Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Bliźnię Miecza w Kioto w akcie 3? Rise of the Ronin poradnik, porady

Bliźnię Miecza pojawia się dwukrotnie w regionie Kioto i na tej stronie poradnika opisaliśmy drugie starcie z tym bossem z misji Incydent w gospodzie Omi – to pojedynek na piętrze gospody w rozdziale 3.

Ostatnia aktualizacja: 5 kwietnia 2024

Incydent w gospodzie Omi to główny quest z gry Rise of the Ronin, w którym Wasza postać musi po raz kolejny zwyciężyć starcie z bossem Bliźnię Miecza. W naszym poradniku opisaliśmy pojedynek z jednego z pomieszczeń gospody Omi, który rozegracie w regionie Kioto podczas zaliczania 3 rozdziału kampanii.

}Poprzednią konfrontację z Bliźnięciem w regionie Kioto opisaliśmy na osobnej stronie poradnika - Bliźnię Miecza w Kioto (akt 2). Było to starcie kończące drugi rozdział kampanii.

Ponowne spotkanie Bliźnięcia Miecza w Kioto w akcie 3

1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Bliźnię Miecza w Kioto w akcie 3? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. W dalszej części aktu 3 rozgrywanego w regionie Kioto musicie przystąpić do głównej misji Incydent w gospodzie Omi - to quest z odnalezienia Ryomy.
  2. Trzeba zaliczyć przeprawę przez gospodę okupowaną przez siły wroga i na swojej drodze napotkacie m.in. minibossów Toshimichi Okubo i Aritomo Yamagata. Docelowo musicie przedostać się na piętro gospody. W miejscu z obrazka jest sztandar do uzupełnienia zapasów i zapisania gry. W okolicy są drzwi - po otwarciu ich znajdziecie ciężko rannego Ryomę i pojawi się Bliźnię Miecza.

Jak wygrać starcie z Bliźnięciem Miecza w gospodzie?

2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Bliźnię Miecza w Kioto w akcie 3? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Identycznie do poprzedniego starcia z aktu 2 Bliźnię Miecza może naelektryzować swoją broń i stwarza to ryzyko otrzymywania dodatkowych obrażeń od elektryczności, które mogą utrzymywać się przez pewien czas.
  2. Pamiętajcie również o tym, że Bliźnię Miecza może parować Wasze ataki. Po zauważeniu tego typu reakcji bossa zakończcie sekwencję żeby nie stać się łatwym celem po wyczerpaniu całego ki. Poczekajcie na kolejny atak Bliźnięcia z zamiarem zatrzymania lub uniknięcia go.
3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Bliźnię Miecza w Kioto w akcie 3? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Pomimo ograniczonej przestrzeni w gospodzie Bliźnię Miecza może wykonać skok i następnie odpalić atak z powietrza. Jego zatrzymanie parowaniem wymaga błyskawicznej reakcji i w rezultacie o wiele bezpieczniej będzie zdecydować się na unik.
4 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Bliźnię Miecza w Kioto w akcie 3? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Wśród czerwonych ataków Bliźnięcia Miecza jest m.in. szarża - przykładowy moment ładowania jej pokazuje dołączony obrazek.
  2. W przypadku powodzenia szarży boss może podrzucić bohatera w powietrze i następnie z dużą siłą uderzyć nim w ziemię. Boss może wykonać ten atak także z większej odległości i da Wam to wtedy więcej czasu na parowanie lub unik.
5 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Bliźnię Miecza w Kioto w akcie 3? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Bliźnię Miecza może okazjonalnie stosować ataki dystansowe. Są wśród nich zarówno zwykłe ataki, jak i czerwony atak z lecącym większym pociskiem (przykład na obrazku). Unikanie lub parowanie szczególnie tych drugich jest ważne.
  2. Także i tym razem nie możecie ostatecznie pokonać Bliźnięcia Miecza. Czeka Was w przyszłości jeszcze jedno starcie z tym bossem.