.05.2026 01:14
VoidCosmonaut
31
odpowiedz
VoidCosmonaut
7
Pretorianin
Wideo

Idealne podsumowanie tego crapa:
https://youtu.be/pL2cZK1y9aU?si=lL78IrpZoYAucrUa

27.05.2026 09:39
32
odpowiedz
Snadris
1
Junior

Te gre przechodzi się w 3h o ile można nazwać ten wytwór grą. "Wybory" nie mają żadnego większęgo znaczenia nie ma w tym produkcie nic ciekawego oprócz ścieżki audio, która w wiekszości tytułów zazwyczaj dowozi co jak co, ale na ścieżki audio nie ma co narzekać w gamingu. Za to gamepleyowo tu nic nie znajdziemy jest to bardziej 3 godzinny film interaktywny za 60 pln niż gra przygodowa.

post wyedytowany przez Snadris 2026-05-27 09:39:40
Forum Forum Gry Przygodowe
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl