Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Kamezo Iwata oraz Tsurunosuke Tachiki? Rise of the Ronin poradnik, porady

Kamezo Iwata i Tsurunosuke Tachiki to bossowie, którzy przeszkodzą Wam w dotarciu do Kioto w grze Rise of the Ronin. Na tej stronie poradnika opisaliśmy starcie z 2 bossami z misji fabularnej Osobliwy sojusz.

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2024

Osobliwy sojusz to główny quest powiązany z pozbyciem się bandytów w trakcie podróży z Edo do Kioto w Rise of the Ronin. W poradniku opisaliśmy pojedynek z 2 bossami, którzy przeszkodzą Wam w podróży - są nimi Tsurunosuke Tachiki oraz Kamezo Iwata. Dowiecie się o zalecanej technice walki oraz o unikaniu silnych ataków bossów.

Spotkanie z bandytami w drodze z Edo do Kioto

1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Kamezo Iwata oraz Tsurunosuke Tachiki? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W końcowej części aktu 2 głównej kampanii główni bohaterowie wyruszają w podróż z regionu Edo do Kioto. W trakcie podróży traficie do osobnej małej lokacji Ejiri Post. Spotkacie w niej bandytów żądających zapłaty. Rozprawienie się z nimi to część głównej misji Osobliwy sojusz.
 2. Do zaliczenia jest przeprawa przez dużą część posterunku. Docelowo musicie dotrzeć do miejsca z obrazka - są tu sztandar do zachowania postępów i uzupełnienia zapasów, a także zaczep dla liny z kotwiczką. Użycie tego gadżetu przeniesienie Was do ostatniej lokacji posterunku.
 3. Początkowo spotkacie przywódcę bandytów Kamezo Iwatę i jego najbliższa obstawę. W dalszej części bitwy do walk dołączy drugi boss - Tsurunosuke Tachiki.

Jak pokonać parę bossów?

2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Kamezo Iwata oraz Tsurunosuke Tachiki? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Na polu bitwy znajdują się interaktywne bronie i zbiorniki - możecie chwytać je liną z kotwiczką i ciskać nimi w bossów lub w pozostałych wrogów. Trafienie może od razu zabić lub ogłuszyć podrzędnych bandytów.
 2. Proponujemy zająć się najpierw zwykłymi bandytami, by nie przeszkadzali Wam w dalszych walkach. Są oni na szczęście bardzo mało wytrzymali.
3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Kamezo Iwata oraz Tsurunosuke Tachiki? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Jednym z czerwonych ataków Iwaty jest szarża połączona z próbą złapania bohatera. Bezpieczniej jest wtedy odskoczyć do tyłu. Próba zatrzymania szarży perfekcyjnym parowaniem jest obarczona dużym ryzykiem.
 2. Kamezo może wykonywać też dwa silne uderzenia pod rząd i każde z nich jest osobnym czerwonym atakiem wymagającym uniknięcia lub sparowania.
4 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Kamezo Iwata oraz Tsurunosuke Tachiki? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W dalszej części pojedynku arena walk znajdzie się pod ostrzałem i odpowiada za niego drugi boss, który dołączył do walk - to Tsurunosuke Tachiki.
 2. Ostrzał możecie tymczasowo zatrzymać używając własnych broni dystansowych (najlepiej karabinu) i celując w głowę bossa. Tachiki ma jednak własny długi pasek zdrowia i nie pokonacie go łatwo bronią palną. Inny sposób na zatrzymanie ostrzału to użycie liny z kotwiczką - przyciągnijcie się do bossa lub zrzućcie go z rusztowania.
5 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Kamezo Iwata oraz Tsurunosuke Tachiki? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Niezależnie od wybranej metody skupcie się na pojedynczym bossie - polecamy dokończyć starcie z Iwatą, który na tym etapie walk powinien mieć znacznie mniej punktów zdrowia.
 2. Każdy z opisywanych bossów może aktywować rozbłysk ki i to sprawi oczywiście, że stanie się większym zagrożeniem. Starajcie się wtedy z parowaniami, by pozbawić danego bossa stanu zwiększonej siły ataków. Jeśli Wasz bohater może załączyć własny rozbłysk ki, to skorzystajcie z tej opcji i jak najlepiej ją spożytkujcie.
6 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Kamezo Iwata oraz Tsurunosuke Tachiki? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Tsurunosuke również posiada linkę i może się nią błyskawicznie przyciągnąć jeśli nie zdołacie zatrzymać tego (zwykłego) ataku. Jego czerwone ataki nie są za to bardzo problematyczne, przy czym w przypadku dużego skoku bezpieczniej jest odskoczyć w bok lub do tyłu.
 2. Pokonanie pary bossów zakończy quest i drużyna dokończy podróż do trzeciego regionu Kioto.