Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Coop i tryb online Rise of the Ronin poradnik, porady

Dzięki kooperacji możecie zaliczać misje z Rise of the Ronin wspólnie z innymi graczami. Nasz poradnik wyjaśnia czy coop pozwala na podróżowanie po świecie, jak zapraszać innych graczy, czy granie w trybie online jest obowiązkowe i czy potrzebny jest abonament PS+.

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2024

Czy gra Rise of the Ronin pozwala na wspólną grę ze znajomymi? Na tej stronie poradnika opisaliśmy wszystkie założenia trybu online, a także przechodzenia gry w kooperacji z 2 innymi graczami. Oprócz tego informujemy czy można ukończyć całą grę w co-opie i czy do wspólnej zabawy wymagana jest aktywna subskrypcja PS Plus.

Czy trzeba grać online?

1 - Rise of the Ronin: Coop i tryb online - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W Rise of the Ronin granie w trybie online jest rekomendowane, ale nie obowiązkowe. Posiadanie włączonego trybu online może umożliwiać kooperację, a także udostępniać dodatkowe elementy społecznościowe.
 2. Chcąc zagrać w trybie singleplayer nie musicie odłączać konsoli PS5 od sieci. W menu głównym przejdźcie do zakładki Ustawienia gry i odznaczcie w niej pozycję Funkcje online. Komponent sieciowy zostanie wyłączony, aczkolwiek gra będzie przypominała o nim na początku każdej sesji (możecie zawsze odmawiać).
 3. W Rise of the Ronin nie ma trybu inwazji na wzór gier typu Souls. Grając online nie musicie obawiać się nagłych ataków ze strony graczy, które mogłyby przyczynić się do szybkiej śmierci Waszej postaci.

Główne założenia i ograniczenia trybu kooperacji

2 - Rise of the Ronin: Coop i tryb online - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W Rise of the Ronin możecie wspólnie bawić się z maksymalnie 2 innymi graczami, a więc stworzyć grupę składającą się maksymalnie z 3 postaci. Zamiast żywych graczy w skład grupy mogą wchodzić postacie fabularne kontrolowane przez sztuczną inteligencję.
 2. Głównym ograniczeniem kooperacji jest to, że nie możecie swobodnie podróżować po otwartym świecie gry razem z innymi graczami. Gra zezwala na przemierzanie głównych krain wyłącznie w pojedynkę.
 3. Kooperacja dotyczy wyłącznie wspólnego rozgrywania misji fabularnych. Chodzi konkretnie o misje, które rozpoczyna ekran Przygotowanie do bitwy - przykładowy pokazuje obrazek. Tego typu zadania zazwyczaj zakładają zinfiltrowanie jakiejś lokacji i kończą się walką z bossem fabularnym lub minibossem. Możecie przyłączyć innych graczy na ekranie przygotowań.
3 - Rise of the Ronin: Coop i tryb online - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Kooperację znajdziecie też na liście opcji w długim domu oraz po wejściu w interakcję z dowolnym sztandarem Ukrytego Ostrza.
 2. Drugi gracz nie pojawi się bezpośrednio w długim domu czy przy sztandarze. Chodzi wyłącznie o znalezienie partnera do misji. Inny gracz może dołączyć nie tylko na ekranie przygotowań do kolejnej misji, ale również dynamicznie podczas jej zaliczania i zastąpi wtedy jednego z kompanów SI.
 3. Możecie też powtarzać skończone misje fabularne w kooperacji, także te, które po raz pierwszy rozegraliście w pojedynkę. Listę zaliczonych misji możecie przeglądać w długim domu.

Czy do kooperacji potrzebny jest abonament PS+?

 1. Odpowiedź brzmi: tak - musicie mieć dowolną aktywną subskrypcję PS Plus, tzn. PS+ Essential, PS+ Extra lub PS+ Premium.
 2. W przypadku braku jakiegokolwiek abonamentu gra nie pozwoli Wam na co-opa i musicie całą grę przechodzić polegając jedynie na towarzyszach SI.