Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Mistrzyni Ostrzy? Rise of the Ronin poradnik, porady

Podczas prologu gry Rise of the Ronin musicie dwukrotnie pokonać bossa Mistrzyni Ostrzy. Ta strona poradnika opisuje konfrontacje z głównych zadań Wioska Ukrytych Ostrzy oraz Zachodzące słońce.

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2024

Mistrzyni Ostrzy jest bossem, z którym trzeba dwukrotnie zmierzyć się podczas zaliczania wprowadzenia do kampanii gry Rise of the Ronin. Opis z tej strony poradnika wyjaśnia jak pokonać bossa Mistrzynię Ostrzy w trakcie walk w głównych zadaniach Wioska Ukrytych Ostrzy oraz Zachodzące słońce.

Pierwsza walka - Wioska Ukrytych Ostrzy

 1. Mistrzyni Ostrzy to opiekunka Bliźniąt Miecza, odpowiedzialna za ich wyszkolenie. Pierwsze starcie traktowane jest jako trening i część samouczka podstaw systemu walki.
1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Mistrzyni Ostrzy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Dotrzyjcie na południową arenę w wiosce. Najpierw musicie poćwiczyć podstawowe ruchy w ramach sparingu z drugim z bliźniąt. Dopiero po jego zaliczeniu rozpocznie się starcie 2 bohaterów z Mistrzynią Ostrzy.
2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Mistrzyni Ostrzy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W trakcie walki powinniście skupić się na doskonaleniu wykonywania kontrbłysków. Wasze kontry mogą być pomyślne jeśli wciśniecie Trójkąt dokładnie w momencie ataku przeciwnika.
 2. Mistrzyni Ostrzy może wykonać kilka ataków pod rząd, a chcąc je powstrzymać musicie poprawnie wykonać kontrbłysk dla każdego z nich. Jeśli słabo sobie z tym radzicie to możecie wykonywać uniki - trzeba uskoczyć poza zasięg ataku Mistrzyni Ostrzy.
 3. Podczas walki możecie przełączać się na drugie Bliźnię Miecza (L1+górny kierunek na dpadzie). Pozwoli to Wam zaatakować bossa zajętego walką z drugą z grywalnych postaci.
3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Mistrzyni Ostrzy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Poprawne kontry mogą stopniowo ładować wskaźnik paniki przeciwniczki i wyczerpywać jej Ki. Polegajcie na aktywowaniu różnych umiejętności walki (przytrzymanie R1 i wciśnięcie jednego z przycisków ataku).
 2. Waszym celem powinno być przełamanie postawy bossa. Pojawi się wtedy czerwona ikona - możecie wykonać trafienie krytyczne (Trójkąt na padzie), które jest w stanie zadać duże obrażenia.
 3. Odskakujcie od bossa żeby leczyć Waszą postać. Zapobiegajcie sytuacji całkowitego wyczerpania Waszego Ki - jeśli jest niski oddalcie się od Mistrzyni Ostrzy i czekajcie na automatyczne odnowienie niebieskiego paska.
 4. Walka nie zakończy się zabiciem Mistrzyni Ostrzy. Pokonanie trenerki pozwoli Wam kontynuować prolog.

Druga walka - Zachodzące słońce

4 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Mistrzyni Ostrzy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Drugiej konfrontacji spodziewajcie się podczas ponownej wizyty w wiosce, tym razem w śnieżnej scenerii.
 2. Po dotarciu na tą samą arenę musicie najpierw pokonać 2 grupy skrytobójców. Wykorzystujcie to, że wielu z nich jest skupionych na prowadzeniu walki z Mistrzynią Ostrzy i atakujcie ich od tyłu.
 3. Starajcie się nie stracić za dużo zdrowia w tej walce, a na jej koniec się wyleczcie, bo od razu po pokonaniu zabójców rozpoczniecie starcie z bossem.
5 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Mistrzyni Ostrzy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Najważniejszą nowością jest to, że Mistrzyni Ostrzy może odpalać własne umiejętności walki. Najtrudniejszym do uniknięcia z nich jest skok połączony z wypuszczeniem liny z kotwiczką (powyższy obrazek). Wszystkie tego typu ataki są sygnalizowane czerwonym kolorem - macie krótką chwilę, by wykonać unik lub kontrbłysk.
 2. Poprawna kontra dla czerwonego ataku jest bardzo ryzykowna, bo musi być perfekcyjna, żeby zakończyła się sukcesem, tzn. powstrzymaniem silnego ataku bossa. Bezpieczniej jest więc polegać na uskokach.
6 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Mistrzyni Ostrzy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Innym ważnym elementem tej walki jest unikanie całkowitego wyczerpania Ki i przejścia w spanikowany stan (przykład takiej sytuacji na obrazku - czerwone ostrzeżenie u dołu ekranu). Wasza postać może wtedy zostać ogłuszona i na krótką chwilę stać się bezbronna. Mistrzyni Ostrzy na pewno wykorzysta to do wyprowadzenia kolejnych ataków.
 2. Odbijajcie lub unikajcie serii ataków bossa, a następnie przechodźcie do kontrofensywy i czekajcie na okazję do wykonania trafienia krytycznego. Tym razem jest to walka na śmierć i życie, a więc musi zakończyć się ostatecznym pokonaniem Mistrzyni Ostrzy. Zakończycie prolog i awansujecie do rozdziału 1 kampanii.