Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak odblokować lotnię i jak szybować? Rise of the Ronin poradnik, porady

Lotnia pozwala szybować w grze Rise of the Ronin. W naszym poradniku wyjaśniamy jak zdobyć lotnię i jak poprawnie latać, jak odblokowywać ulepszenia lotni i czym są aktywności Trening powietrzny.

Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2024

W eksploracji świata gry Rise of the Ronin może Wam pomagać lotnia, na której możecie szybować. Ta strona poradnika odpowiada na pytania jak zdobyć lotnię i jak zacząć szybować. Dodatkowo informujemy jak kupować ulepszenia dla lotni i jakie znaczenie mają minigry Trening powietrzny powiązane z tym gadżetem.

Odblokowanie lotni

1 - Rise of the Ronin: Jak odblokować lotnię i jak szybować? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Lotnia to jeden z najbardziej przydatnych "gadżetów" w grze. Pozwoli ona bohaterowi latać co ułatwi eksplorację i docieranie w trudno dostępne miejsce.
 2. Zdobycia lotni nie możecie przegapić, bo będzie to częścią głównej fabuły. W ramach misji Kurtyna w dół, kurtyna w górę musicie pokonać bossa Gonzo i zdobyć od niego klucz.
 3. Klucz pozwoli bohaterowi dostać się do budynku ze skrzynią, w której jest Przepustka do punktu kontrolnego - to ważny przedmiot questowy. Automatycznie dojdzie też do odblokowania lotni (powyższy obrazek).
2 - Rise of the Ronin: Jak odblokować lotnię i jak szybować? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Od razu możecice przetestować działanie lotni. W locie wciśnijcie przycisk X, dzięki czemu rozwiniecie skrzydła lotni i poszybujecie w stronę miasta.
 2. Na ekranie pojawią się podstawowe przyciski sterowania lotnią. Pamiętajcie, że szybowanie zmniejsza niebieski pasek ki. Jego wyczerpnie sprawi, że spadniecie z dużej wysokości, a przez to odniesiecie poważne obrażenia i zginiecie.

Do czego służy lotnia?

3 - Rise of the Ronin: Jak odblokować lotnię i jak szybować? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Lotnia może przede wszystkim ułatwiać eksplorację i wspinaczkę. Po jej rozwinięciu możecie np. swobodnie poszybować w stronę ziemi czy dachu odległego budynku. W świecie gry możecie znajdować zaczepy do chwytania się w trakcie lotu, które pozwolą go wydłużyć.
 2. Innym zastosowaniem dla lotni mogą być ataki skrytobójcze z powietrza - poszybujcie w stronę upatrzonego przeciwnika i po pojawieniu się czerwonej ikony wciśnijcie Trójkąt, by wykonać ciche zabójstwo (wylądowanie na wrogu i wbicie w niego ostrza).

Jak ulepszać lotnię?

4 - Rise of the Ronin: Jak odblokować lotnię i jak szybować? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Ulepszaniem lotni możecie zajmować się dzięki mechanice Rozwój technologiczny. Musicie w ramach głównej fabuły odblokować aparat i odwiedzić pierwsze studio fotograficzne w Jokohamie.
 2. Do kupowania ulepszeń potrzebne są zagraniczne książki, które możecie m.in. odnajdywać jako loot i otrzymywać jako nagrody z questów. Cała jedna kolumna dotyczy lotni. Dzięki ulepszeniom możecie m.in. zmniejszyć zużycie ki w locie i wykonywać dłuższe loty czy odblokować opcję przyśpieszania lotu.

Aktywności Trening powietrzny

Polecamy ulepszyć najpierw lotnię, bo może Wam nie wystarczyć energii ki do uzyskania najlepszego wyniku w Treningu powietrznym i zdobycia najlepszych nagród - Rise of the Ronin: Jak odblokować lotnię i jak szybować? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Po tym jak dostatecznie awansujecie w grze na mapie świata zaczną pojawiać się znaczniki Trening powietrzny. To opcjonalne aktywności związane z lotnią.
 2. Minigra polega na zderzaniu się w locie z kolejnymi celami. Waszym zadaniem jest zniszczenie ich jak najwięcej przed wyczerpaniem energii ki i/lub przed upływem wyznaczonego czasu.
 3. Zaliczane wyzwania lotnicze pozwalają zdobywać różnorakie nagrody - mogą to być m.in. srebrne monety, zagraniczne książki czy rzadkie elementy wyposażenia.

Polecamy ulepszyć najpierw lotnię, bo może Wam nie wystarczyć energii ki do uzyskania najlepszego wyniku w Treningu powietrznym i zdobycia najlepszych nagród.