Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Outer Worlds - poradnik do gry

The Outer Worlds - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka w The Outer Worlds The Outer Worlds poradnik, solucja

Walka w The Outer Worlds jest nieodłącznym elementem rozgrywki. Nawet jeśli będziesz starał się pokojowo rozwiązywać większość konfliktów, nie unikniesz walki i w końcu będziesz musiał złapać za broń. Gra oferuje kilka zróżnicowanych możliwości walki - bronią białą, bronią dystansową, z ukrycia czy przy pomocy broni naukowej albo towarzyszy. Niniejsza strona porusza temat zabijania wrogów i podpowiada jak walczyć w The Outer Worlds. Poznasz tu typy obrażeń i możliwości ataków z zaskoczenia czy też dowiesz się, jak blokować ciosy i leczyć rany.

Typy obrażeń

W grze istnieje pięć typów obrażeń. - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
W grze istnieje pięć typów obrażeń.

Typ obrażeń możesz sprawdzić w ekwipunku, najeżdżając na daną broń. Skuteczność danego typu obrażenia jest zależna od wroga, z którym walczysz. Niektóre lepiej działają na modlizaury, a inne na przeciwników w ciężkich pancerzach. W The Outer Worlds istnieje pięć typów obrażeń:

  1. Fizyczne - nieskuteczne przeciwko opancerzonym przeciwnikom.
  2. Plazma - skuteczna przeciw ludziom, nieskuteczna przeciw modlizaurom.
  3. Substancje żrące - skuteczne przeciw opancerzonym przeciwnikom.
  4. Porażenie prądem - skuteczne przeciw automaszynom.
  5. Promienie N - przenikają przez pancerz przeciwnika.

Jak widać, warto mieć stale dostęp do więcej niż jednego typu obrażeń. Zaopatrz się w bronie o przynajmniej dwóch różnych typach obrażeń - dzięki temu Twoja postać stanie się bardziej uniwersalna.

ZMIANA TYPU OBRAŻEŃ

Typ obrażeń możesz zmienić poprzez odpowiednią modyfikację broni. Zajrzyj na stronę poświęconą craftingowi, czyli ulepszaniu i modyfikowaniu uzbrojenia w naszym poradniku.

Taktyczne spowolnienie czasu

Zastosowanie taktycznego spowolnienia czasu może dać Ci sporą przewagę nad wrogami. - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Zastosowanie taktycznego spowolnienia czasu może dać Ci sporą przewagę nad wrogami.

Dzięki taktycznemu spowolnieniu czasu możesz bez problemu trafić wroga w jego słaby punkt (np. w głowę). Jest to też świetny sposób na rozeznanie się na polu bitwy. W trakcie działania TSC, po nacelowaniu na wroga dokonasz jego analizy - dowiesz się ile posiada zdrowia i pancerza, a także ujrzysz jego krótki opis, co pozwoli Ci zastosować odpowiednią taktykę walki. Jak najczęściej korzystaj z taktycznego spowolnienia czasu, a w czasie jego trwania, staraj się trafiać w czułe punkty przeciwnika.

Oczywiście z taktycznego spowolnienia czasu nie możesz korzystać bez przerwy. W lewym górnym rogu ekranu ujrzysz fioletowy pasek - jest to wskaźnik naładowania TSC. Samo poruszanie się w trybie TSC zmniejsza pasek, ale największy wpływ mają ataki. Pasek TSC regeneruje się automatycznie, gdy z niego nie korzystasz.

Tryb taktycznego spowolnienia czasu możesz uruchomić przy pomocy następujących przycisków (w zależności od platformy):

Platforma

Przycisk

PC

PlayStation 4 - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry

PlayStation 4

Xbox One - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry

Xbox One

1 - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry

Walka wręcz i blokowanie

W walce często dochodzi do bezpośrednich konfrontacji. - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
W walce często dochodzi do bezpośrednich konfrontacji.

Nawet jeśli zdecydujesz się na walkę dystansową, warto mieć do dyspozycji przyzwoitą broń białą. Jest to szczególnie ważne na początku rozgrywki, gdzie często może Ci zabraknąć amunicji albo po prostu dany przeciwnik nie będzie warty wykorzystania amunicji. Pamiętaj, że do dyspozycji otrzymujesz cztery sloty na broń, więc poświęcenie jednego na broń do walki wręcz nie powinno stanowić problemu. Dzięki temu lepiej odnajdziesz się w polu walki i poradzisz sobie w bezpośredniej konfrontacji.

Broń biała służy nie tylko do atakowania, ale również do blokowania. To sprawia, że możesz zniwelować część obrażeń zadanych przez wroga. Co więcej, ulepszając umiejętność Blokowania na poziom 20, otrzymasz możliwość wykonania idealnego blokowania - jeśli zablokujesz cios tuż przed trafieniem, to oszołomisz atakującego.

Regeneracja zdrowia

Do leczenia służą przedmioty o nazwie Adreno. - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Do leczenia służą przedmioty o nazwie Adreno.

W czasie walki na pewno odniesiesz obrażenia - poza walką zdrowie jest regenerowane automatycznie, ale w czasie walki musisz korzystać z przedmiotów o nazwie Adreno. Znajdziesz je podczas eksploracji oraz u niektórych handlarzy - warto je zbierać i kupować w każdej możliwej sytuacji. Adreno natychmiastowo przywraca część punktów zdrowia, więc jest on niezbędny do potyczek z wrogami.

WIĘCEJ INFORMACJI O LECZENIU

Temat uzdrawiania i leczenia ran został też poruszony na osobnej stronie naszego poradnika - "Jak regenerować zdrowie?".

Jak się leczyć w The Outer Worlds? Aby skorzystać z Adreno, użyj poniższych przycisków (w zależności od platformy, na której prowadzisz rozgrywkę):

Platforma

Przycisk

PC

PlayStation 4 - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry

PlayStation 4

Xbox One - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry

Xbox One

2 - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry

Ataki z zaskoczenia

W wysokich trawach możesz schować się przed wrogami. - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
W wysokich trawach możesz schować się przed wrogami.

Ataki z zaskoczenia - czyli takie, które zadajesz nieświadomemu przeciwnikowi - zadają dodatkowe obrażenia. Nawet jeśli nie jesteś fanem skradania, warto skorzystać z takiego rozwiązania, aby zadać więcej obrażeń pierwszemu przeciwnikowi, którego zaatakujesz - premia do obrażeń wzrasta wraz z rozwojem umiejętności Skradanie się. Pamiętaj, że aby zadać atak z zaskoczenia, Twoja postać musi się skradać. W atakach z zaskoczenia warto korzystać z elementów otoczenia - wysokie trawy czy głazy zasłonią Twojego bohatera i sprawią, że stanie się on trudniejszy do wykrycia.

Rozkazywanie towarzyszom

Towarzyszom możesz wydawać podstawowe polecenia. - Walka w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Towarzyszom możesz wydawać podstawowe polecenia.

W walce niezwykle pomocni są towarzysze. Co prawda, będą oni automatycznie atakować napotkanych wrogów, ale warto pamiętać, że możesz im wydawać proste rozkazy. Ikony poleceń ujrzysz w lewym dolnym rogu ekranu. Od początku rozgrywki dostajesz dostęp do rozkazu przemieszczenia się i rozkazu ataku - wystarczy, że nacelujesz na miejsce, do którego mają udać się towarzysze albo nacelujesz na wroga, którego mają zaatakować i naciśniesz odpowiedni przycisk. Z kolei po rozwinięciu umiejętności Inspirowanie na poziom 20, odblokujesz możliwość korzystania ze specjalnych ataków towarzyszy.

WSZYSCY TOWARZYSZE

Chcesz zdobyć wszystkich towarzyszy w The Outer Worlds? Zajrzyj na stronę "Jak łatwo zdobyć towarzysza?" oraz spis misji towarzyszy w naszym poradniku.