Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dying Light 2 - poradnik do gry

Dying Light 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dying Light 2: Pieniądze - jak zarabiać i wydawać? Dying Light 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Dying Light 2 wyjaśnia jak zarabiać pieniądze i na co w pierwszej kolejności wydawać walutę Starego Świata.

Ostatnia aktualizacja: 4 lutego 2022

Na tej stronie poradnika do gry Dying Light 2 zamieściliśmy porady i informacje jak zdobywać i na co wydawać walutę Starego Świata. Dowiecie się jaki jest główny sposób szybkiego wzbogacania się, a także jakie zakupy u handlarzy warto potraktować priorytetowo.

Zarabianie pieniędzy

Do wszystkich transakcji w grze wykorzystywana jest waluta Starego Świata - Dying Light 2: Pieniądze - jak zarabiać i wydawać? - Dying Light 2 - poradnik do gry

Do wszystkich transakcji w grze wykorzystywana jest waluta Starego Świata. Najprostszy sposób pozyskiwania waluty to odnajdywanie jej jako łupu. Największe szanse na odnalezienie gotówki stwarza przeszukiwanie bankomatów oraz sejfów. Niestety nie pozyskuje się w ten sposób ogromnych ilości pieniędzy, ale mimo wszystko warto dokładnie badać wszystkie lokacje.

Inny sposób to otrzymywanie waluty Starego Świata jako nagrody za questy i inne aktywności - Dying Light 2: Pieniądze - jak zarabiać i wydawać? - Dying Light 2 - poradnik do gry

Inny sposób to otrzymywanie waluty Starego Świata jako nagrody za questy i inne aktywności. W tym przypadku możecie odczytać informację o możliwych nagrodach tuż po tym jak nowe zadanie znajdzie się w Waszym dzienniku. Niestety jedynie wybrane questy mają gotówkę jako jedną z nagród.

Najbardziej opłacalny sposób to sprzedawanie kosztowności (Valuables) - Dying Light 2: Pieniądze - jak zarabiać i wydawać? - Dying Light 2 - poradnik do gry

Najbardziej opłacalny sposób to sprzedawanie kosztowności (Valuables). Są to różnorakie przedmioty odnajdywane jako loot lub otrzymywane w formie nagród. Nie posiadają one żadnych innych zastosowań i mogą być jednocześnie wartościowe - im rzadsza kategoria danego przedmiotu, tym więcej można uzyskać z tytułu sprzedania go. Wszystkie zgromadzone kosztowności przechowywane są w plecaku bohatera.

Z kosztownościami docierajcie do dowolnych handlarzy - Dying Light 2: Pieniądze - jak zarabiać i wydawać? - Dying Light 2 - poradnik do gry

Z kosztownościami docierajcie do dowolnych handlarzy. Po wywołaniu okna handlu nie musicie ich po kolei sprzedawać. Możecie przytrzymać przycisk sprzedania wszystkich posiadanych kosztowności (Trójkąt na PlayStation, Y na Xbox). Informacja o ich łącznej wartości wyświetla się u dołu ekranu (przykład na dołączonym obrazku).

Nie polecamy sprzedawać innych przedmiotów mających zastosowania, np. broni czy zasobów rzemieślniczych. Mogą się one Wam przydać w dalszej fazie kampanii i nawet jeśli przedmiotu w danym momencie nie potrzebujecie to możecie odłożyć go do schowka w dowolnej kryjówce.

Wydawanie waluty Starego Świata

Pozyskiwane fundusze najlepiej jest wydawać u rzemieślników - Dying Light 2: Pieniądze - jak zarabiać i wydawać? - Dying Light 2 - poradnik do gry

Pozyskiwane fundusze najlepiej jest wydawać u rzemieślników. Możecie u nich kupować unikalne rzeczy - w szczególności chodzi u to schematy przedmiotów nadających się do wytworzenia (np. przedmioty zużywalne, modyfikacje broni, amunicja) oraz ulepszenia narzędzi wykorzystywanych przez głównego bohatera.

Na pierwsze zakupy proponujemy zdecydować się tuż po odwiedzeniu Bazaru po raz pierwszy, dzięki czemu już od początku gry będziecie dysponowali kilkoma przydatnymi schematami.

Dodatkowa informacja - Kupowanie schematów nie jest jedynym sposobem ich pozyskiwania. Możecie też np. otrzymywać je dzięki zaliczaniu wybranych questów.

Walutę Starego Świata możecie również wydawać u handlarzy, przy czym w tym przypadku powinniście być bardzo wybredni w temacie zakupów - Dying Light 2: Pieniądze - jak zarabiać i wydawać? - Dying Light 2 - poradnik do gry

Walutę Starego Świata możecie również wydawać u handlarzy, przy czym w tym przypadku powinniście być bardzo wybredni w temacie zakupów:

  1. Nie kupujcie pospolitych przedmiotów, które można równie dobrze pozyskać podczas eksploracji świata gry czy w oparciu o crafting. Byłyby to niepotrzebne zakupy. Drobne wyjątki możecie robić jeśli np. wyczerpiecie cały zapas lekarstw, ale i wtedy warto przeszukać kilka większych lokacji żeby pozbierać potrzebny łup.
  2. Pamiętajcie o rangach przedmiotów. Nie możecie niestety od razu kupić najlepszych rzeczy, bo są one odblokowywane u handlarzy dopiero dzięki awansowaniu do kolejnych rang. Przykładowo dopiero po rozwinięciu Aidena do rangi 3 w ofertach handlarzy pojawią się przedmioty z tej samej rangi. Polecamy zaczekać z większymi zakupami aż co najmniej kilka razy awansujecie. Ewentualnie ograniczajcie się do kupowania rzeczy bardzo wysokiej jakości i/lub z bardzo przydatnymi w danym momencie premiami do statystyk.
  3. Ograniczajcie do minimum kupowanie broni. Wiele dobrych broni możecie znaleźć lub otrzymać podczas zaliczania misji. Ponadto bronie podlegają zużyciu i w rezultacie wydana na nie gotówka może zostać ostatecznie "zmarnowana". Utrudnienie to nie dotyczy na szczęście elementów pancerza, które nie podlegają zużyciu.