Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak używać aparatu i robić zdjęcia? Rise of the Ronin poradnik, porady

Jak robić zdjęcia-znajdźki i zaliczać wyzwania fotograficzne w Rise of the Ronin? Z tej strony poradnika dowiecie się jak odblokować aparat, jak wykonywać poprawne zdjęcia oraz czy gra posiada wbudowany tryb fotograficzny.

Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2024

Do opcjonalnych aktywności i sekretów gry Rise of the Ronin zaliczają się między innymi zdjęcia i wyzwania fotograficznego. Ta strona poradnika wyjaśnia jak pozyskać aparat fotograficzny niezbędny do tego typu czynności. Podpowiadamy też jak wykonywać prawidłowe zdjęcia i jakie są przewidziane za nie nagrody. Główny opis ze strony uzupełnia informacja jak korzystać z trybu fotograficznego do łapania atrakcyjnych screenshotów z wyłączonym interfejsem.

Odblokowanie aparatu

1 - Rise of the Ronin: Jak używać aparatu i robić zdjęcia? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Aparat fotograficzny nie jest dostępny od momentu rozpoczęcia gry. Początkowo nie może więc zajmować się zdjęciami - znajdźkami lub aktywnościami.
 2. Zdobycie aparatu do robienia zdjęć to część głównej fabuły. W rozdziale 1 w Jokohamie docelowo rozpoczniecie główną misję Znalezienie aparatu, której zleceniodawcą jest wynalazca Igashichi Iizuka.
 3. W ramach wspomnianej misji musicie wykraść plany aparatu z wrogiego obozu. Wiąże się to z pokonaniem grupy bandytów i minibossa Mochisuke Kira. Po odnalezieniu i dostarczeniu planów otrzymacie prototyp aparatu i od razu przetestujecie jego działanie.

Jak robić zdjęcia?

2 - Rise of the Ronin: Jak używać aparatu i robić zdjęcia? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Dla wygody warto umieścić aparat w 1 z 4 slotów na przedmioty - pozwoli to Wam wybierać ten gadżet pojedynczym wciśnięciem przycisku na krzyżaku pada.
 2. Zdjęcia teoretycznie możecie robić wszędzie, ale najważniejsze są powiązane z nimi nowe znajdźki z mapy oznaczone ikoną aparatu. Pojawią się one też w odwiedzonych już obszarach.
 3. Przeglądajcie opisy zdjęć z mapy (Trójkąt po najechaniu na ikonę), bo mogą one mieć dodatkowe wymagania co do pory dnia czy warunków pogodowych (np. zrobienie zdjęcia w słoneczny dzień). W razie potrzeby możecie przyśpieszyć upływ czasu i opisaliśmy to na stronie Jak zmienić porę dnia?.
3 - Rise of the Ronin: Jak używać aparatu i robić zdjęcia? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Po dotarciu na miejsce wyjmijcie aparat i sprawcie żeby w kadrze znalazł się obiekt, budynek lub pejzaż z opisu sekretu. Musi pojawić się czerwony okrąg (przykład na obrazku) - dopiero wtedy wykonajcie zdjęcie i znajdźka zostanie zaliczona jako ukończona.

Studio fotograficzne i wyzwania fotograficzne

Od momentu zdobycia aparatu możecie odwiedzać studio fotograficzne - pierwszy taki budynek znajduje się w mieście Jokohama - Rise of the Ronin: Jak używać aparatu i robić zdjęcia? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

Od momentu zdobycia aparatu możecie odwiedzać studio fotograficzne - pierwszy taki budynek znajduje się w mieście Jokohama. Są tu 2 główne aktywności powiązane z robieniem zdjęć:

 1. Rozpoczynanie wyzwań fotograficznych - Każde przyjęte wyzwanie zostanie umieszczone w Waszym dzienniku. Musicie o odpowiedniej porze dnia dotrzeć do lokacji powiązanej z questem (żółty okrąg na mapie świata) i wykonać 1 lub kilka zdjęć z opisu wyzwania (np. znalezienie i sfotografowanie 4 psów). Nagrodami za zaliczanie wyzwań mogą być m.in. elementy wyposażenia, srebrne monety, dekoracje do długiego domu czy klejnoty Więzi.
4 - Rise of the Ronin: Jak używać aparatu i robić zdjęcia? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Odbieranie nagród za zdjęcia-znajdźki - Do zakupów dodatkowo potrzebne są srebrne monety. Kolejne przedmioty z listy odblokujecie w miarę poszerzania kolekcji zdjęć-znajdziek. Polecamy przede wszystkim kupować przedmioty jednorazowe do zwiększania statystyk bohatera.

Czy jest tryb fotograficzny?

5 - Rise of the Ronin: Jak używać aparatu i robić zdjęcia? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Tryb fotograficzny do robienia własnych zdjęć jest całkowicie niezależny od aparatu i dostępny od początku gry. Znajdziecie go w menu System.
 2. Dostępne są typowe ustawienia dla trybów foto z tego typu gier - możecie m.in. dokładnie ustawić położenie kamery, zmienić głębię ostrości, nałożyć na ekran różnorakie filtry czy wyłączyć wyświetlanie postaci lub innych elementów gry.
 3. Po przygotowaniu idealnego ujęcia możecie ukryć interfejs użytkownika (Kwadrat) i wcisnąć przycisk SHARE, by zapisać screenshota na dysku konsoli (będzie do oglądania poza grą).