Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Sozo Sagara? Rise of the Ronin poradnik, porady

Sozo Sagara to boss, którego spotkacie w zamku Edo w grze Rise of the Ronin. Na tej stronie poradnika opisaliśmy konfrontację z bossem z aktu 3, którą trzeba zaliczyć w głównej misji Nagrody dla patriotów.

Ostatnia aktualizacja: 6 kwietnia 2024

W późniejszej fazie trzeciego rozdziału kampanii gry Rise of the Ronin musicie powrócić do regionu Edo i rozpoczniecie wtedy misję Nagrody dla patriotów. Nasz poradnik opisuje bossa Sozo Sagara z tego głównego questu - to elitarny przeciwnik, którego spotkacie w jednej z sal zamku Edo.

Miejsce spotkania w zamku Edo

1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Sozo Sagara? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Sozo Sagara to boss spotykany w końcowej części rozdziału 3. Bohaterowie powrócą wtedy z Kioto do regionu Edo. Przystąpicie do misji Nagrody dla patriotów, której celem jest zinfiltrowanie niedostępnego wcześniej zamku Edo.
  2. W ramach questu musicie najpierw przejść przez jaskinie sąsiadujące z zamkiem i możecie wtedy napotkać kilku minibossów. Wewnątrz zamku Edo dotrzyjcie docelowo do sztandaru z obrazka - pozwala on zapisać postępy i uzupełnić zapasy przed starciem z bossem. Sagarę spotkacie po otwarciu pobliskich dużych drzwi.

Opis konfrontacji z Sagarą

2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Sozo Sagara? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Na arenie walk możecie odnajdywać bronie wbite w ziemię. Wasza postać może chwytać je liną z kotwiczką i ciskać nimi w stronę bossa. Wykonujcie to w momencie gdy Sagara walczy z Waszymi towarzyszami, a będzie małe ryzyko, że zatrzyma lecącą w jego stronę broń.
  2. Boss może Was atakować nie tylko w zwarciu, ale również na odległość. Sozo wysyła fale uderzeniowe (przykładowa na obrazku). Są one traktowane jako zwykłe ataki - możecie je parować (wymaga to świetnego wyczucia właściwego momentu) lub odskakiwać na boki.
3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Sozo Sagara? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Sagara lubi stosować długie serie ataków bronią białą i daną sekwencję może zakończyć czerwony atak - powinniście być gotowi na jego idealne sparowanie lub na odskoczenie od bossa w odpowiednim momencie. W dalszej części pojedynku czerwony atak kończący serię może zostać wykonany po skoku, a nie z ziemi.
  2. Niebezpieczne są również czerwone ataki będącego szarżami - są one sygnalizowane i taki przykład pokazuje powyższy obrazek. Sama szarża jest błyskawiczna i odpowiedzenie na nią perfekcyjnym parowaniem jest trudne. W przypadku spudłowania Sozo może wyrzucić Was w powietrze i zadać obrażenia bez możliwości wybronienia się.
4 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Sozo Sagara? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. W dalszej części walki Sozo może wbić sobie broń w klatkę piersiową. Od tego momentu boss może stosować czerwony atak wypuszczający falę krwi (powyższy obrazek).
  2. Nie radzimy podejmować prób zatrzymania fali, tylko szybko odskoczyć w bok. Sagara może też połączyć ten atak z innymi, tak więc bądźcie gotowi do parowania lub kolejnego uniku tuż po wystąpieniu głównej fali.