Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak zapisywać grę? Rise of the Ronin poradnik, porady

Rise of the Ronin oferuje ręczne i manualne sejwy. Ta strona poradnika wyjaśnia jak utworzyć ręczny zapis stanu gry i jakie ograniczenia posiada wbudowany system sejwów.

Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2024

Czy w Rise of the Ronin można tworzyć ręczne zapisy rozgrywki? Nasz poradnik wyjaśnia w jakich okolicznościach zachowywane są postępy i jakie mogą być ewentualne profity z tworzenia własnych sejwów w ważnych momentach kampanii.

Automatyczne zapisy

1 - Rise of the Ronin: Jak zapisywać grę? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Postępy w grze są automatycznie zachowywane na 2 główne sposoby. Pierwsza metoda to dotarcie do punktu kontrolnego (checkpoint). Jest to możliwe wyłącznie w trakcie rozgrywania misji. Otrzymacie komunikat w lewym dolnym rogu ekranu.
2 - Rise of the Ronin: Jak zapisywać grę? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Druga metoda to interakcja ze Sztandarem Ukrytego Ostrza i w każdej z głównych krain jest ich kilkadziesiąt. Do zapisania postępów dojdzie równolegle wraz z wyleczeniem postaci oraz uzupełnieniem zapasów lekarstw i amunicji.

Jak i po co tworzyć ręczne sejwy?

3 - Rise of the Ronin: Jak zapisywać grę? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Możecie też tworzyć własne sejwy. Musicie w tym celu w menu gry przejść do zakładki System i wybrać opcję zapisania postępów. Dostępnych będzie kilkanaście slotów na zapisy.
  2. Gra niekoniecznie dokładnie zapisze moment, w którym stworzyliście ręczny save. Zapamiętywany jest stan z momentu utworzenia ostatniego automatycznego zapisu. Po wznowieniu zmagań powrócicie do ostatniego punktu kontrolnego lub ostatniego sztandaru, który dotknęliście. Polecamy tworzyć ręczny sejw tuż po interakcji ze sztandarem, a będziecie mieć pewność, że nic nie stracicie.
  3. Korzystanie z manualnych sejwów jest bardzo wskazane. Możecie zabezpieczać się przed utratą karmy i temat ten szerzej opisaliśmy na stronie Jakie są konsekwencje śmierci?. Zamiast walczyć o odzyskanie karmy możecie wyjść do menu głównego i wybrać z niego manualny sejw (zamiast opcji kontynuacji). Powrócicie do momentu, w którym posiadaliście jeszcze punkty karmy.
  4. Inny powód dla tworzenia własnych sejwów to obecność ważnych wyborów w grze. Dzięki zapisom możecie łatwo zmienić zdanie albo rozegrać inny quest spośród tych powiązanych z decyzjami.