Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Czy jest otwarty świat? Rise of the Ronin poradnik, porady

Czy Rise of the Ronin oferuje eksplorację otwartego świata i jaki jest rozmiar mapy? Nasz poradnik opisuje ogólne założenia podróżowania po wszystkich głównych krainach, a także jakie najważniejsze atrakcje czekają w świecie gry.

Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2024

Rise of the Ronin to produkcja, która powinna przypaść do gustu graczom preferującym tytuły z otwartym światem. Wyjaśniamy jaka jest wielkość mapy, czy jest swoboda eksploracji otwartego świata, a także jakie lokacje, unikalne znaleziska i aktywności można w ten sposób odkrywać.

Jaki jest rozmiar mapy?

W naszym serwisie gamepressure - Rise of the Ronin: Czy jest otwarty świat? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. W Rise of the Ronin od momentu ukończenia wprowadzenia do kampanii bohater może eksplorować otwarty świat. Nie ma jednak w grze jednej wielkiej mapy świata. Dostępne są 3 regiony - Jokohama, Edo oraz Kioto. Każdy z nich to osobna mapa.
  2. Jokohama i Edo (przykład z powyższego obrazka) to rozległe mapy. Każda z nich składa się z kilkunastu obszarów i ich pełne zbadanie oraz pozbycie się mgły wojny może zająć Wam sporo czasu. Kioto jest nieco mniejszą mapą i pełne przeszukanie go nie jest tak czasochłonne.
  3. Gra odblokowuje mapy regionów po kolei - po ukończeniu prologu traficie do Jokohamy, pod koniec rozdziału 1 do Edo, zaś w dalszej części aktu 2 do Kioto. Powracanie do poprzednich map jest możliwe, choć jest nieco utrudnione - mechanikę ponownego odwiedzania starych regionów opisaliśmy na stronie FAQ Jak powrócić z regionu Edo do Jokohamy?.

W naszym serwisie gamepressure.com jest interaktywna mapa, dzięki której możecie obejrzeć regiony z Rise of the Ronin oraz dowiedzieć się o lokalizacji ważnych lokacji, questów, aktywności czy sekretów.

Eksploracja świata

1 - Rise of the Ronin: Czy jest otwarty świat? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. W przemierzaniu świata mogą pomagać szybka podróż, podróżowanie konno oraz korzystanie z lotni - wszystkie te techniki omówiliśmy na osobnych stronach z rozdziału FAQ.
  2. Mapy głównych regionów mogą skrywać m.in. zamieszkałe lokacje z przyjaźnie lub z wrogo nastawionymi postaciami, różnorakie sekrety i znajdźki (np. poszukiwania kotów, kapliczki, skrzynie ze skarbami), minigry (np. treningi strzeleckie) czy kryjówki zbiegów. Zajmowanie się badaniem otwartego świata może Wam pomagać w przyśpieszeniu rozwoju postaci, a także pozwalać na odnajdywanie wartościowego sprzętu.

Główne miasta i regiony

2 - Rise of the Ronin: Czy jest otwarty świat? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Każde z miast w grze posiada gęstą zabudowę i składa się z różnorakich dzielnic, w których bohater może odnajdywać m.in. zleceniodawców questów, usługodawców czy kupców.
  2. Oprócz terenów miejskich na zbadanie czekają rozległe obszary wokół miast. Mogą to być m.in. wioski, obozowiska, lasy, plaże, tereny górzyste czy ruiny pradawnych budowli. Wiele z tych lokacji skrywa np. unikalnych NPC-ów czy sekretne znaleziska.
  3. Dodatkowo podczas przemierzania świata gry mogą załączać się losowe mniejsze wydarzenia. Zajmowanie się nimi może prowadzić do specjalnych nagród czy zwiększenia poziomu więzi z danym regionem.