Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak odblokować pierwszego wierzchowca i jak kupować konie? Rise of the Ronin poradnik, porady

Podróżowanie konno bardzo ułatwia eksplorację świata gry Rise of the Ronin. Z poradnika dowiecie się jak pozyskać pierwszego konia, jak zdobywać lepsze wierzchowce i jak dostosować wyposażenie konia w stajni.

Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2024

Jedną z Waszych pierwszych czynności po dotarciu na otwartą mapę świata gry Rise of the Ronin powinno być zdobycie pierwszego wierzchowca. Opisujemy jak otrzymać za darmo pierwszego konia, jak kupować najlepsze wierzchowce oraz jak dobrać tzw. rząd dla konia z poziomu stajni i jak zwiększyć dzięki temu statystyki związane z jazdą konną.

Jak zdobyć pierwszego konia?

1 - Rise of the Ronin: Jak odblokować pierwszego wierzchowca i jak kupować konie? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Pierwszego wierzchowca możecie otrzymać za darmo niedługo po zaliczeniu po zaliczeniu prologu i dotarciu na pierwszą mapę Jokohamy.
 2. W pierwszym regionie Honmoku natraficie na wioskę okupowaną przez bandytów - to jedna z aktywności z kategorii Porządek publiczny (powyższy obrazek). Pozbądźcie się wszystkich wrogów z wioski, by odzyskać nad nią kontrolę. Pojawią się w niej różne przyjaźnie nastawione postacie niezależne.
2 - Rise of the Ronin: Jak odblokować pierwszego wierzchowca i jak kupować konie? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W wiosce powinien pojawić się m.in. NPC z koniem - pokazuje go obrazek.
 2. Rozmowa z tą postacią doprowadzi do otrzymania fletu oraz odblokowania pierwszego konia - zostanie on przekazany bohaterowi bez żadnych dodatkowych opłat.
3 - Rise of the Ronin: Jak odblokować pierwszego wierzchowca i jak kupować konie? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Pozyskany flet polecamy umieścić w jednym ze slotów szybkiego wyboru. Pozwoli to Wam łatwo przyzywać wierzchowca pojedynczym wciśnięciem kierunku na krzyżaku.

Stajnie i zakup najlepszych koni

4 - Rise of the Ronin: Jak odblokować pierwszego wierzchowca i jak kupować konie? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Stajnie pozwalają na kupowanie nowych koni oraz na zmianę wyposażenia wierzchowców.
 2. Pierwsza przykładowa stajnia znajduje się w rejonie Ishikawa niedaleko miasta Jokohama - pokazuje ją dołączony obrazek.
5 - Rise of the Ronin: Jak odblokować pierwszego wierzchowca i jak kupować konie? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Za nowe konie płaci się srebrnymi monetami, a nie główną walutą. Srebrne monety możecie zdobywać m.in. za wybrane questy i aktywności (np. odnajdywanie kotów).
 2. Przy wyborze konia powinniście brać pod uwagę jego szybkość (sprawniejsze podróżowanie po mapie) i wytrzymałość (do staczania walk bez schodzenia z wierzchowca), a także dodatkowe premie do statystyk. W przypadku czarnego konia z obrazka są to m.in. silniejsze podstawowe ataki wykonywane z grzbietu konia.
 3. Posiadając więcej niż 1 konia możecie w stajni wybrać aktywnego wierzchowca - najlepiej żeby to był ten o najwyższych statystykach.

Wyposażenie dla konia

6 - Rise of the Ronin: Jak odblokować pierwszego wierzchowca i jak kupować konie? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Wyposażeniem dla wierzchowca jest tzw. rząd - możecie zakupić go w stajni lub zdobyć np. jako nagrodę za zaliczenie misji.
 2. Przykładowy lepszy rząd z naszego obrazka poprawia skuteczność ataków z łuku, a także zwiększa szybkość i maksymalną staminę wierzchowca.