Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Czy można głaskać psy i koty? Rise of the Ronin poradnik, porady

Psy i koty pojawiają się w grze Rise of the Ronin. Z poradnika dowiecie się czy można je pogłaskać oraz jak działają związane z nimi opcjonalne aktywności Koci pomocnicy i Psi pielgrzymi.

Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2024

Gra Rise of the Ronin pozwala na pogłaskanie psa lub kota. Interakcje te mają również praktyczne zastosowania. Na tej stronie poradnika opisaliśmy m.in. gdzie szukać kotów, kiedy pojawiają się psy, a także na jakich zasadach funkcjonują mechaniki Koci pomocnicy i Psi pielgrzymi.

Głaskanie kotów i koci pomocnicy

1 - Rise of the Ronin: Czy można głaskać psy i koty? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Koty traktowane są w grze jako jedna z odmian sekretów - zwierzaki ukrywają się na mapie świata i możecie je odnajdywać, przybliżając się tym samym do zaliczenia każdego regionu w 100%.
 2. Po zbliżeniu się do kota powinniście usłyszeć miauczenie i na mapie pojawi się dodatkowa ikona kota. Zwierzaki te są często w trudno dostępnych miejscach, np. na dachu budynku czy szczycie wieży obserwacyjnej. Warto poczekać na odblokowanie lotni, a będziecie mogli łatwiej poszybować w stronę tych miejsc.
2 - Rise of the Ronin: Czy można głaskać psy i koty? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Do większości kotów możecie od razu zbliżyć się i je podnieść. Niektóre koty są płochliwe i trzeba się do nich zakraść - wciśnijcie lewą gałkę analogową i zbliżcie się do nich od tyłu. W razie wypłoszenia kota możecie spróbować ponownie w dalszej części gry.
 2. Podniesienie kota oprócz zaliczenia znajdźki nagradzane jest srebrną monetą - to jedna z walut w grze.
3 - Rise of the Ronin: Czy można głaskać psy i koty? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Po tym jak w głównej fabule zaliczycie misję Portret z dzielnicy rozkoszy na mapie pojawi się znacznik Zbieranie kotów.
 2. Po dotarciu do znacznika spotkacie Usugumo - to kurtyzana opiekująca się bezdomnymi kotami. Dowiecie się od niej o zasadach zbierania zwierząt i dodatkowo możecie kupować unikalne przedmioty. Mają one 2 wymagania - zebranie określonej liczby kotów oraz wydanie srebrnych monet. Mogą to być np. obiekty zwiększające na stałe statystyki bohatera czy rzadkie elementy ekwipunku.
4 - Rise of the Ronin: Czy można głaskać psy i koty? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Z rozmowy z Usugumo dowiecie się także o możliwości wynajmowania kotów za opłatą jako kompanów dla postaci ze świata gry.
 2. Podczas kolejnej wizyty w długim domu przejdźcie do zakładki Relaks, a pojawi się w niej nowa pozycja Koci pomocnicy.
5 - Rise of the Ronin: Czy można głaskać psy i koty? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Na ekranie pojawi się lista zleceń - osób chętnych do wynajęcia kotów. Wybierajcie te zlecenia, w których aktualne statystyki Kocich pomocników są wyższe od rekomendowanych statystyk. Wyświetlane są też przewidywane nagrody.
 2. Każde zlecenie trwa określony czas, np. 1 godzinę. W międzyczasie możecie zajmować się innymi czynnościami w grze. Otrzymacie powiadomienie, gdy dane zlecenie Kocich pomocników dobiegnie końca. Powróćcie wtedy do długiego domu. Na ekranie powitalnym wszystkie nagrody związane z Kocimi pomocnikami będą miały ikonę kota.

Głaskanie psów i psi pielgrzymi

6 - Rise of the Ronin: Czy można głaskać psy i koty? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Psów nie odnajduje się w identyczny sposób do kotów. Mogą one pojawiać się np. przy zleceniach fotograficznych, ale nie można ich wtedy pogłaskać.
 2. Podczas jednej z wizyt w Jokohamie pierwszy przyjaźnie nastawiony pies pojawi się przed długim domem (siedzibą bohatera). Możecie go wtedy pogłaskać i pojawi się NPC, który wyjaśni jak działają tzw. psi pielgrzymi.
7 - Rise of the Ronin: Czy można głaskać psy i koty? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Możecie podarować psu monety, a ten wyruszy z nimi na pielgrzymkę. Trwa ona określony czas, np. 1 godzinę. Zajmujcie się w międzyczasie innymi sprawami.
8 - Rise of the Ronin: Czy można głaskać psy i koty? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Im więcej monet podarowaliście psu (jednorazowo maksymalnie 10000), tym lepsze nagrody może Wam przynieść - mogą to być m.in. srebrne monety czy rzadkie elementy wyposażenia. Dowiecie się o tym na ekranie powitalnym długiego domu - wszystkie przedmioty związane z Psimi pielgrzymami mają ikonę psa (przykład na obrazku).
 2. Podczas pobytu w długim domu możecie wysyłać psa na kolejne pielgrzymki. Przejdźcie do zakładki Relaks, a pojawi się w niej nowa pozycja Psi pielgrzymi. W miarę awansowania w grze możecie też odnajdywać inne psy i nawiązywać z nimi przyjazne relacje.