Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Kreator postaci Rise of the Ronin poradnik, porady

Rise of the Ronin posiada rozbudowany kreator postaci. Nasz poradnik wyjaśnia dlaczego tworzy się 2 postacie, jakie są główne kroki kreatora, czym jest geneza Ostrza, jak zapisywać wygląd i korzystać z kodów tworzenia postaci, a także czy można zmienić później wygląd protagonisty i jego wyposażenia.

Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2024

Kreator postaci pozwoli Wam na granie wymarzonymi bohaterami w Rise of the Ronin. Na tej stronie poradnika opisujemy stworzenie 2 bohaterów - bliźniąt Miecza, jakie są funkcje kreatora i czy można zapisać wygląd bohatera, jak działają kody postaci, na co wpływa geneza Ostrza, jak zmienić wygląd protagonisty w dalszej części gry i czy można też zmieniać sam wygląd broni i pancerzy.

Na stronie są niewielkie spojlery na temat ogólnych założeń 2 głównych postaci i wyboru grywalnego protagonisty. Nie zdradzamy żadnych szczegółów o dalszych losach poszczególnych Bliźniąt Miecza.

Utworzenie 2 postaci - Bliźnięta Miecza

1 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Kreator włączy się po uruchomieniu nowej gry i wybraniu poziomu trudności. Jego najważniejszym założeniem jest to, że musicie stworzyć 2 postacie - to Bliźnięta Miecza.
 2. W początkowej części prologu gra pozwoli Wam przełączać się pomiędzy bliźniętami. W dalszej części wprowadzenia do kampanii musicie jednak wybrać 1 z 2 bohaterów, który stanie się on głównym protagonistą.
2 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Kreator zawiera sporo opcji ustalenia wyglądu obu bohaterów - możecie wpłynąć m.in. na ich kolor skóry, budowę ciała, wygląd twarzy, włosy, makijaż czy barwę głosu.
 2. Są to wszystko wybory kosmetyczne i nie mają one wpływu na sposób poruszania się czy zręczność danej postaci.

Czy można grać kobiecą postacią?

3 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Gra domyślnie proponuje żeby stworzonymi postaciami byli mężczyzna i kobieta. Macie pełną swobodę dostosowania płci bohaterów do Waszych preferencji. Możecie np. alternatywnie stworzyć 2 postacie męskie lub 2 postacie żeńskie.
 2. Gra Rise of the Ronin pozwala przejść całą kampanię grając jako kobieta lub jako mężczyzna.

Zapisywanie bohaterów i kody tworzenia postaci

4 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Stworzone postacie możecie lokalnie zapisać i służy do tego opcja Zapisz/wczytaj ustawienia. Wybierzcie wolny slot i opcję zapisu. Musicie oddzielnie zapisać każde z bliźniąt, tzn. na osobnych slotach.
 2. Z tego samego menu możecie wybierać zapisane wizerunki postaci - wyświetli się rozwijane menu (powyższy obrazek). Pozwala ono wczytać wygląd bohatera, zmienić nazwę pliku lub skasować dany zapis.
5 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
6 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Dostępne są również opcje tworzenia kodów. Pozwalają one na wygenerowanie kombinacji znaków, która jest unikalna dla danego wizerunku bohatera stworzonego w kreatorze.
 2. Własnoręcznie stworzone postacie możecie zapisywać w menu Zarządzanie kodami, przy czym generowanie kodów jest możliwe tylko w trybie online, bo Wasza postać zostanie wysłana na serwery gry. Na ekranie wyświetlany zostanie unikalny ciąg znaków - kod postaci. Gra zaproponuje dodatkowo utworzenie screenshota z tym kodem, który zostanie zapisany na dysku konsoli.
7 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Osobna funkcja Wpisz kod pozwala na wczytanie postaci poprzez ręczne wpisanie kombinacji. Może to być kombinacja, którą sami wygenerowaliście lub kod na wygląd bohatera od innego gracza, który możecie np. znaleźć w Internecie lub otrzymać od znajomego.
 2. Kod zawsze rozpoczyna się od RRP- i musicie następnie wprowadzić resztę kodu, która jest unikalna dla każdego wizerunku postaci.

Wybranie genezy Ostrza

8 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Druga główna część kreatora to wybór genezy Ostrza. Jest to ważniejsze, bo wpłynie na startowe statystyki bohaterów.
 2. Dla każdej z 4 głównych genez Ostrza (Zabójca, Niszczyciel, Uwodziciel, Saper) możecie podejrzeć bazowe wartości 4 atrybutów (Siła, Zręczność, Urok, Intelekt). Dowiecie się też o startowej umiejętności specjalnej oraz o zalecanych typach broni.
 3. Są też 2 alternatywy. Opcja Początkujący oferuje brak specjalizacji i dostęp do szerokiego wachlarza umiejętności specjalnych. Bazowe atrybuty są jednak gorsze. Opcja Brak genezy ostrza to wybór wyłącznie dla doświadczonych graczy, którzy celowo szukają dodatkowego wyzwania. Na start otrzymacie jedynie podstawowe umiejętności i bardzo niskie wartości głównych atrybutów.
9 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Po rozpoczęciu pierwszej głównej misji Wioska Ukrytych Ostrzy otrzymacie dostęp do podstawowych typów oręża. Możecie potestować różne bronie na manekinach, co powinno ułatwić Wam wybór.
 2. Zanim opuścicie obszar treningowy gra pozwoli na zmianę genezy Ostrza. Skorzystajcie z tej opcji jeśli np. nie odpowiadają Wam rekomendowane bronie. Nie musicie rozpoczynać całej gry od nowa, by przejść ponownie przez wszystkie kroki kreatora.

Jak zmienić wygląd postaci w dalszej części gry?

10 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Wygląd bliźniąt Miecza nie jest ostateczny. Gra pozwoli Wam go później zmienić, także dla tego z bliźniąt, którego nie wybraliście jako Waszą główną postać.
 2. W ramach głównego zadania Podążaj za Bliźnięciem Miecza doprowadzicie do odblokowania długiego domu w Jokohamie - miejsce to stanie się pierwszym domem dla głównego bohatera.
 3. W głównym menu długiego domu wybierzcie zakładkę Relaks i pozycję Wygląd. Ponownie załaduje się kreator postaci.

Zmiana wyglądu wyposażenia

11 - Rise of the Ronin: Kreator postaci - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W tej samej zakładce jest też pozycja Personalizacja i jej zastosowaniem jest możliwość zmiany wyglądu wyposażenia bohatera.
 2. Możecie nadawać nowy wygląd Waszym broniom i elementom pancerza na bazie wszystkich przedmiotów, które wcześniej pozyskaliście, także tych, których nie macie aktualnie w ekwipunku. Zmiana wyglądu sprzętu nie zmieni jego statystyk i jest wyłącznie kosmetyczna. Możecie też wybrać opcję przywrócenia domyślnego wyglądu dla danego elementu wyposażenia.