Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Naosuke Ii oraz Akikatsu Manabe? Rise of the Ronin poradnik, porady

Naosuke Ii i Akikatsu Manabe (Niebieski Demon) to para bossów do pokonania pod koniec rozdziału 1 gry Rise of the Ronin. Nasz poradnik opisuje szczegółowo bitwę z głównej misji Incydent pod bramą Sakurada w regionie Edo.

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2024

W końcówce aktu 1 kampanii z gry Rise of the Ronin musicie pokonać 2 bossów - to Naosuke Li oraz Akikatsu Manabe (znany też jako Niebieski Demon). Ta strona poradnika omawia dokładnie to bardzo wymagające starcie z głównej misji Incydent pod bramą Sakurada z krainy Edo.

Jak zacząć walkę?

 1. Incydent pod bramą Sakurada to tytuł ostatniej głównej misji wchodzącej w skład aktu 1 gry Rise of the Ronin. Misję rozpoczniecie w regionie Edo w ramach zaliczania głównego questu Ci, którzy zbierają się w Edo.
 2. Od razu po rozpoczęciu misji przystąpicie do dużej bitwy z podrzędnymi przeciwnikami. Wykorzystujcie pomoc sojuszników i starajcie się unikać obrażeń. Chodzi o to żeby mieć jak najwięcej zdrowia i lekarstw na zbliżającą się potyczkę z 2 bossami. Atakujcie wrogów zajętych walką z towarzyszami - jest mniejsza szansa, że zablokują Wasze ciosy. Polegajcie dużo na unikach, które oferują mniejsze ryzyko od kontrbłysków.
 3. Po pokonaniu wszystkich wrogów zbliżcie się do palankina Ii - pojawi się pierwszy boss i rozpoczniecie z nim walkę.
W przypadku porażki lub wyjścia z gry wznowicie zmagania od momentu starcia z bossem - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Naosuke Ii oraz Akikatsu Manabe? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

W przypadku porażki lub wyjścia z gry wznowicie zmagania od momentu starcia z bossem. Nie trzeba na szczęście powtarzać pierwszej bitwy ze zwykłymi wrogami.

Pierwsza część starcia z Naosuke Ii

1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Naosuke Ii oraz Akikatsu Manabe? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Jednym z głównych ataków Naosuke jest wysyłanie białych fal uderzeniowych (przykładowa na obrazku) - możecie zatrzymywać je kontrami (szybciej naładuje się wtedy wskaźnik paniki bossa) lub odskakiwać w bok.
 2. Podobny jest czerwony atak, którego efektem jest pojawienie się smug wokół bossa. Możecie zaryzykować z parowaniem lub odskoczyć do tyłu widząc, że boss przygotowuje się do jego odpalenia.
2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Naosuke Ii oraz Akikatsu Manabe? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W okolicy znajdują się bronie do łapania z użyciem liny z kotwiczką. Ciskajcie nimi w bossa gdy ten jest zajęty walką z towarzyszami.
 2. Dążcie do ładowania wskaźnika paniki, by docelowo odpalić trafienie krytyczne.
 3. Musicie doprowadzić do sytuacji, w której Ii straci około połowy zdrowia. Załączy się cut-scenka i pojawi się drugi boss - Akikatsu Manabe (Niebieski Demon). Awansujecie do drugiej fazy, w której do pokonania będzie 2 bossów.

Pojawienie się Akikatsu Manabe i druga część bitwy

3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Naosuke Ii oraz Akikatsu Manabe? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Proponujemy skupić się na dalszym atakowaniu Naosuke Ii, podczas gdy towarzysze mogą atakować Niebieskiego Demona.
 2. Nie ignorujcie jednak całkowicie drugiego bossa, bo Manabe może wziąć bohatera na celownik. Najlepiej wykonać wtedy unik, oddalić się i wznowić walkę z ii.
 3. Po tym jak Naosuke ponownie straci około połowy zdrowia boss przejdzie w stan o nazwie Rozbłysk Ki. Spowoduje to, że statystyki bossa tymczasowo zwiększą się. Pozostanie on w tym stanie do końca bitwy lub do momentu ponownego wyczerpania jego Ki dzięki udanym kontrom (pomarańczowy pasek pod białym paskiem zdrowia).
4 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Naosuke Ii oraz Akikatsu Manabe? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Zwracajcie większą uwagę na zatrzymywanie lub unikanie ataków Ii, bo mogą one zadawać teraz większe obrażenia. Fale uderzeniowe będą teraz ogniowe i wypuszczane są w seriach po trzy. Możecie wykonać serię 3 uników lub podjąć ryzyko i je zatrzymać, by szybciej naładować wskaźnik paniki.
 2. Ii polega też na atakach ogniowych bronią białą. Jeśli ich nie zablokujecie możecie otrzymać obrażenia od ognia.
5 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Naosuke Ii oraz Akikatsu Manabe? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Po tym jak pokonacie Naosuke dołączcie do bohaterów walczących z Niebieskim Demonem. Powinniście pamiętać główne ataki tego przeciwnika z poprzedniego starcia. Głównymi zwykłymi atakami Manabe są serie ciosów bronią białą, ale polega on też często na linie z kotwiczką.
 2. Pilnujcie się przy czerwonych atakach bossa i po pojawieniu się jego "klonów" walczcie dalej z głównym przeciwnikiem, na którym zablokowana jest kamera. Starajcie się polegać na kontrbłyskach, by szybciej załączyć trafienie krytyczne i tym samym szybciej wyczerpać pasek zdrowia bossa.

Ważny wybór po pokonaniu bossów

Po rozprawieniu się z Naosuke Ii oraz Akikatsu Manabe czeka Was nowy ważny wybór - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Naosuke Ii oraz Akikatsu Manabe? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

Po rozprawieniu się z Naosuke Ii oraz Akikatsu Manabe czeka Was nowy ważny wybór. Możecie:

 1. Darować życie Ii - Nie zostanie on zamordowany na koniec walk, ale z następnej cut-scenki dowiecie się, że jakiś czas po bitwie zginął z rąk skrytobójcy.
 2. Zamordować Ii - Wykonacie od razu na nim egzekucję.

Gra nie pozwoli Wam na dokonanie wyboru w sprawie dalszych losów Niebieskiego Demona.