Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2009, 14:45

autor: Jiker

Wieści ze świata (The Sims 3, Assassin's Creed II, FIFA 09) 4/06/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: bojkot Left 4 Dead 2, nagie The Sims 3, premiera Wolfenstein 3D w Xbox Live Arcade i PlayStation Store, Peter Molynuex dyrektorem kreatywnym Microsoft Game Studios i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: bojkot Left 4 Dead 2, nagie The Sims 3, premiera Wolfenstein 3D w Xbox Live Arcade i PlayStation Store, Peter Molynuex dyrektorem kreatywnym Microsoft Game Studios i inne. Zapraszamy do lektury.

Huxley

MMOFPS Huxley: The Dystopia wszedł w fazę zamkniętych beta-testów. Przez najbliższe dni mogą w nich brać udział wyłącznie subskrybenci FilePlanet, lecz niebawem dołączą do nich pozostali chętni. Pełna wersja zadebiutuje pod koniec bieżącego roku.

Left 4 Dead 2

Ponad 4,000 użytkowników Steama zapisało się już do grupy L4D2 Boycott, założonej w celu zbojkotowania kontynuacji popularnej strzelaniny z rozbudowanym trybem kooperacji. Jako główny powód tego swoistego strajku podają oni fakt, że druga część L4D miała być pierwotnie pierwszym sporej wielkości rozszerzeniem do oryginału, lecz z chęci zysku Valve zdecydowało się na przemianowanie go na Left 4 Dead 2 i sprzedawanie za sumę kilkudziesięciu dolarów. Dwójka trafi do sklepów w listopadzie bieżącego roku. Gra zostanie wydana na pecety i Xboksa 360.

Xbox Live Arcade

Wszyscy fani oryginalnego Wolfenstein 3D powinni wysupłać ze swych kieszeni 400 punktów MS (5 dolarów w przypadku PlayStation Store) na zakup usprawnionego hitu id Software. Trafił on właśnie do oferty Xbox Live Arcade i PlayStation Store.

Peter Molynuex

Jak donosi serwis GameIndustry.biz, Peter Molynuex dostał promocję na stanowisko dyrektora kreatywnego firmy Microsoft Game Studios. Słynny projektant ma oferować wsparcie dla wszystkich firm współpracujących z Microsoftem przy produkcji gier na Xboksa 360.

UFC 2009

W ciągu dwóch tygodni do sklepów trafiły już ponad dwa miliony egzemplarzy gry walki UFC 2009. Silna promocja tytułu w światowych mediach jak widać bardzo mu pomogła. Nie bez znaczenia były również wysokie oceny – obie wersje (X360, PS3) zdobyły noty na poziomie 80%.

Stany Zjednoczone

Organizacja ESA dowodzi w raporcie Essential Facts About the Computer and Video Game Industry 2009, że w gry na konsolach gra już 68% amerykańskich rodzin. 42% z nich posiada konsolę (26% rodzin gra zatem u przyjaciół), średni wiek amerykańskiego gracza to 35 lat. 43% spośród wszystkich osób grających to kobiety.

FIFA 09

Fani FIFA 09 rozegrali już 275 milionów sieciowych meczy, informuje Electronic Arts. Wynik ten osiągnięty został w okresie od września 2008 roku do czerwca 2009 roku. Czy FIFA 10, która zadebiutuje na rynku tej jesieni, poprawi ten rezultat?

Nintendo

Jeszcze tego lata do sprzedaży w Japonii trafią nowe wersje Wii (w całości czarna, 1 sierpnia) oraz Nintendo DSi (czerwona, 11 lipca). Przy okazji Satoru Iwata wyznał w wywiadzie dla CNBC, że Nintendo było bliskie wprowadzenia na rynek w ostatnich trzech latach nowego modelu przenośnej konsoli, lecz nie zdecydowało się na to. Przy okazji zaznaczył, że nie był to pierwszy taki przypadek w historii japońskiego koncernu.

Wieści ze świata (The Sims 3, Assassin's Creed II, FIFA 09) 4/06/09 - ilustracja #1

Assassin’s Creed II

Kompozytorem muzyki do Assassin’s Creed II będzie Jesper Kyd, autor ścieżki dźwiękowej do części pierwszej. Premiera przygód Ezio nastąpi 17 listopada.

Saw

W Jigsawa w grze Piła wcieli się Tobin Bell, który odgrywał tę rolę we wszystkich dotychczasowych filmach z serii. Saw zostanie wydane w październiku 2009 roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Producentem i wydawcą jest firma Konami.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Aliens vs Predator

BioShock 2

Silent Hill: Shattered Memories

Uncharted 2: Among Thieves

Homefront

Darksiders: Wrath of War

Academy of Champions

Cloudy with a Chance of Meatballs

C.O.P. The Recruit

Might & Magic Clash of Heroes

Rabbids Go Home

Red Steel 2

Shaun White Snowboarding: World Stage

TMNT - Teenage Mutant Ninja Turtles

Medieval Games

Fallout 3: Point Lookout

MAG: Massive Action Game

Gran Turismo Mobile

Alpha Protocol

Cars Race-O-Rama Wii

Cars Race-O-Rama X360

Cars Race-O-Rama PS2

Metal Gear Solid: Peace Walker

Wolfenstein

Muramasa: The Demon Blade

The Legend of Zelda: Spirit Tracks

Jak and Daxter: The Lost Frontier

Star Wars: The Old Republic

Raven Squad: Operation Hidden Dagger

Just Cause 2

Castlevania: Lords of Shadow

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

E3 - najgorętsze gry i zwiastuny (dzień 2)

Final Fantasy XIV - E3 2009

NHL 10 - E3 2009

Fallout 3: Point Lookout - E3 2009

Wipeout HD - E3 2009 - Fury

Dragon Age: Origins - E3 2009

Mini Ninjas - E3 2009

gry