Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Genzui Kusaka w regionie Kioto? Rise of the Ronin poradnik, porady

Genzui Kusaka może pojawić się jako boss w Kioto w grze Rise of the Ronin. Opisaliśmy starcie z Kusaką z głównej misji zwolenników szogunatu w akcie 2 – Bunt pod Zakazaną Bramą. Dowiecie się o głównych atakach, które posiada Genzui oraz o reagowaniu na nie.

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2024

Drugi pojedynek z Genzui Kusaką jest możliwy po przybyciu do Kioto w końcówce drugiego rozdziału kampanii gry Rise of the Ronin. Ta strona poradnika opisuje konfrontację z Kusaką z głównej misji Bunt pod Zakazaną Bramą rozgrywanej po myśli frakcji zwolenników szogunatu. Dowiecie się kiedy dokładnie pojawia się Kusaka i jak odpowiadać na jego unikalne ataki.

Wymagania do odblokowania drugiego pojedynku z Kusaką

1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Genzui Kusaka w regionie Kioto? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Genzui Kusaka może ponownie stanąć na Wasze drodze jako boss tylko jeśli w końcowej części aktu 2 w Kioto wybraliście frakcję zwolenników szogunatu (fioletowa opcja dialogowa).
  2. Docelowo rozpoczniecie misję Bunt pod Zakazaną Bramą. Musicie zaliczyć początkową część przeprawy przez płonące miasto, pokonując wcześniej kilku minibossów. Rozglądajcie się też po drodze za sztandarami do odpoczynku i regeneracji zapasów. Dotarcie do dużej bramy z obrazka spowoduje pojawienie się Kusaki.

Opis starcia z bossem w regionie Kioto

2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Genzui Kusaka w regionie Kioto? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Jednym z podstawowych ataków Kusaki jest seria 5 zamachnięć, którą rozpoczyna atak mający skrócić dystans bossa do Waszej postaci. Może to Was łatwo zaskoczyć i powinniście być gotowi do szybkiego wykonania bloku lub parowania.
3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Genzui Kusaka w regionie Kioto? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. W dalszej części pojedynku boss może dynamicznie zmienić styl walki - dopasujcie aktualny styl protagonisty, by utrzymać wysoką skuteczność Waszych ataków.
  2. Kusaka może również podpalić swoje bronie. Efektem tego są nie tylko zmienione ataki, ale także ryzyko otrzymania obrażeń od ognia, które mogą stopniowo odbierać Wam punkty zdrowia.
Tuż po tej walce czeka Was nowa konfrontacja z Bliźnięciem Miecza w Kioto - opisaliśmy ją na kolejnej stronie poradnika - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Genzui Kusaka w regionie Kioto? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Jeden z niebezpiecznych czerwonych ataków bossa pojawia się w drugiej części walki. Kusaka może wykonać ognistą szarżę i nawet jeśli jej unikniecie, to nie zbliżajcie się do płonącego śladu, który po sobie pozostawi (przykład na obrazku).
  2. Innym problematycznym czerwonym atakiem może być wykonanie kilku obrotów z płonącymi broniami. Najlepiej jest wtedy odskoczyć do tyłu, bo zatrzymanie tej akcji parowaniem może być bardzo problematyczne.
  3. Nie pozostawiajcie bossa samemu sobie, bo może się wtedy podleczyć i odzyskać trochę punktów zdrowia. Wskrzeszajcie też poległych towarzyszy, by Kusaka mógł być atakowany przez całą Waszą drużynę.

Tuż po tej walce czeka Was nowa konfrontacja z Bliźnięciem Miecza w Kioto - opisaliśmy ją na kolejnej stronie poradnika.