Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak leczyć główną postać i towarzyszy? Rise of the Ronin poradnik, porady

W Rise of the Ronin możecie używać lekarstw do odnawiania punktów zdrowia. Ta strona poradnika opisuje działanie pigułek uzdrawiających i eliksirów leczących. Dowiecie się też jak wydłużać pasek zdrowia i jak działa wskrzeszanie towarzyszy.

Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2024

Kluczem do przetrwania w grze Rise of the Ronin jest sprawne leczenie bohatera. W poradniku opisaliśmy główne sposoby odnawiania punktów zdrowia i pozyskiwania medykamentów. Dowiecie się też o umiejętnościach związanych z leczeniem ran i paskiem zdrowia, a także o znaczeniu leczenia towarzyszy.

Pigułka uzdrawiająca

1 - Rise of the Ronin: Jak leczyć główną postać i towarzyszy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Pigułka uzdrawiająca jest podstawową techniką leczenia bohatera w trakcie walk. Zadbajcie o to żeby lekarstwa znajdowały się w 1 z 4 slotów na przedmioty - pozwoli to Wam podleczyć się jednym wciśnięciem przycisku na krzyżaku pada.
 2. Zażycie pigułki uzdrawiającej może odnowić część paska zdrowia oraz dodatkowo przywrócić do maksimum pasek Ki (staminy).
2 - Rise of the Ronin: Jak leczyć główną postać i towarzyszy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Pigułki uzdrawiające możecie często odnajdywać jako loot, przy czym obowiązuje limit lekarstw w gotowości do użycia. Wszystkie pigułki uzdrawiające zdobywane ponad limit są przenoszone do schowka.
 2. Po wyczerpaniu limitu użyć pigułek uzdrawiających musicie skorzystać z lekarstwa innego typu lub powrócić do sztandaru Ukrytego Ostrza - interakcja z nim uzupełni zapas pigułek uzdrawiających, które zostaną pobrane ze schowka.
 3. Możecie trwale zwiększać limit pigułek uzdrawiających. Służą do tego umiejętności Uzupełnianie (Pigułki uzdrawiające) - znajdziecie po 1 z nich w każdym z drzewek umiejętności. Każda taka zakupiona umiejętność zwiększy o 1 liczbę pigułek gotowych do użycia w trakcie walki. Inwestujcie w te umiejętności, bo duża liczba lekarstw przyda się Wam podczas trudniejszych / dłuższych starć z bossami, które nie pozwalają przerwać walki i wycofać się do sztandaru.

Eliksir leczący

3 - Rise of the Ronin: Jak leczyć główną postać i towarzyszy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Eliksir leczący ma silniejsze działanie od pigułek uzdrawiających. Jest to lepszym wyborem w sytuacji, gdy Wasza postać jest na skraju śmierci. Umieśćcie eliksir w 1 z 4 slotów na przedmioty.
 2. Niestety występuje ograniczenie maksymalnie 3 eliksirów w gotowości i nie możecie zwiększać limitu dzięki kupowaniu umiejętności.
4 - Rise of the Ronin: Jak leczyć główną postać i towarzyszy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Nowe eliksiry możecie odnajdywać jako loot, jak również samodzielnie wytwarzać - odwiedźcie w tym celu dowolnego aptekarza ze świata gry i przejdźcie do zakładki craftingu.
 2. Do produkowania eliksirów leczących potrzebne są pospolite rośliny, które możecie odnajdywać podczas podróżowania po świecie gry. Najlepiej na bieżąco je zbierać w trakcie jazdy konnej (nie musicie schodzić z konia).

Automatyczna regeneracja zdrowia

5 - Rise of the Ronin: Jak leczyć główną postać i towarzyszy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Bardzo przydatna jest umiejętność o nazwie Automatyczna regeneracja (poza walką), którą znajdziecie na drzewku Siła. W zależności od wybranej Genezy Ostrza możecie być od razu dostępna lub do zakupu - w tym drugim przypadku jak najwcześniej ją odblokujcie.
 2. Opisywana umiejętność pozwala automatycznie odnawiać zdrowie po walce, bez zużywania lekarstw. Możecie dzięki niej zaoszczędzić pigułki uzdrawiające i nie musicie też powracać do sztandaru.

Inne umiejętności związane ze zdrowiem

Oprócz umiejętności z poprzedniego podpunktu polecamy też 2 inne - Rise of the Ronin: Jak leczyć główną postać i towarzyszy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

Oprócz umiejętności z poprzedniego podpunktu polecamy też 2 inne:

 1. Maks. zdrowie - może ona na stałe wydłużyć pasek zdrowia protagonisty.
 2. Zwiększona skuteczność (lekarstwa) - możecie odzyskiwać więcej zdrowia za każdym razem gdy zużyjecie jakieś lekarstwo.

Leczenie sojuszników

6 - Rise of the Ronin: Jak leczyć główną postać i towarzyszy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Pigułki uzdrawiające możecie też zużywać na wskrzeszanie powalonych sojuszników - działa to wyłącznie w tych misjach, w których towarzyszą Wam kompani SI lub żywi gracze (kooperacja online).
 2. Korzystajcie też z tej techniki żeby wybronić się przed śmiercią protagonisty. Po tym jak pokona Was jakiś wróg gra przełączy się na towarzysza. Pobiegnijcie do Waszej klęczącej postaci i ją uleczcie. Pozwoli to z powrotem przełączyć się na główną postać i wznowić nią walki.