Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak ukończyć misję bez zabijania? Trofeum Life Saver Rise of the Ronin poradnik, porady

Trofeum Life Saver z gry Rise of the Ronin zakłada ukończenie misji bez zabijania. W poradniku podpowiadamy jak ogłuszać przeciwników i jaki jest najlepszy quest do zdobycia osiągnięcia.

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2024

Jak ukończyć zadanie bez zabijania innych postaci? Na tej stronie poradnika do Rise of the Ronin opisaliśmy założenia osiagnięcia Life Saver i misji bez zabijania. Pokazujemy jak używać pięści lub nieśmiercionośnych broni, a także czy każdy quest można zaliczyć grając pacyfistą.

Pięści lub nieśmiercionośna broń

 1. Zanim rozpoczniecie misję bez zabijania musicie przygotować Waszą postać. Chodzi o to żeby ataki ogłuszały jedynie wrogów, a nie zabijały ich.
 2. Są na to 2 sposoby. Pierwsza metoda to walka na pięści. Przejdźcie do zakładki Wyposażenie, podświetlcie 1 z 2 głównych broni i usuńcie broń z aktywnego slotu - wciśnijcie Kwadrat. Powinna pojawić się ikona pięści (poniższy obrazek).
1 - Rise of the Ronin: Jak ukończyć misję bez zabijania? Trofeum Life Saver - Rise of the Ronin - poradnik do gry
2 - Rise of the Ronin: Jak ukończyć misję bez zabijania? Trofeum Life Saver - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Druga metoda jest lepsza i zakłada użycie drewnianej broni treningowej. Pozwoli to Wam zadawać obrażenia większe od ataków pięściami przy zachowaniu wszystkich przy życiu.
 2. Broń treningową mogliście pozyskać na samym początku kampanii. Jeśli się jej pozbyliście, to odwiedźcie dowolną bazę frakcji - zwolenników szogunatu (fioletowa ikona bazy) lub przeciwników szogunatu (zielona ikona bazy).
3 - Rise of the Ronin: Jak ukończyć misję bez zabijania? Trofeum Life Saver - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W bazie frakcji znajdźcie sprzedawcę. Wśród przedmiotów będą drewniane / treningowe modele broni - mają one wszystkie oznaczenie nieśmiercionośna obok nazwy kategorii. Zakupcie dowolny z nich (drewniana katana w naszym przykładzie).
4 - Rise of the Ronin: Jak ukończyć misję bez zabijania? Trofeum Life Saver - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Ostatni krok to umieszczenie drewnianej broni w aktywnym slocie w menu Wyposażenie. Upewnijcie się, że macie ją wybraną jako aktywną.

Najlepsze zadania do zdobycia trofeum Life Saver

W przypadku przegapienia tej misji lub zaliczenia jej w agresywny sposób możecie skorzystać z powtarzania questów dzięki Świadectwu Duszy - Rise of the Ronin: Jak ukończyć misję bez zabijania? Trofeum Life Saver - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Wiele misji z gry wymusza zabicie co najmniej 1 przeciwnika. Przykładowe dobre zadanie do zdobycia osiągnięcia za brak zabójstw to poboczna misja Negocjacje pokojowe w Jokohamie w rozdziale 1.
 2. W ramach tego zadania musicie spotkać się z Matthew Perrym w siedzibie zwolenników szogunatu - to Wielka willa w Jokohamie. Perry poprosi bohatera o rozwiązanie konfliktu w sposób pokojowy.

W przypadku przegapienia tej misji lub zaliczenia jej w agresywny sposób możecie skorzystać z powtarzania questów dzięki Świadectwu Duszy. Działanie tej opcji opisaliśmy dokładniej na stronie Jak powrócić z Edo do Jokohamy?. Znajdźcie to zadanie na osi czasu i rozegrajcie po raz drugi.

5 - Rise of the Ronin: Jak ukończyć misję bez zabijania? Trofeum Life Saver - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Na początku wszystkie opcje dialogowe prowadzą do walki, ale użycie perswazji może sprawić, że część postaci odstąpi od bitwy. Łatwiej będzie ją Wam wygrać.
6 - Rise of the Ronin: Jak ukończyć misję bez zabijania? Trofeum Life Saver - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W trakcie walk używajcie wyłącznie pięści lub drewnianej broni. Nie korzystajcie z żadnej ostrej broni, ani z broni palnej czy przedmiotów do rzucania. Każdy pokonany przeciwnik musi zostać ogłuszony.
 2. Trofeum Life Saver powinno automatycznie odblokować się po pokonaniu ostatniego uczestnika walki.