Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Rutherford Alcock oraz Bliźnię Miecza? Rise of the Ronin poradnik, porady

Rutherford Alcock oraz Bliźnię Miecza to 2 bossów, których spotkacie w głównej misji Ognisty atak w grze Rise of the Ronin. Ta strona poradnika opisuje starcie z parą bossów przed płonącą posiadłością w regionie Edo.

Ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia 2024

Niedługo po rozpoczęciu drugiego aktu kampanii gry Rise of the Ronin Wasz bohater musi zmierzyć się z parą silnych bossów - to Bliźnię Miecza i Rutherford Alcock z misji fabularnej Ognisty atak z krainy Edo. W naszym poradniku podpowiadamy m.in. jak reagować na próby zatrucia bohatera przez Alcocka, jak może wpłynąć na bitwę rozbłysk ki oraz jak reagować na niebezpieczne czerwone ataki Bliźnięcia Miecza.

Odblokowanie konfrontacji w Edo

1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Rutherford Alcock oraz Bliźnię Miecza? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Musicie awansować w głównej fabule do drugiego aktu kampanii, który rozgrywa się w drugim regionie Edo. W początkowej części tego rozdziału rozpoczniecie główną misję Ognisty atak.
 2. W ramach misji musicie najpierw przebić się przez duży plac budowy i następnie dotrzeć do dużego płonącego budynku na wzgórzu. W miejscu z obrazka znajdziecie sztandar do zapisania postępów i po ominięciu kolejnej barykady rozpocznie się pojedynek.

Opis pojedynku z Alcockiem i Bliźnięciem Miecza

2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Rutherford Alcock oraz Bliźnię Miecza? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Do pokonania jest 2 bossów w ramach jednego starcia. Po swojej stronie możecie mieć maksymalnie 2 sojuszników. Skupcie się na którymś z bossów, by jak najszybciej doprowadzić do sytuacji walki z tylko jednym bossem.
 2. W początkowej części starcia warto używać liny z kotwiczką do chwytania czerwonych beczek, których jest sporo w okolicy. Ciskajcie nimi, by eksplodowały w momencie kontaktu. Jeśli zostaną zniszczone w inny sposób, to stracicie szansę na łatwe osłabienie wrogów.
3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Rutherford Alcock oraz Bliźnię Miecza? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Uważajcie na ataki dystansowe Alcocka. Białe pociski jednorazowo odbierają punkty zdrowia, ale zielone strzałki mogą zatruć bohatera. Warto mieć w gotowości odpowiedni typ lekarstwa na truciznę. Może ono zatrzymać proces tracenia kolejnych punktów zdrowia.
 2. Alcock może również rzucać trującymi bombami i starajcie się szybko oddalać od miejsc, w których mają eksplodować.
4 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Rutherford Alcock oraz Bliźnię Miecza? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Rutherford może aktywować rozbłysk Ki, który rozpoznacie po zapaleniu się jego broni białej i zmianie koloru paska ki. Dla przypomnienia stan ten wzmacnia bossa i jego ataki. Starajcie się wykonywać kontry, które będą mogły wyczerpywać pasek ki bossa. Pozwoli to docelowo na wyprowadzenie go z tego niebezpiecznego stanu.
 2. Wasz bohater również może skorzystać z rozbłysku ki i gotowość do jego użycia symbolizuje kombinacja przycisków Trójkąt+Kółko nad paskiem ki protagonisty. Wykorzystajcie ten silny stan, by zadać jak najwięcej obrażeń przed jego zakończeniem.
5 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Rutherford Alcock oraz Bliźnię Miecza? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W przypadku Bliźnięcia Miecza powinniście pamiętać jeszcze poprzednią konfrontację z budynku konsulatu w Jokohamie. Boss ten jest bardzo zwinny i jego serie ataków są trudne do zatrzymania.
 2. W szczególności uważajcie na czerwone ataki Bliźnięcia, które zakładają m.in. używanie liny z kotwiczką czy katapultowanie się w stronę bohatera. Bezpieczniej będzie część z nich uniknąć i nie ryzykować z parowaniem.
 3. Wykorzystujcie to, że Bliźnię Miecza może walczyć z Waszymi towarzyszami i wyprowadzajcie wtedy łatwe ataki. Leczcie też poległych sojuszników. Bitwa nie zakończy się pokonaniem Bliźnięcia Miecza i zmierzycie się z nim w kolejnych starciach w przyszłości.