Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Długość gry - czas trwania fabuły i zbadania regionów w 100% Rise of the Ronin poradnik, porady

Rise of the Ronin może być grą na kilkadziesiąt godzin. W poradniku informujemy dokładnie ile czasu zajmuje przejście gry – osobno potraktowaliśmy główną fabułę i zakończenia, a także zaliczenie 100% pobocznych questów, aktywności i znajdziek ze wszystkich 3 regionów mapy świata.

Ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2024

Jak długa jest gra Rise of the Ronin? Ta strona naszego poradnika postara się Wam szczegółowo odpowiedzieć na to pytanie. Podliczyliśmy ile czasu zajmuje przejście gry w 100% - chodzi tu o główne i poboczne misje, obejrzenie wszystkich zakończeń, zaliczenie 3 regionów mapy świata, ukończenie wszystkich aktywności, zdobycie platynowego trofeum oraz dotarcie do wszystkich sekretów i znajdziek.

Główna fabuła, 2 zakończenia i NG+

1 - Rise of the Ronin: Długość gry - czas trwania fabuły i zbadania regionów w 100% - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Na główny wątek fabularny składa się kilkadziesiąt misji i większość z nich kończy się starciem z 1 lub 2 bossami. Średni czas przejścia głównego wątku to około 30 godzin. Próba szybkiego zaliczenia samej fabuły może być problematyczna, bo ostatnia główna misja posiada rekomendację postaci na 50 poziomie doświadczenia.
  2. Na ilość czasu niezbędnego do przejścia gry znacząco wpływają poziomy trudności. Grając na domyślnym normalnym poziomie niektórzy bossowie mogą wymuszać wiele podejść, by ich finalnie pokonać. Najniższe ustawienia poziomu trudności pozwalają dość łatwo wygrywać starcia z fabularnymi bossami już za pierwszym podejściem.
  3. W grze pojawiają się ważne wybory i Wasza postać może współpracować z 2 wrogimi sobie frakcjami, ale decyzje te nie mają znaczącego wpływu na przebieg całej kampanii. Jedyny duży wybór pojawia się na sam koniec gry, przy czym nie trzeba powtarzać całej kampanii żeby obejrzeć 2 różne zakończenia. Możecie wczytać poprzedni zapis lub skorzystać ze Świadectwa Duszy. Gra nie posiada trybu Nowa Gra Plus, ale oferuje dodatkową zawartość endgame, przy której możecie spędzić kolejne godziny.

Aktywności, znajdźki i trofea

2 - Rise of the Ronin: Długość gry - czas trwania fabuły i zbadania regionów w 100% - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Na mapę świata w grze składają się 3 główne regiony - Jokohama, Edo i Kioto. Każdy z nich traktowany jest jako otwarty świat, który możecie eksplorować w przerwach pomiędzy misjami. Regiony podzielone są na mniejsze obszary i każdy z nich posiada listę sekretów i aktywności do zaliczenia. Jest to dobra motywacja do powalczenia o ukończenie całości w 100%.
  2. W grze jest kilkadziesiąt opcjonalnych misji powiązanych z wybranymi towarzyszami lub zwykłymi npcami. Rozegranie ich wszystkich może wydłużyć grę o co 10-15 godzin, zwłaszcza że wiele pobocznych questów również wymusza pokonywanie bossów.
  3. Znajdźkami w grze są m.in. poszukiwania kotów i wykonywanie zdjęć. Zdobycie 100% sekretów to robota na kilkanaście godzin, szczególnie że wiele z nich jest początkowo ukrytych na mapie świata.
  4. Większość trofeów zdobędziecie w normalnym toku gry, tzn. zaliczając główne i poboczne misje, czy też szukając sekretów w kolejnych obszarach. Tylko niektóre z osiągnięć wymuszają coś więcej, np. przejście dowolnej misji na najwyższym poziomie trudności. Zdobycie brakujących trofeów to robota na kilka dodatkowych godzin.
  5. Podsumowując, chcąc przejść Rise of the Ronin w 100 procentach i zdobyć platynowe trofeum powinniście liczyć się z tym, że gra może Wam zająć nawet 60-70 godzin.