Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Czy można pokonać bossa Niebieski Demon w prologu? Rise of the Ronin poradnik, porady

Niebieski Demon to bardzo trudny przeciwnik, który pojawi się po raz pierwszy po pokonaniu Matthew Perry’ego w prologu. Z poradnika dowiecie się czy można i czy trzeba pokonać bossa Niebieski Demon w głównej misji Infiltracja czarnego okrętu.

Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2024

Czy możliwe jest pokonanie Niebieskiego Demona z prologu gry Rise of the Ronin? Nasz poradnik udzieli Wam informacji na temat pierwszej konfrontacji z tym wyjątkowo wymagającym przeciwnikiem. Dodatkowo dowiecie się kiedy można spodziewać się pierwszej pełnoprawnej walki z bossem Niebieski Demon.

Na stronie są pewne spojlery - na temat wydarzeń z prologu oraz ogólnych okoliczności kolejnej konfrontacji z Niebieskim Demonem. Nie zdradzamy żadnych szczegółów na temat dalszej fabuły, ani prawdziwej tożsamości Niebieskiego Demona.

Pierwsze spotkanie z Niebieskim Demonem - Infiltracja czarnego okrętu

1 - Rise of the Ronin: Czy można pokonać bossa Niebieski Demon w prologu? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Niebieski Demon to arcypotężny wojownik w niebieskiej masce z rogami, który początkowo ukrywa swoją tożsamość.
 2. Przeciwnika tego po raz pierwszy spotkacie w głównej misji Infiltracja czarnego okrętu będącej drugą częścią prologu. Bliźnięta Miecza muszą zaliczyć przeprawę przez statek i pokonać Matthew Perry'ego - starcie z komodorem opisaliśmy w rozdziale Bossowie.
 3. Niebieski Demon pojawi się tuż po pokonania kapitana statku. Nie możecie w międzyczasie odsapnąć, ani zapisać gry przy sztandarze.

Czy można zwyciężyć pojedynek w prologu?

2 - Rise of the Ronin: Czy można pokonać bossa Niebieski Demon w prologu? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Walka skonstruowana jest w taki sposób, by Niebieski Demon przytłoczył bohaterów swoją siłą i wydawał się niemożliwy do pokonania. Jest to uzasadnione fabularnie, bo po starciu z Demonem musicie "poświęcić" jednego z bohaterów.
 2. Gra pozwala wygrać walkę z Niebieskim Demonem i działa to na podobnych zasadach np. do pierwszego spotkania z bossem Genichiro Ashina z gry Sekiro. Musicie wykazać się doskonałym opanowaniem systemu walki.
 3. W wygraniu pierwszego starcia z Niebieskim Demonem może Wam pomóc ustawienie najniższego poziomu trudności. Stwórzcie ręczny zapis przed wejściem do kajuty kapitańskiej i przed dotarciem na główny pokład. Niestety jeśli przegracie starcie z Demonem i zapragniecie je powtórzyć, to musicie po wczytaniu zapisu ponowić również walkę z Matthew Perrym. W przeciwnym razie gra uzna Waszą porażkę i przystąpicie do ostatniej części prologu.
 4. Fabuła potoczy się dalej niezależnie od Waszych starań, aczkolwiek za wygranie pierwszego pojedynku z Niebieskim Demonem w prologu możecie otrzymać srebrne trofeum Tears of a Blue Demon.

Opis pojedynku z bossem

3 - Rise of the Ronin: Czy można pokonać bossa Niebieski Demon w prologu? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Postarajcie się przede wszystkim zużyć jak najmniej lekarstw w walce z Perrym. Pozwoli to Wam rozpocząć starcie z Niebieskim Demonem z dużym zapasem medykamentów.
 2. W razie potrzeby polegajcie na przełączeniu się pomiędzy bohaterami. Możecie uzyskać chwilę wytchnienia lub dotrzeć do powalonego towarzysza i go wskrzesić. Pojedynek zawalicie dopiero po utracie obu protagonistów.
4 - Rise of the Ronin: Czy można pokonać bossa Niebieski Demon w prologu? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Niebieski Demon polega na seriach szybkich ataków. Poćwiczcie wykonywanie kontrbłysków do zatrzymywania każdego ciosu z serii. Możecie dzięki temu stopniowo ładować wskaźnik paniki u bossa.
 2. Uważajcie na próby złapania bohatera na linę z kotwiczką. Niebieski Demon może wtedy przyciągnąć Waszą postać i od razu wykonać atak.
 3. Jeśli na głównym pokładzie są jeszcze jakieś czerwone beczki, to chwytajcie je własną z liną z kotwiczką i ciskajcie w bossa. Wykonujcie to gdy Niebieski Demon atakuje drugiego z bohaterów, a jest duża szansa, że nie uniknie zderzenia z beczką.
5 - Rise of the Ronin: Czy można pokonać bossa Niebieski Demon w prologu? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Bardzo niebezpieczne są czerwone ataki Niebieskiego Demona, zwłaszcza że na wczesnym stadium gry macie bohaterów z niskimi statystykami i słabym sprzętem.
 2. Parowanie umiejętności walki bossa jest możliwe, ale bardzo ryzykowne i w skrajnych przypadkach Wasza postać może od razu zginąć. Rozważcie poleganie na unikach nawet kosztem wydłużenia całej konfrontacji.

Kolejne starcie z Niebieskim Demonem

6 - Rise of the Ronin: Czy można pokonać bossa Niebieski Demon w prologu? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Niebieski Demon wielokrotnie pojawia się też w dalszej części kampanii. Kolejnego starcia z tym bossem spodziewajcie się niedługo po dotarciu do regionu Edo, w końcowej części pierwszego aktu kampanii.
 2. Drugie starcie z Niebieskim Demonem jest już pełnoprawną walką, w której gra wymusza pokonanie bossa - starcie to opisaliśmy w rozdziale Bossowie.