Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Outer Worlds - poradnik do gry

The Outer Worlds - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak przetrwać w trybie Supernova w The Outer Worlds? The Outer Worlds poradnik, solucja

Jednym z dostępnych poziomów trudności w The Outer Worlds jest Supernova. Jest to największe wyzwanie jakiego możesz podjąć się w czasie gry. Wprowadza on bowiem nowe mechaniki, na które musisz zwarć uwagę. Ta strona poradnika powie ci jak przetrwać przygodę w trybie Supernova.

Eksploracja i zapis gry

W czasie rozgrywki, będziesz przemierzać kolejne lokacje. Posiadają one istotne punkty, które służą do szybkiej podróży. W przypadku zabawy na poziomie Supernova są one zablokowane, a ty możesz przeskakiwać tylko na pokład statku.

Dodatkowo możliwość zapisu gry także została ograniczona. Tylko na pokładzie statku możesz wykonać to ręcznie. Automatyczny zapis jest natomiast wykonywany w czasie przechodzenia między lokacjami.

Jeśli masz problem z konkretnym zadaniem i boisz się przechodzić go za jednym podejściem możesz wykorzystać mechanikę zapisu na swoją korzyść. Wystarczy, że się cofniesz się i przejdziesz do innej lokacji. Wówczas utworzy się automatyczny zapis, wraz ze wszystkimi postępami.

Potrzeby fizjologiczne

Największą zamianą w stosunku do innych poziomów trudności w The Outer Worlds jest konieczność zaspokajania trzech potrzeb fizjologicznych - głodu, pragnienia i snu. Zaniedbanie ich będzie negatywnie odbijać się na statystykach twojej postaci np. zmęczenie sprawi, że inteligencja zostanie zmniejszona.

Zaniedbane potrzeby fizjologiczne oraz negatywne efekty nałożone na postać w czasie walki, mocno odbijają się na statystkach postaci. - Jak przetrwać w trybie Supernova w The Outer Worlds? - The Outer Worlds - poradnik do gry
Zaniedbane potrzeby fizjologiczne oraz negatywne efekty nałożone na postać w czasie walki, mocno odbijają się na statystkach postaci.

Do kontrolowania potrzeb twojego bohatera masz oddane trzy wskaźniki - każdy odzwierciadla jedną z nich.

Wskaźniki spadają stopniowo nakładając na twoją postać negatywne efekty. W momencie, gdy to nastąpi obok paska zdrowie bohatera pojawi się odpowiednia ikona. Jest to sygnał, że musisz zaspokoić daną potrzebę.

Podobnie jak w przypadku innych poziomów trudności, tak i w Supernovej będziesz werbować towarzyszy, pomagających ci w walce - Jak przetrwać w trybie Supernova w The Outer Worlds? - The Outer Worlds - poradnik do gry

Towarzysze

Podobnie jak w przypadku innych poziomów trudności, tak i w Supernovej będziesz werbować towarzyszy, pomagających ci w walce. W tym przypadku jednak zdecydowanie łatwiej jest ich stracić - śmieć poniesiona w walce jest bowiem permanentna. Jeśli więc twój kompan zginie, to nie będziesz mógł go wskrzesić, a jego osobiste zdanie (jeśli jest aktywne) zostanie zakończone niepowodzeniem.

Żeby uniknąć straty towarzysza w The Outer Worlds, musisz dostosować jego zachowanie. Wejdź w panel wybranego towarzysza. Tam znajdziesz zakładkę poświęconą nastawieniu danego bohatera. Tam ustaw preferowany dystans ataku na "daleko" lub "średnio", a broń na "dystansowa". W ten sposób twoi kompani będą mniej narażeni na obrażenia.

Dodatkowo wejdź także w menu uzbrojenia kompanów i pozbądź się broni do walki wręcz - Jak przetrwać w trybie Supernova w The Outer Worlds? - The Outer Worlds - poradnik do gry

Dodatkowo wejdź także w menu uzbrojenia kompanów i pozbądź się broni do walki wręcz. W celu zminimalizowania ryzyka zgonu lepiej także zrezygnować z granatnika i lekkiego karabinu maszynowego. Mimo, iż są to potężne bronie, to charakteryzują się one relatywnie krótkim zasięgiem. Zwiększa to ryzyko poniesienia, przez nich śmierci.

Walka

W czasie potyczek w trybie Supernova, musisz być o wiele bardziej czujny. Twoi przeciwnicy są bardziej odporni na obrażenia. W związku z tym, aby sprawnie eliminować wrogów musisz szukać ich słabych punktów. Do tego celu bardzo dobrze sprawdza się Taktyczna Dylatacja Czasu - pozwala ona bowiem na oględziny oponenta bez ryzyka, że gwałtownie zmieni on swoją pozycję lub cię postrzeli.

W przypadku żywych przeciwników szukaj części ciała nieosłoniętych zbroją. Jeśli chodzi natomiast o roboty, to musisz celować odsłonięte komponenty elektroniczne.

Bardzo ważne jest także wykorzystanie osłon - Jak przetrwać w trybie Supernova w The Outer Worlds? - The Outer Worlds - poradnik do gry

Bardzo ważne jest także wykorzystanie osłon. Często do całkowitego wykończenia twojego bohatera potrzebne jest zaledwie kilka trafień. Walka wręcz lub na otwartej przestrzeni jest więc niezwykle ryzykowna. Dodatkowo musisz również zawsze mieć na wyposażeniu środki leczące. W celu zmaksymalizowania ich działania warto również inwestować w rozwój zdolności "medycyna".