Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak odblokować pełną eksplorację mapy Edo? Rise of the Ronin poradnik, porady

Rise of the Ronin początkowo blokuje swobodną eksplorację regionu Edo. Z poradnika dowiecie się jak odblokować podróżowanie po otwartym świecie Edo – pozwoli to zajmować się pobocznymi zadaniami i znajdźkami.

Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2024

Po dotarciu na mapę Edo w grze Rise of the Ronin możecie odkryć, że początkowo jest ona zablokowana. Nasz poradnik opisuje rozwiązanie tego problemu - wyjaśniamy jak odblokować pełną eksplorację regionu Edo na potrzeby zaliczenia wszystkich questów, znalezienia wszystkich sekretów i uzyskania statusu zbadania krainy w 100%.

Pierwsza wizyta w Edo

1 - Rise of the Ronin: Jak odblokować pełną eksplorację mapy Edo? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Edo to druga główna kraina w Rise of the Ronin, a po raz pierwszy odwiedzicie ją pod koniec aktu 1. W głównym zadaniu Ci, którzy znają Shoina porozmawiacie z Ryomą i po potwierdzeniu chęci podróży wyruszycie do Edo.
  2. W nowym regionie od razu rozpocznie się główny quest Ci, którzy zbierają się w Edo. Musicie w ramach tej misji podążać za Ryomą i nie możecie od razu eksplorować krainy.

Blokada swobodnej eksploracji mapy świata

2 - Rise of the Ronin: Jak odblokować pełną eksplorację mapy Edo? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Początkowo dostępne są tylko 2 niewielkie zamknięte obszary z mapy Edo - świątynia Saihoji oraz Dzielnica rozkoszy Yoshiwara.
  2. Przy próbie opuszczenia któregoś z tych obszarów otrzymacie komunikat o działaniach szogunatu (powyższy obrazek). Nie możecie wyjść na mapę świata i zająć się jej swobodną eksploracją. Gra pozwoli Wam jedynie przenosić się pomiędzy 2 wymienionymi lokacjami.

Jak odblokować wszystkie obszary mapy Edo?

3 - Rise of the Ronin: Jak odblokować pełną eksplorację mapy Edo? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Na potrzeby odblokowania całej drugiej mapy świata musicie zaliczyć rozdział 1. Ostatnia główna misja pierwszego aktu kampanii to Incydent pod bramą Sakurada. W ramach tego zadania musicie stoczyć dużą bitwę i pokonać 2 bossów.
  2. Po wygranej bitwie obejrzycie kilka cut-scenek, rozpoczniecie główne zadanie Decyzje i znajdziecie się na otwartej mapie Edo w obszarze Azabu. Od tego momentu możecie już swobodnie eksplorować drugą mapę - zajmować się questami, przystępować do aktywności, odwiedzać długi dom i handlarzy, a także zbierać sekrety i znajdźki Edo. Pozwoli to Wam docelowo zaliczyć Edo w 100%.