Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Matthew Perry? Rise of the Ronin poradnik, porady

Matthew Perry to drugi boss gry Rise of the Ronin pokonywany w prologu. W naszym poradniku opisaliśmy starcie z bossem komodorem z głównego zadania Infiltracja czarnego okrętu.

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2024

Jeden z bossów do pokonania w ramach wprowadzenia do kampanii gry Rise of the Ronin to komodor czarnego okrętu - Matthew Perry. Na tej stronie poradnika dowiecie się gdzie znaleźć Perry'ego w głównej misji Infiltracja czarnego okrętu, jak unikać czerwonych ataków odpalanych przez bossa i jak doprowadzić do pokonania wrogiego kapitana.

Gdzie jest Matthew Perry?

  1. Matthew Perry to komodor marynarki Stanów Zjednoczonych, dowódca floty, która przybyła do Japonii.
  2. Postać tę po raz pierwszy spotkacie w trakcie rozgrywania głównego zadania Infiltracja czarnego okrętu w ramach przechodzenia prologu. Bohaterowie muszą przejść przez dolny pokład i zbadać kajutę kapitańską. Po powrocie na główny pokład wpadniecie na Perry'ego, a Bliźnięta Miecza rozpoczną starcie z bossem.
1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Matthew Perry? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

Jak pokonać Matthew Perry'ego?

2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Matthew Perry? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. W ramach starcia z tym bossem rozegracie samouczek uczący reagowania na wrogie umiejętności walki. Chęć odpalenia takiego ataku przez bossa sygnalizuje czerwony kolor wokół jego postaci.
  2. Możecie wykonać unik lub użyć perfekcyjnego kontrbłysku. Ta druga reakcja jest bardzo ryzykowna, bo jeśli się pomylicie Wasza postać odniesie poważne obrażenia. Czerwonych ataków nie można blokować - Matthew Perry może się przez nie przebijać i wykonać na Was wzmocniony atak.
3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Matthew Perry? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Podczas konfrontacji warto chwytać czerwone beczki za pomocą liny z kotwiczką (wciśnijcie R2 kiedy pojawi się niebieska ikonka kotwiczki). Wasza postać może cisnąć beczką w stronę bossa i w razie udanego trafienia nałożyć negatywny stan z podpalenia przeciwnika.
  2. W tej bitwie możecie przełączać się pomiędzy bliźniętami. Korzystajcie z tego np. jeśli potrzebujecie chwili wytchnienia lub chcecie zaatakować bossa zwróconego w inną stronę.
4 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Matthew Perry? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Matthew Perry polega głównie na atakach bronią białą. Używajcie kontr i zatrzymujcie nimi każdy atak, a szybciej przełamiecie obronę przeciwnika, dzięki czemu pojawi się okazja do trafienia krytycznego (czerwona ikona przed bossem).
  2. Perry może też strzelać z broni dystansowej - wykonajcie unik lub zatrzymajcie pocisk w locie udanym kontrbłyskiem. Ta druga akcja może krótkotrwale podpalić broń Waszego bohatera (przykład na obrazku) i pozwolić na wykonywanie ataków zadających obrażenia od ognia.
  3. Nie zabijecie Perry'ego na koniec walki, a postać tę spotkacie jeszcze później w dalszej części gry. Od razu po wygraniu tego starcia czeka Was konfrontacja z wyjątkowo silnym bossem Niebieski Demon - więcej szczegółów o niej jest na stronie Czy można pokonać Niebieskiego Demona?.