Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Gonzo? Rise of the Ronin poradnik, porady

Gonzo to jeden z bossów gry Rise of the Ronin. Nasz poradnik opisuje starcie z Gonzo w posiadłości sędziego – to główny quest Kurtyna w dół, kurtyna w górę wykonywany wspólnie z Ekscentrycznym roninem.

Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2024

Gonzo jest bossem, z którym musicie zmierzyć się w głównej misji Kurtyna w dół, kurtyna w górę w grze Rise of the Ronin. Z poradnika dowiecie się jak dopasować styl walki do bossa, jak współpracować z Ekscentrycznym roninem, jak osłabiać Gonzo i unikać jego czerwonych atakach, a także jakie konsekwencje ma ważny wybór po pokonaniu przywódcy bandytów.

Gdzie jest Gonzo?

 1. Gonzo to szef bandytów, a po raz pierwszy możecie zmierzyć się z nim w posiadłości sędziego. W głównej fabule odblokujecie misję o nazwie Kurtyna w dół, kurtyna w górę. Główny bohater i towarzyszący mu Ekscentryczny ronin zinfiltrują posiadłość, by powstrzymać bandytów i znaleźć przepustkę.
1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Gonzo? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Pokonanie Gonzo jest obowiązkowe, bo jest w posiadaniu klucza do jednego z budynków. Boss przebywa na arenie w punkcie widokowym - dotrzecie do niego dopiero po przejściu przez główną część posiadłości. Na arenę prowadzą schody z obrazka.
 2. Zwykłych bandytów możecie zabijać lub omijać. Wewnątrz posiadłości sędziego jest też sztandar Ukrytego Ostrza - użyjcie go, by odnowić zapasy i zapisać grę przed starciem z bossem.

Jak pokonać Gonzo?

2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Gonzo? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Starcie z Gonzo to również samouczek, w którym nauczycie się doboru stylu walki pod wyposażenie przeciwnika. Gra zaproponuje przełączenie się na Ekscentrycznego ronina. Towarzysz ten opanował styl Hokushin-Itto-ryu.
 2. Skuteczność wspomnianego stylu w atakowaniu Gonzo potwierdzą niebieskie strzałki zwrócone w górę - pojawią się ono obok paska energii bossa.
3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Gonzo? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Gonzo polega głównie na powolnych, lecz silnych atakach. Blokujcie każde jego zwykłe uderzenie kontrbłyskiem lub oddalajcie się od bossa unikami, bo zamachnięcia jego broni mają duży zasięg.
 2. Dążcie do zwiększania wskaźnika paniki Gonzo, by docelowo przełamać jego obronę i odpalić krytyczny cios.
4 - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Gonzo? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Gonzo odpala czerwone ataki, tzn. stosuje umiejętności walki. Bezpieczniej jest ich unikać, choć idealna kontra też jest możliwa.
 2. Czerwone ataki mogą być częścią serii ataków bossa. Gonzo może rozpocząć i zakończyć serię umiejętnościami walki. Bądźcie na to przygotowani i nie przystępujcie zbyt wcześnie do własnych ataków.
 3. Ekscentryczny ronin i Wasz bohater mogą się wzajemnie wskrzeszać. Korzystajcie z tej techniki, jeśli któryś z bohaterów padnie na polu bitwy. Sam Gonzo może się leczyć i odzyskiwać część punktów zdrowia - nie dawajcie mu chwili wytchnienia, by nie miał okazji do użycia lekarstwa.

Zabić czy oszczędzić Gonzo - ważny wybór

Po rozprawieniu się z Gonzo czeka Was jeden z pierwszych ważnych wyborów - Rise of the Ronin: Jak pokonać bossa Gonzo? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

Po rozprawieniu się z Gonzo czeka Was jeden z pierwszych ważnych wyborów. Możecie:

 1. Zamordować Gonzo - lider bandytów nie pojawi się więcej w grze.
 2. Oszczędzić Gonzo - wariant ten odblokuje w dalszej grze powiązany z nim poboczny quest. Sam Gonzo docelowo będzie mógł stać się jednym z towarzyszy protagonisty i będzie można stworzyć z nim więź.