Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Rise of the Ronin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Ronin: Jak powrócić z regionu Edo do Jokohamy? Rise of the Ronin poradnik, porady

Postępy w fabule gry Rise of the Ronin wymuszają opuszczenie regionu Jokohama i dotarcie do nowego regionu Edo. Z poradnika dowiecie się jak powrócić do Jokohamy, by kontynuować starania o zaliczenie 100% questów i znajdziek.

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2024

W trakcie zaliczania głównej fabuły gry Rise of the Ronin musicie wyruszyć do regionu Edo i opuścić mapę Jokohamy. Stwarza to potencjalny problem, bo mogliście nie zaliczyć wszystkich aktywności i sekretów z pierwszego głównego regionu. Ta strona poradnika wyjaśnia jak powrócić do regionu Jokohama i czy można dokończyć pominięte wcześniej zadania.

Czy w Jokohamie jest punkt bez powrotu?

  1. Bohaterowie opuszczą Jokohamę pod koniec aktu 1 głównej kampanii w trakcie misji Ci, którzy znają Shoina.
  2. Otrzymacie cel misji - spotkanie z Ryomą. W trakcie rozmowy z towarzyszem musicie potwierdzić chęć podróży do Edo. Nie jest to pełnoprawny punkt bez powrotu, ale przez jakiś czas nie powrócicie do Jokohamy.
  3. Po dotarciu po raz pierwszy do Edo rozpoczniecie główny quest Ci, którzy zbierają się w Edo. Gra będzie początkowo ograniczać swobodne przemierzanie tego regionu - problem ten opisaliśmy na osobnej stronie Jak odblokować eksplorację Edo?.
1 - Rise of the Ronin: Jak powrócić z regionu Edo do Jokohamy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

Jak używać Świadectwa Duszy?

2 - Rise of the Ronin: Jak powrócić z regionu Edo do Jokohamy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
3 - Rise of the Ronin: Jak powrócić z regionu Edo do Jokohamy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Na mapie Edo nie znajdziecie żadnych przejść ani typowych punktów szybkiej podróży do Jokohamy. Zamiast tego musicie skorzystać z mechaniki Świadectwo Duszy.
  2. Sprawdźcie mapę świata - może znajdować się na niej znacznik Świadectwo Duszy - jest dostępna dla niego opcja fast travel. Wejdźcie w interakcję z dużą księgą.
4 - Rise of the Ronin: Jak powrócić z regionu Edo do Jokohamy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Jeśli nie widzicie znacznika, to odwiedźcie długi dom w Edo (nową kryjówkę bohatera). Świadectwo Duszy pojawi się na liście opcji głównego okna długiego domu.
Świadectwo Duszy ma 2 główne zastosowania - Rise of the Ronin: Jak powrócić z regionu Edo do Jokohamy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry

Świadectwo Duszy ma 2 główne zastosowania:

  1. Powtarzanie misji - możecie dzięki temu np. inaczej zachować się przy ważnych wyborach albo ponownie zmierzyć się z jakimś bossem.
  2. Powracanie do regionów - przejdźcie do ostatniej zakładki. Znajduje się tam Jokohama wraz z informacją o postępach w zaliczeniu tej krainy (poboczne questy, aktywności i sekrety).

Podróż do Jokohamy nie skasuje Waszych aktualnych postępów w głównym wątku. Nie musicie obawiać się konieczności ponownego rozegrania skończonych już głównych questów.

Jak wrócić do Edo lub Kioto?

5 - Rise of the Ronin: Jak powrócić z regionu Edo do Jokohamy? - Rise of the Ronin - poradnik do gry
  1. Po znalezieniu się z powrotem w Jokohamie możecie wznowić eksplorację mapy. Gra pozwoli Wam dokończyć przerwane lub rozpocząć nowe poboczne questy. Możecie też zajmować się wszystkimi brakującymi aktywnościami małych regionów i dążyć do zaliczania ich w 100%.
  2. Chcąc powrócić do krainy z głównej fabuły (a więc w naszym przykładzie do Edo) wciśnijcie przycisk Options. W zakładce System znajdziecie opcję przeniesienia się do teraźniejszości (powyższy obrazek).