Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak zdobyć broń palną i łuk? Rise of the Ronin poradnik, porady

Karabin, rewolwer, łuk i cylinder ogniowy to główne odmiany broni dystansowej w grze Rise of the Ronin. Podpowiadamy jak zdobywać nowe, lepsze odmiany broni palnej i jakie są typy gadżetów do rzucania.

Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2024

W Rise of the Ronin oprócz różnych odmian broni białej możecie także używać broni palnej, łuku i przedmiotach do rzucania. Ta strona poradnika zestawia wszystkie główne bronie dystansowe - dowiecie się kiedy po raz pierwszy można je odblokować i jak zdobywać lepsze odmiany broni palnej.

Jak zdobyć karabin?

1 - Rise of the Ronin: Jak zdobyć broń palną i łuk? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Pierwszy karabin pozyskacie już w trakcie prologu, a konkretnie podczas zaliczania jego drugiej części - Infiltracja czarnego okrętu. Broń palną możecie odebrać jednemu z pokonanych żołnierzy.
 2. Karabin to idealna broń do atakowania przeciwników, którzy nie walczą bezpośrednio z bohaterem. Strzały są powolne, ale za to siła rażenia bardzo duża. Starajcie się zawsze celować w głowę wroga, by pojawiła się pełna czerwona ikona. Takie trafienie może zabić zwykłych wrogów i poważnie zranić silniejszych.

Jak zdobyć rewolwer?

2 - Rise of the Ronin: Jak zdobyć broń palną i łuk? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Pierwszy rewolwer powinniście odblokować po ukończeniu misji Pożytek ze szczęśliwego znaleziska w rozdziale 1. Może się on też pojawiać m.in. jako nagrody w wielu późniejszych questach.
 2. Rewolwer świetnie sprawdza się podczas bezpośrednich walk. Starajcie się oddawać strzały w momencie ataku przeciwnika. Dobre zgranie akcji w czasie może zadziałać podobnie do kontrbłysku, tzn. zatrzymać atak przeciwnika i zwiększyć jego wskaźnik paniki.

Jak zdobyć łuk?

3 - Rise of the Ronin: Jak zdobyć broń palną i łuk? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
4 - Rise of the Ronin: Jak zdobyć broń palną i łuk? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Łuk zdobędziecie na dalszym etapie gry. Zaczekajcie na pojawienie się misji z łukami w formie nagród lub odwiedźcie dowolną aktywność Łucznictwo konne po ich odblokowaniu - różne modele łuków znajdują się wśród nagród za zaliczanie wyzwań (przykład na obrazku 2).
 2. Łuk idealnie nadaje się do cichego atakowania przeciwników na odległość. Bardzo ważne jest to żeby celować w głowy i być gotowym na szybkie oddanie kolejnego strzału, bo łuk ma mniejszą siłę przebicia od karabinu.

Jak zdobyć cylinder ogniowy?

5 - Rise of the Ronin: Jak zdobyć broń palną i łuk? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Cylinder ogniowy możecie wynaleźć w ramach Rozwoju technologicznego - to mechanika, którą odblokujecie w głównej fabule niedługo po otrzymaniu aparatu. Kosztuje on 3000 monet. Rozegracie też od razu quest Pożytek ze szczęśliwego znaleziska, w którym przetestujecie działanie broni.
 2. Cylinder ogniowy to starodawny miotacz ognia - możecie podpalać przeciwników w bezpośrednich walkach, by nakładać na nich negatywny stan obrażeń od ognia. Cylinder ogniowy może też niszczyć niektóre barykady.

Jak zdobywać lepsze modele broni?

Lepsze bronie dystansowe możecie pozyskiwać na różne sposoby - Rise of the Ronin: Jak zdobyć broń palną i łuk? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

Lepsze bronie dystansowe możecie pozyskiwać na różne sposoby:

 1. Odwiedzając kowala - nie stosujcie tej techniki w początkowej fazie gry, bo monety możecie wydać na lepsze rzeczy.
 2. Zdobywając jako loot - zaglądajcie przede wszystkim do dużych skrzyń, ale również przeszukujcie ciała wrogów.
 3. Otrzymując jako nagrody - przed rozpoczęciem każdego zadania możecie przejrzeć listę nagród przewidzianych za jego ukończenie i może być wśród nich broń palna.

Jak używać przedmiotów do rzucania?

W trakcie gry dostępne są też zużywalne przedmioty do atakowania wrogów na odległość - Rise of the Ronin: Jak zdobyć broń palną i łuk? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

W trakcie gry dostępne są też zużywalne przedmioty do atakowania wrogów na odległość:

 1. Shurikeny są do zdobycia podczas zaliczania misji Zachodzące słońce w trakcie prologu. Mogą one być pomocne w zatrzymywaniu ataków przeciwników i osłabianiu ich.
 2. Gliniane kule odblokujecie niedługo po przybyciu na mapę Jokohamy i zbliżeniu się do pierwszej lokacji Obszar bezprawia. Mogą one odwracać uwagę przeciwników, by np. rozdzielić blisko stojących wrogów.

Wymienione wyżej "gadżety" możecie ulepszać dzięki umiejętnościom, by np. więcej ich przenosić lub poprawiać ich działanie.