Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Zabić czy oszczędzić Naosuke Ii? Rise of the Ronin poradnik, porady

Czy zabicie Naosuke Ii zmieni przebieg kampanii w grze Rise of the Ronin? Nasz poradnik opisuje ważny wybór z misji Incydent pod bramą Sakurada oraz ujawnia konsekwencje oszczędzenia Naosuke.

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2024

Podczas rozgrywania misji fabularnej Incydent pod bramą Sakurada w grze Rise of the Ronin natraficie na ważny wybór w sprawie Naosuke Ii. Z tej strony poradnika dowiecie się czy śmierć lub pozostawienie Naosuke przy życiu mogą mieć poważne skutki w przyszłości.

Na stronie są spojlery o głównej bitwie kończącej pierwszy rozdział kampanii, a także o tym jak mogą potoczyć się wydarzenia po rozegranym starciu z Naosuke i jego pomocnikiem.

Pojedynek z Naosuke

1 - Rise of the Ronin: Zabić czy oszczędzić Naosuke Ii? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Naosuke Ii to ważna postać fabularna, ściśle powiązana z wydarzeniami w Japonii prezentowanymi w grze. Jest on ministrem szogunatu i zarazem lordem Hikone.
  2. Naosuke wielokrotnie pojawia się w rozmowach i cutscenkach w rozdziale 1. Pod koniec rozdziału czeka Was pojedynek z Naosuke Ii i dołączy do niego również Akikatsu Manabe - to część misji Incydent pod bramą Sakurada i starcie to opisaliśmy dokładnie w rozdziale Bossowie.

Moment ważnego wyboru

2 - Rise of the Ronin: Zabić czy oszczędzić Naosuke Ii? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Po wygranej bitwie nie możecie wpłynąć na los Akikatsu Manabe i ostatecznie dobić pokonanego Niebieskiego Demona.
3 - Rise of the Ronin: Zabić czy oszczędzić Naosuke Ii? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Ważny wybór jest natomiast związany z pokonanym Naosuke - moment decyzji pokazuje obrazek.

Konsekwencje decyzji w sprawie Naosuke

Możecie - Rise of the Ronin: Zabić czy oszczędzić Naosuke Ii? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

Możecie:

  1. Zabić Naosuke - zostanie on wyeliminowany na tym samym polu bitwy, na którym stoczyliście pojedynek. Nie weźmie też więc udziału w wydarzeniach po bitwie.
  2. Oszczędzić Naosuke - Manabe i Naosuke uciekną z pola bitwy. Wybór ten nie zmieni znacząco przebiegu całej kampanii. Z kolejnej cutscenki dowiecie się, że pomimo ujścia z życiem Naosuke został odsunięty od władzy i zmuszony do usunięcia się w cień, a także że jakiś czas po wydarzeniach z Sakurady został zamordowany przez Bliźnię Miecza.

W obu wariantach Naosuke finalnie czeka więc przedwczesna śmierć. Zmniejszy się wpływ Stanów Zjednoczonych na sytuację w Japonii, a zwiększy się rola Wielkiej Brytanii. Zmiany tej doświadczycie po awansowaniu do rozdziału 2.