Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak pokonać wszystkich 4 bossów misji Pokaz dla szoguna? Rise of the Ronin poradnik, porady

Pokaz dla szoguna to główna misja z regionu Edo z Rise of the Ronin z aż 4 bossami do pokonania. W poradniku opisaliśmy walki pokazowe z bossami Tesshu Yamaoka, Deishu Takahashi, Jigoro Kano oraz Tajemniczy samuraj.

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2024

Tesshu Yamaoka, Deishu Takahashi, Jigoro Kano i Tajemniczy samuraj to grupa 4 bossów, których musicie po kolei pokonywać w grze Rise of the Ronin. W naszym poradniku opisaliśmy wszystkie 4 walki pokazowe, w których główny bohater musi wziąć udział w misji fabularnej Pokaz dla szoguna z aktu 2 głównej kampanii.

Przystąpienie do serii walk pokazowych

1 - Rise of the Ronin: Jak pokonać wszystkich 4 bossów misji Pokaz dla szoguna? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W drugim rozdziale rozgrywanym w regionie Edo docelowo odwiedzicie razem z Kaishu Katsu i Ryomą akademię wojskową - jest to częścią większej głównej misji Pokaz dla szoguna. W rozmowie z Ryomą potwierdźcie gotowość do pierwszej walki.
 2. W ramach wspomnianego questu musicie rozegrać aż 4 walki pokazowe stając naprzeciwko różnych bossów. W 3 początkowych starciach używa się broni treningowych - zabronione są korzystanie z broni ostrej oraz z broni palnej. Wyjątkiem od tej reguły jest ostatni czwarty pojedynek.
 3. Nie możecie wybrać do walki sojuszników i muszą to honorowe walki jeden na jednego. Ułatwieniem jest to, że możecie się leczyć. Dodatkowo po każdej walce warto poprosić o chwilę odpoczynku. Pozwoli to Wam skorzystać ze sztandaru na terenie akademii wojskowej, by zapisać postępy i uzupełnić zapasy.

Tesshu Yamaoka

2 - Rise of the Ronin: Jak pokonać wszystkich 4 bossów misji Pokaz dla szoguna? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Przeciwnik ten wyprowadza kombinacje, które składają się przeważnie z 5 zwykłych ataków. Jest to dobra okazja do serii parowań, dzięki którym szybciej naładujecie wskaźnik paniki wroga i możliwe będzie trafienie krytyczne.
 2. Problematyczny do sparowania może być czerwony atak Tesshu, który następuje od razu po zwykłym zamachnięciu. Bądźcie gotowi jeśli boss wykona właśnie ten cios zamiast kolejnego zwykłego ciosu w serii.

Deishu Takahashi

3 - Rise of the Ronin: Jak pokonać wszystkich 4 bossów misji Pokaz dla szoguna? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Boss ten używa długiej broni treningowej i powinniście pamiętać o tym, że ma ona duży zasięg i może łatwo zranić bohatera nawet jeśli stoicie w większej odległości od bossa. Takahashi przeważnie wykonuje pojedyncze uderzenie lub kombinacje 3 zwykłych ataków.
 2. Deishu lubi odbijać się z pomocą broni od ziemi i tuż po jednej z takich akcji może odpalić czerwony atak - szybką próbę uderzenia bronią.

Jigoro Kano

4 - Rise of the Ronin: Jak pokonać wszystkich 4 bossów misji Pokaz dla szoguna? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Ten niski przeciwnik atakuje pięściami i kopniakami, bez korzystania z jakiejkolwiek broni treningowej. Jego serie ataków można stosunkowo łatwo parować i dzięki temu skuteczniej ładować jego wskaźnik paniki.
 2. Uważajcie na próby złapania bohatera przez Jigoro - jest to czerwony atak. Jego powodzenie może powalić bohatera na ziemię i Kano wykona kolejne ataki wręcz, których nie zatrzymacie.

Tajemniczy samuraj

5 - Rise of the Ronin: Jak pokonać wszystkich 4 bossów misji Pokaz dla szoguna? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. W walce tej korzysta się z broni ostrej i możecie polegać na broniach, które mieliście ustawione przed rozpoczęciem serii pokazów. Dodatkowo dozwolona jest broń podręczna, a więc możecie m.in. polegać na rewolwerze do zatrzymywania ataków samuraja.
 2. Zwykłe ataki tajemniczego samuraja są dość zróżnicowane. Mogą to być np. serie 3 zamachnięć albo skok połączony z silnym uderzeniem w ziemię. Parujcie te, co do których macie większą pewność dobrego zgrania akcji w czasie. W pozostałych przypadkach stosujcie uniki.
6 - Rise of the Ronin: Jak pokonać wszystkich 4 bossów misji Pokaz dla szoguna? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
 1. Wasz przeciwnik w pewnym momencie walki może podpalić swoją broń. Przywiązujcie od tego momentu większą uwagę do unikania lub zatrzymywania jego ataków, by nie otrzymać negatywnego stanu związanego z podpaleniem.
 2. Niektóre serie ataków kończy eksplozja po uderzeniu bronią w ziemię - warto z wyprzedzeniem odskoczyć. Tajemniczy samuraj może też wysyłać ogniste fale w ramach ataków dystansowych - parujcie fale lub odskakujcie w bok.
 3. Wygranie wszystkich 4 walk spowoduje, że odblokujecie więź osobistą z Yoshinobu Tokugawą.