Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Teizo Miyabe i Kogoro Katsura? Rise of the Ronin poradnik, porady

Teizo Miyabe i Kogo Katsura to bossowie z gry Rise of the Ronin, których możecie spotkać w misji zwolenników szogunatu – Incydent w gospodzie Ikeda. W poradniku informujemy kiedy dochodzi do starcia z 2 bossami, a także jak zatrzymywać ataki miotaczem ognia. Miyabe.

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2024

Jeśli po przybyciu do Kioto w grze Rise of the Ronin wybierzecie ugrupowanie zwolenników szogunatu (fioletowy kolor) i przystąpicie do misji fabularnej Incydent w gospodzie Ikeda, to możecie spotkać parę bossów. Ta strona poradnika opisuje konfrontację z bossami Teizo Miyabe oraz Kogoro Katsura na piętrze gospody. Dowiecie się m.in. jak reagować na ataki z użyciem miotacza ognia w wykonaniu Teizo.

Wymagania do spotkania pary bossów

1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Teizo Miyabe i Kogoro Katsura? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Konfrontacja z tą parą bossów jest możliwa tylko jeśli w końcowej części aktu 2 w Kioto wybraliście frakcję zwolenników szogunatu (fioletowa opcja dialogowa).
  2. Rozpoczniecie docelowo misję fabularną Incydent w gospodzie Ikeda, która dotyczy poszukiwań Teizo Miyabe. Musicie dotrzeć na wyższe piętro. W miejscu z obrazka skorzystajcie ze sztandaru żeby odpocząć i zachować postępy. Przejście dalej załączy walkę z 2 bossami.

Jak wygrać starcie z Teizo i Kogoro?

2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Teizo Miyabe i Kogoro Katsura? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Po rozpoczęciu bitwy skupcie się na jednym z bossów. Ma to na celu jak najszybsze doprowadzenie do sytuacji walki z 1 tylko przeciwnikiem.
  2. Teizo Miyabe oprócz broni białej korzysta z miotacza ognia. Unikajcie w miarę możliwości podpalenia, by nie otrzymać negatywnego stanu i nie zacząć tracić punktów zdrowia. Wycofajcie się poza zasięg miotacza, bądź też szybko wykonajcie sprint lub serię uników żeby znaleźć się za plecami bossa (Miyabe nie może się szybko obracać mając wyciągnięty miotacz).
  3. Walka w zwarciu może uniemożliwiać Teizo dalsze używanie miotacza i stosunkowo łatwo możecie zadawać mu obrażenia bronią białą. Dążcie do ładowania jego wskaźnika paniki i odpalania trafień krytycznych.
3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossów Teizo Miyabe i Kogoro Katsura? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Kogoro Katsura od początku walki używa broni białej, wyprowadzając serie zwykłych ataków i stosując czerwone ataki. Następują one często od razu po zwykłych, ale przeważnie nie są trudne do zauważenia i zatrzymania lub uniknięcia. Wyjątkiem może być wzbicie się w powietrze (powyższy obrazek) - postarajcie się odskoczyć od miejsca, w którym Kogoro planuje wylądować i uderzyć mocno w ziemię.
  2. Boss możecie załączyć rozbłysk ki i skupiajcie się wtedy na wyczerpaniu jego paska ki, by uniemożliwić mu dalsze wykonywanie silnych ataków. Jeśli Wasz bohater ma w gotowości rozbłysk ki, to skorzystajcie z niego, a szybko zakończycie to starcie.
  3. Po walce czekają Was rozmowy, w wyniku których Miyabe zginie w eksplozji gospody, zaś Katsura zdoła uciec.