Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać Niebieskiego Demona? Rise of the Ronin poradnik, porady

Z bossem Niebieski Demon musicie po raz drugi zmierzyć się w grze Rise of the Ronin w regionie Edo. Opisaliśmy trudne starcie z tym elitarnym wojownikiem z głównej misji Dama w opałach.

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2024

Drugi pojedynek z Niebieskim Demonem musicie rozegrać w grze Rise of the Ronin w regionie Edo. Opisaliśmy konfrontację z tym silnym bossem z misji fabularnej Dama w opałach. Dowiecie się m.in. jak łatwo odsłonić Niebieskiego Demona na trafienie krytyczne, a także jak radzić sobie z jego unikalnymi atakami.

Drugie spotkanie z bossem Niebieski Demon

 1. Z Niebieskim Demonem mogliście zmierzyć się podczas wprowadzenia do kampanii - starcie to przybliżyliśmy na osobnej stronie Czy można pokonać Niebieskiego Demona w prologu?. Drugi pojedynek z bossem musicie już w całości rozegrać i wygrać. Spodziewajcie się wymagającej walki.
 2. Jakiś czas po przybyciu do nowego regionu Edo w końcowej części aktu 1 zajmiecie się zaliczeniem głównej misji Dama w opałach, w której nadrzędne zadanie to odnalezienie i uratowanie Księżniczki Atsuko.
 3. Musicie przejść przez całą wrogą lokację i dotrzeć do sztandaru z powyższego obrazka. Koniecznie zapiszcie stan gry i uzupełnijcie zapasy. Po użyciu liny z kotwiczką do ominięcia bramy dotrzecie do areny, na której przebywa Niebieski Demon.
1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać Niebieskiego Demona? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

Opis drugiej konfrontacji z Demonem

2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać Niebieskiego Demona? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Zanim przystąpicie do właściwej walki warto wykonać dwie czynności. Niebieskiego Demona możecie zaatakować z dużej odległości, używając np. karabinu. Wykorzystajcie fakt, że to dość duża otwarta przestrzeń. Pozwoli to na start uszczuplić nieco jego pasek zdrowia.
 2. Sprawdźcie różne style walki, by ustalić najlepszy dla starcia z Niebieskim Demonem. Obok paska zdrowia bossa nie powinny znajdować się czerwone strzałki (niska skuteczność wybranego stylu walki).
3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać Niebieskiego Demona? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Wygranie starcia z Niebieskim Demonem mogą bardzo ułatwić kontry - stosujcie kontrbłyski dla ataków wręcz (polega głównie na serii 3 ataków), bądź też zatrzymujcie je używając rewolweru. Pozwoli to Wam o wiele szybciej naładować wskaźnik paniki i wykonać na bossie trafienie krytyczne. W trakcie całej tej walki odpalicie co najmniej 2 ciosy krytyczne.
 2. Poleganie jedynie na unikach może zwiększyć ryzyko, że zabraknie Wam lekarstw i/lub amunicji do rewolweru przed końcem walki. Może to bardzo utrudnić dokończenie starcia z bossem.
4 - Rise of the Ronin: Jak pokonać Niebieskiego Demona? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Na arenie są bronie, które możecie chwytać liną z kotwiczką. Używajcie tej akcji, gdy boss jest skupiony na Waszych towarzyszach. W przeciwnym razie Niebieski Demon może uniknąć lecącej broni.
 2. Sam Niebieski Demon również używa liny z kotwiczką. Zatrzymujcie ją kontrą lub polegajcie na unikach, bo w przeciwnym razie może ona uderzyć lub złapać i przyciągnąć bohatera do bossa.
5 - Rise of the Ronin: Jak pokonać Niebieskiego Demona? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Czerwonymi atakami Niebieskiego Demona mogą być m.in. szarża i próba złapania bohatera w walce w zwarciu. Są one bardzo szybkie i bezpieczniej jest ich jednak unikać.
 2. Po jednym z czerwonych ataków na arenie mogą pojawić się klony Niebieskiego Demona. Radzimy nie wyłączać zablokowania kamery na bossie, tylko w dalszym ciągu skupiać się na walce z nim. W razie potrzeby wykonajcie kilka uników, by oddalić się od grupy walczących postaci i mieć lepszy podgląd na pole bitwy.
 3. Gra nie pozwoli Wam zabić Niebieskiego Demona. Po wygranej walce obejrzycie scenkę przerywnikową, a antagoniście uda się wykorzystać chwilę nieuwagi bohaterów i uciec.